Обява

Свий
Няма добавени обяви.

357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

    Защото жена му няма да "реже тортата".
    В началото на операцията "въоръжи жена, че да се стряскаш на сън", запитах кое е най-подходящото оръжие за жена. Mad Dog и някои други препоръчаха къса цев. Заради "тортата".
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #17
      От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

      Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
      Добре, де , като така или иначе пищофа няма да се носи и ще седи дОма, защо направо не взе 627 с 4-5" цев. Бях писал по темата - по-интуитивно насочване, по-добра балистика, по-"мазна" стрелба.
      Щото с 5 инча цев трудно ще се завре жената в гардероба,с 2 и нещо по става и първия поръчан е къс с меките патрони и целия желязо.Втория вече ще го видя кой ще е,колко ще ми тежи малкия метален и дали ще се взема големия метален или алуминиевия с лекия барабан и пикатини.
      Трябва да се чакат,зор патрони да намеря,а за пищова се чака по 6-8-10 месеца та първо поръчвам който ми трябва за жената,после тия за тренировки и кеф,а след това Сиг ако я докарам до там и 12 гладко,че тия висят в магазина.След всяко едно се чака месец,не ми дават 2 в месеца и почна ли по обратен ред последното ще е 4 месеца от сега,а така му варви времето.Жената теста ще го вземе,закона казва,че не мога да нося и в заключен куфар пищов който не е регистриран на мое име та ако и тя почне да ги скубе утре трябва да мъкна пищова,жената и детето с мен,така взимам си плякалото и съм аз.

      Не съм се оплел още,куфара им е модел 1500 и влизат 3 броя вътре поне като двата може да са с все фенерите на тях,место има.

      цудоцудоцудо,не ме мисли мен,аз като включа на една вълна и чак 5 годишния ми син ме гледа странно.Сега тренираме с него Излез от стаята като видиш оранжевата кутия с патрони отворена,нещо подобно на Излез като жена ти отвори гардероба.

      Смешно ма проблем,пищови няма,патрони няма,пушки колко искаш ма те могат да чакат.
      Последно редактирано от BENZBOSS; 04-09-13, 08:51.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

        Говорим за защитата нали...Избора ти е правилен...Дистанцията ще ти е малка /ако си в гардероба/ ...Щом нямаш сериозен опит давай първо с 38 ..просто да свикнеш..Всеки стрлелял достатачно много знае , че и колкото и да си корав отката си е неприятна работа..още повече на револвер. Купи си и куховърхи от същият калибър и да си стой с тях. Направи си и един два клипса с 357 ако имаш съмнение , че "добичето" сваля бивол с плестница....И си повтаряй .."Недай си Боже..."
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #19
          От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
          [ATTACH=CONFIG]623649[/ATTACH]
          Ranch Products Full Moon Clips .357 Magnum 8 Round Blue S&W 627 8 Pack

          Е такива сьм си взел десет,на оферта бяха.
          Що бре аз си имам един дълъг Ruger® New Model Blackhawk® дето си пуца с 9/19 пара без такива екстри но си има второ барабанче За тренировка 38 а за други нужди 357 с кух и експанзивен куршум.....става за прасета,малки бизони,добронамерени мечки и неканени гости....
          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

          Коментар


          • #20
            От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

            Според полицейската статистика в Щатско, топ-перформера в .357 маг, е 125 грейновият куховърх куршум и скорост олоко 1400фута (обаче от 4" цев).
            Масад Айюб споменава за "lightning bolt" eфекта на калибъра в тази, вече доста стара статия: http://www.tactical-life.com/exclusi...om-the-street/

            Even though velocity dropped considerably from the 2.5-inch barrels of Indiana State Police detectives’ Combat Magnums, or from the 3-inch Military & Police .357s of Indianapolis plainclothesmen, the bad guys seem to go down just as fast. The 125-grain .357 Magnum semi-jacketed hollow point earned its title, bestowed by expert Ed Sanow, as “King of the Street,” and this remains the Magnum load of choice today.

            Коментар


            • #21
              От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

              Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
              Според полицейската статистика в Щатско, топ-перформера в .357 маг, е 125 грейновият куховърх куршум и скорост олоко 1400фута (обаче от 4" цев).
              Масад Айюб споменава за "lightning bolt" eфекта на калибъра в тази, вече доста стара статия: http://www.tactical-life.com/exclusi...om-the-street/

              Even though velocity dropped considerably from the 2.5-inch barrels of Indiana State Police detectives’ Combat Magnums, or from the 3-inch Military & Police .357s of Indianapolis plainclothesmen, the bad guys seem to go down just as fast. The 125-grain .357 Magnum semi-jacketed hollow point earned its title, bestowed by expert Ed Sanow, as “King of the Street,” and this remains the Magnum load of choice today.
              Статискитака е добро нещо и тук се обсъжда точно "техническата " част на въпроса ,който Бенцбоса е задал. Аз се опитах в моите постове да пиша по общо защото доколкото разбирам колега не е толкова запознат..за което правилно пита Другият ми мотив , че има и една друга статистика ,която малко се пренебрегва ,но е много полезна. Отнася се точно за САЩ...Ето нещо , което може да е от полза:

              "Всяка година 2 500 000 граждани на САЩ употребяват оръжие за да се защитят от криминално деяние."
              "15.6% от тях са заявили , че то е спасило живота им"
              " При 83.5% от сполучливата въоръжена отбрана престъпника е атакувал пръв."
              " При 95% от тези 2 500 000 самото показване на оръжието или предупреждаващият изстрел е бил достатачен да се прекрати нападението."
              "По малко от 8% в тези случаи атакуващият е бил наранен или прострелян не смъртоносно и по малко от един на 1000 случая е бил убит."

