Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

    Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
    по въпроса - дали да го слагаш тоя блокаж въобще... Вредите от него ще са в пъти повече от ползите (да не кажа, че си е опасен в определени ситуации).
    Присъединявам се към мнението, защо не покараш първо без блокаж, за да видиш резултата ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

      Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
      ... Праговете ще са нещо подобно. Не ми харесват тип степенка, но ако някой ми изясни какво предимство би имал такъв дизайн бих помислил. ...
      Лично за мен наличието на степенки на силно повдигнат джип си е предимство при качване и слизане, ама вкусове разни ...

      Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
      ... Единственото съмнително решение е Aussie Locker-a. Ужасен досадник е, при който ползите са по-малко отколкото вредите. ...
      100%-ов блокаж, който се включва и изключва, когато той си реши ... Бляк!!!

      Имал съм ситуациЙ, в които през някои места се минава само след изключване на блокажа, колкото и да е полезен на моменти ...
      Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-09-13, 16:39.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

        Абонирам се
        За блокажа мнението ми също не е добро. Ако беше на принципа на ЛСД-то да, но да имам винаги 100% заключен мост и той да изключва когато си реши не ми се вижда добро решение.
        А с тези ходове, които ще имаш, блокаж рядко ще ти трябва според мен.
        99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
        It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

        Коментар


        • #34
          От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          100%-ов блокаж, който се включва и изключва, когато той си реши ... Бляк!!!
          А през останалото време щрака

          Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
          Що не се огледаш за мостове от JK и не сложиш край на тази драма с 35-ците веднъж за винаги...?!!
          Това би било едно окончателно решение (за 35-ци и стила на каране на автора), но за съжаление все още се намират само по щатските морги и цените им са около $2000 на парче и $2500 за рубиконските. Разбира се винаги е възможен късмета на Маркан, който преди няколко години ги откри тук в БГ (от Сахара обаче) на доста по-добра цена. Няма да е лесна работа обаче да се намерят тук или въобще в Европа.
          Последно редактирано от elbgt; 02-09-13, 17:55.
          My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

          Коментар


          • BatGeorgeone
            BatGeorgeone коментира
            Редактиране на коментар
            Късмет Маркан нямаше, аз бях много на зор с парите тогава, нещата бяха на оцеляване в дивия СевероЗапад и стотиците левове за които дадах двата Рубиконски моста ми нахраниха жената с бебето бяха тежки времена...

        • #35
          От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

          Виждам, че повечето не харесвате този тип блокаж.

          За офроуд не виждам негативи. Четох, мненията на хора, които го ползват. Представя се отлично и дава много по-добра проходимост.
          Въпросът е, че ще има неудобства на шосето.
          Само като се замисля, че всички тези части, които слагам развалят комфорта и предизвикват планина от неудобства на асфалт, то едва ли блокажа ли ще прелее чашата.

          Ако имаше избор с друг тип блокаж, въобще нямаше да го коментираме този въпрос, но нещата опират до този или нищо. Нали го отчитате това?

          Предполагам, че сега си задавате въпрос, защо въобще ми е блокаж, нали ще ходя по планините да снимам само.
          Аз само като се сетя колко пъти ми е трябвал, въобще не се замислям да карам с отворен заден диференциал.
          Целта ми е да правя офроуд машина. Знам, че ще превърна джипа в камион и така ще се движи, но това не ме притеснява.

          Аз съм го решил, ще го купя, ще го пробвам и ако наистина негативите са повече от позитивите ще го демонтирам и ще си върна LSD-то.


          Щракането няма да се чува, все пак ще карам 5.9 без ауспуси
          Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
          0888/00-55-37

          Коментар


          • #36
            От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

            Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
            Виждам, че повечето не харесвате този тип блокаж.

            За офроуд не виждам негативи.
            Само факта, че този модел иска той да кара влака, а не ти е достатъчно сериозен недостатък. Все едно да си купиш фотоапарат, който решава вместо теб какво да снима Вероятно за пълни аматьори във фотографията като мен би звучало приемливо, защото така или иначе ще прави по-добри снимки от мен, но пък ти едва ли би искал толкова ниска летва във офроуда

            едит/

            ето и един пример от скромната ми практика при който блокажа "блокираше" това което исках да направя:
            Бях се наврял директно в гората между дърветата и в един момент се наложи да се провирам с пълен завой между три дървета. Джипа обаче не ще да завива. Под мен дебел килим от борови иглички и 25-30 градусов наклон. Колелата надясно, а машината върви направо. Докато не забелязах че без да искам съм включил задния блокаж. Копчето му е съседно на това на стаб. щангата и неволно съм го натиснал, а индикаторната лампичка бе изгоряла отдавна. Изключих блокажа и си завих като пич. С блокажа никакъв шанс. Веднага след това размених копчетата на преден и заден блокаж, а копчето на предния се захранва от копчето на задния блокаж и дори да натисна неволно копчето на предния нищо не се случва. А и тогава имах само копче за предния без обаче да има монтиран блокаж в диференциала. Та ... да го имаш предвид в подобна ситуация и да знаеш защо не можеш да завиеш понякога, колкото и да напъваш волана. По същата причина ми се е случвало и да не мога да изляза от коловоз. Чавдар по-горе е споменал също за това, че понякога блокажа е огромна пречка. И пак да ти напомня: 35-инчови колела, качени на стокови 1040 полуоски в комбинация с не много "умен" 100%-ов блокаж със собствено мнение е страхотна грешка., но не пречи да го пробваш и да се кръстиш
            Последно редактирано от elbgt; 02-09-13, 18:24.
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #37
              От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

              Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
              ... За офроуд не виждам негативи. ...
              Ей ти го негатива (изпробван нееднократно)

              Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
              ... в един момент се наложи да се провирам с пълен завой между три дървета. Джипа обаче не ще да завива. Под мен дебел килим от борови иглички и 25-30 градусов наклон. Колелата надясно, а машината върви направо. ...
              При тази ситуация долу единственото минаване беше с лека чупка вдясно (виждат се коловозите от преминалите преди това), за да се избегне дълбока кал, в която се затъваше безусловно и безизходно. Тази лека чупка успях да я направя едва на 4-и опит, след изключване на блокажа. Иначе колата си вървеше направо без оглед на положението на волана ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:m14.jpg
Прегледи:1
Размер:58.7 КБ
ID:5515074


              По-долу е аналогична ситуация - с включен блокаж джипът върви направо и не може да се промуши под падналото дърво.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blokaj.jpg
Прегледи:1
Размер:64.2 КБ
ID:5515075
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #38
                От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                Добре, LSD-то няма ли да пречи по същия начин?

                Вие давате примери с отключен и заключен блокаж, но аз нямам отворен диференциал по условие.
                Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                0888/00-55-37

                Коментар


                • #39
                  От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                  Да с LSD ситуацията е аналогична, но в пъти по-слабо изразена. Той си е отворен диференциал по същество. Освен това не кърши полуоски. И въобще или 100%-ов управляем блокаж или по-добре никакъв. Ситуацията в която блокажа е наистина необходим и незаменим LSD-то никаква работа не върши. За вече няколко месеца с преден и заден ARB съм ги използвал по предназначение всичко на всичко два пъти. И в двата случая само със заден не стана.

                  едит/

                  специално в твоя случай много по-удачно решение е да си добавиш хидравлично управление на спирачния апарат на всяко задно колело поотделно. Нещо като две отделни ръчни спирачки. Прави се с налични по нашите магазини чаркалъци и ще ти върши в пъти повече работа включително и може да замени на 100% истинския блокаж, но без проблема със завиването. Включително ще можеш при блокирано едно задно колело и всичката газ да завиваш на място като че ли си с два завиващи моста. А не някой да решава вместо теб кога ти е необходим и кога не блокаж. И да решава дали да се движиш направо или да завиваш. Ако същото направиш и отпред ставаш като танк
                  Последно редактирано от elbgt; 02-09-13, 19:51.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #40
                    От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                    Вчера най-после пробвах в гората моя гранд 5,9. Това животно мина с лекота отвсякъде, без да превиши никога 1500об/мин. Дали се включва ЛСД или не така и не се разбира. В тази връзка -или твърд блокаж и то два или си остани с ЛСД.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #41
                      От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                      Кат ти думам, че е кеф и, че е много по-проходим от колкото изглежда - не верваш...