              Толкова за статистиката
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #22
                От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                Koлега, статията е посветена на използваните от Полицията боеприпаси. Може би си струва всеки да я погледне, дори само за обща култура. Аз лично съм убеден, че всеки 9х19 или .38 спец е "достатъчен" патрон за двукрако. Идеята ми беше, че топ-перформъра в .357 е 125 грейновият холоупоинт.

                Коментар


                • #23
                  От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                  Първоначално публикуван от jose Преглед на мнение
                  Koлега, статията е посветена на използваните от Полицията боеприпаси. Може би си струва всеки да я погледне, дори само за обща култура. Аз лично съм убеден, че всеки 9х19 или .38 спец е "достатъчен" патрон за двукрако. Идеята ми беше, че топ-перформъра в .357 е 125 грейновият холоупоинт.
                  Препратката ти е добра ...аз също не го знаех това... Идеята ми е , че си е за по тесен кръг специалисти. То сега да се ориентираш сред всички модификации си е наука. На мен ми е омръзнало да чета разните му съкращение и индикации..но маркетинга си е маркетинг Едно време знаехме 9 мм Макаров и 9 ПАРА....и толкова ни стигаше Времена......
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #24
                    От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                    Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                    Препратката ти е добра ...аз също не го знаех това... Идеята ми е , че си е за по тесен кръг специалисти. То сега да се ориентираш сред всички модификации си е наука...
                    Е тук сме заедно,това горе и аз го четох преди дни и по тая причина избрах най-дебелия от редичката колко да ми накьлве китките и да имам нещо което дупчи Черноглава Плевенска УфСЪ от 50 метра.По сьщата причина това е последен валс,няма да стоят заредени в пищовчето,а забити на кобура в случай,че се появи бизон в хола / истински бизон,та не се обьрка някой /.

                    Реално 38+Р го дават почти еднакьв на 357 маг 125 и няма смисьл да взимам еднакви патрони,но е верно,че е за предпочитане пред 158 ако смятат дупченето.Имало един случай в който викат полиция да застреля кон,полицая стреля,минава през коня и рикушета убива друг полицай отцепка.Това сьс 158.За бизон данни не намирам,намирам за елени и мечки.


                    УвьртЕх се у патрони тука,статията цитирана от колегата много добра,в 38 сьм точно там,в 357 сьм 2 идеи по-дебел за мирис.








                    А сега кажете нещо за това долу,трябва ми за тренировки,че цената добра.


                    http://georgia-arms.com/cannedheat38...int1000pk.aspx
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      Е тук сме заедно,това горе и аз го четох преди дни и по тая причина избрах най-дебелия от редичката колко да ми накьлве китките и да имам нещо което дупчи Черноглава Плевенска УфСЪ от 50 метра.По сьщата причина това е последен валс,няма да стоят заредени в пищовчето,а забити на кобура в случай,че се появи бизон в хола / истински бизон,та не се обьрка някой /.

                      Реално 38+Р го дават почти еднакьв на 357 маг 125 и няма смисьл да взимам еднакви патрони,но е верно,че е за предпочитане пред 158 ако смятат дупченето.Имало един случай в който викат полиция да застреля кон,полицая стреля,минава през коня и рикушета убива друг полицай отцепка.Това сьс 158.За бизон данни не намирам,намирам за елени и мечки.


                      УвьртЕх се у патрони тука,статията цитирана от колегата много добра,в 38 сьм точно там,в 357 сьм 2 идеи по-дебел за мирис.








                      А сега кажете нещо за това долу,трябва ми за тренировки,че цената добра.


                      http://georgia-arms.com/cannedheat38...int1000pk.aspx
                      Ми това си е класика... оловен връх с плоско "чело"...За пуцане си е супер. Сега незнам как е с качеството ,но преди години натрупваше малко олово между каналите на цевта с този боеприпас..но се вижда ако става така и си чистиш "долмичката"
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #26
                        От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                        Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                        Ми това си е класика... оловен връх с плоско "чело"...За пуцане си е супер. Сега незнам как е с качеството ,но преди години натрупваше малко олово между каналите на цевта с този боеприпас..но се вижда ако става така и си чистиш "долмичката"
                        Чистенето ясно,имало такива падчета за целта та ако награбим 2-3 кофи от тия ще взема и такива за чистене.

                        Значи става,сега ако мога да пуцам и на стрелбището с тях сьвсем ще стане.


                        Тенкю
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                          За тренировки тия колко стават и някой нещо на вьпреки да има за модела,марката?Идват на половината цена на стреличката,дават ги за тренировьчни и за това ще ги ползвам.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:96538a.jpg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5515700
                          Fiocchi .38 Special 130gr FMJ SD
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #28
                            От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            И още един вьпрос - това долу за тренировки става ли и в кой калибьр да го тьрся 357 или 38?

                            [ATTACH=CONFIG]623632[/ATTACH]
                            За тренировки не знам, ама за реална употреба това е много коварно.
                            Понамира се материал за него в Тубата и по мрежата...
                            Ужасен куршум...

                            Коментар


                            • #29
                              От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                              В кой смисъл?Кое му е кофтито,какво толкова причинява което един тъповръх не го може?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: 357 Magnum® .38 S&W Special +P - кои патрони?

                                При тези талашитени къщи един FMJ куршум може да ти повали доста комшии...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X