                      Коментар


                      • #42
                        От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                        Добра идея и моите адмирации за осъществяването и Ще следя.

                        Първоначално публикуван от elbgt Преглед на мнение
                        Поздравления и от мен. Много добре балансиран проект. Единственото съмнително решение е Aussie Locker-a. Ужасен досадник е, при който ползите са по-малко отколкото вредите. И едно друго уточнение. На последната снимка с truss-овете е показана конструкция чиято цел не е усилване на централната секция и ръкавите, а е предназначена за монтаж на горните един или два линка според вида окачване. Имай предвид също, че капакът на диференциала участва активно в здравината на кожуха му и е добре да избереш някое от многото предложения за усилени капаци. Според мен модела на ARB би бил един добър избор. Много хора си мислят, че идеята на това море от предложения за усилени капаци е за да се пазят карантийте от повреда поради деформация на тенекиения стоков капак. Не това е задачата му, макар, че това е по-скоро полезно следствие. Истинското предназначение на масивните дебели стоманени капаци е да укрепят конструкцията на кожуха на диференциала. В твоя случай с алуминиевата Д44 това е направо задължително. Truss-a е добро решение и ще помогне за кекавата алуминиева задна Д44 и тънките ръкавчета на предната Д30. Добре е да имаш прредвид обаче, че всеки допълнителен килограм в подресорната маса влошава драстично способността на окачването за поглъщане на високочестотните трептения, което се отразява пряко на комфорта. На практика в твоя конкретен случай са достатъчни допълнителни около 80 кг отпред и около 130 отзад за да стигнеш до самурайо-витарска "возия". Само 35-ците със стоманените джанти ще вкарат едни допълнителни около 25-30 кг на мост. Truss-ове, капаци, блокажи, линкове, пружини и амортисьори и витарщината може да почука на вратата ти
                        И моето скромно мнение ако не възразяваш. Както Елиан ти е писал здравият капак на дифа си е доста важен. Изгледай това клипче на ARB и компютърните симулации на усукванията на моста със и без здравия капак: ARB Differential Cover Review

                        И за този тип блокаж и аз мисля, че не е удачно да го слагаш. Аз лично винаги бих карал като на тръни, ако знам че имам такова в дифа.
                        Представи си само караш зимата, на асвалт и с едното колело влезеш в някоя пряспа до банкета и локера се включи А по-лошото ако си в завой и същата ситуация.
                        А за каране по-черно и Чавдар и Елиан са били достатъчно изчерпателни по въпроса за минусите.
                        ... to be continued

                        Коментар


                        • #43
                          От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                          Още в началото споменах за неконтролируемите дрифтове които може да доведе този шпер в комбинация с големият осмак.И докато при ЛСД-то нещата са очаквани тук може да те вкара в голяма беля с по-голяма скорост.
                          Как и да е де,но давам още един глас за обикновено ЛСД пък естествено всеки може и трябва да реши сам за себе си.
                          Няма страшно в умирачката...
                          Страшното е да си жив!...

                          Коментар


                          • #44
                            От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                            Чакайте малко, този блокаж не се самозаключва току така. Трябва да му се подаде газ и двете колела да се въртят с еднаква скорост. В завой с газ затова прищраква, защото позволява на едното колело да изминава повече път.
                            Караш ли без газ блокажът е отключен.
                            На лед може да има аномалии, но там така или иначе високата скорост няма да я има.



                            Ок, разбрах, че всички сте против този тип блокаж, но въпреки това ще го сложа и пробвам.



                            Относно усилените капаци на дифовете, обезателно ще ги включа в поръчката.
                            Последно редактирано от verter; 02-09-13, 21:48.
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #45
                              От: Гранд(о)мания - преобразяването на един ZJ

                              И викаш като си окантарен и едното колело е без сцепление и се върти свободно, а другото не мърда няма да се включи, така ли Ми за какво ти е това чудо на техниката? Когато двете колела се въртят с една и съща скорост блокажа е излишен, а тая джаджа баш тогава ще се включи Определено не си схванал безумния принцип на който работи това "чудо" То е достатъчно да се замислиш защо му е такава цената и ще разбереш много

                              Успех!
                              Последно редактирано от elbgt; 02-09-13, 22:02.
                              My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X