Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тераното звънти!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тераното звънти!

    Е момчета, колкото и смешно да звучи, Нисана започна да издава звънтящ звук. Има го като чели откакто сменях съединителя, ама най -вероятно си внушавам.
    Та чува се от 1550 оборота до кън 1950 при подаване на газ след това изчезва.
    Не е болка за умиране, НО определено преди не беше така.
    Айде дайте идея, че гледах, пулих се ама не намерих източника...
    Поздрави!

  • #2
    От: Тераното звънти!

    Ауспух може ли да е?
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: Тераното звънти!

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Ауспух може ли да е?
      Е аз точно за него мисля, ама да разкачам докато откриия проблема...
      Но все пак знам как дрънчи гърне, това си е чусто звънтене, подобно на това под 1000 оборота. Определено го свързвам със смяната на съединителя ....
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 30-08-13, 20:39.

      Коментар


      • #4
        От: Тераното звънти!

        ако има катализатор може да се е натрошил , може и нещо разхлабено да има .

        Коментар


        • #5
          От: Тераното звънти!

          Запали го без въздушен филтър и пробвай,да не е като сагата с дрънченето при мен.Като сменях маслото миналата седмица пак се появи и пак сваля, и доуплътнявах филтъра, и пак изчезна.
          "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
          0878739299

          Коментар


          • #6
            От: Тераното звънти!

            В интерес на истината, веднага след смяната на съединителя чистих цедката на ГНП -то и реших да погледна въздушния филтър. Та ще погледна още после...

            Поздрави!

            Коментар


            • #7
              От: Тераното звънти!

              Аз имам същото звънтене...от 1100 до около 1500 оборота. Моя техник ми каза, че е от успокойтеля на веригата (ангренажната). Каза да си го карам така - нищо му няма !

              Това било хроничен проблем на тези двигатели. Ще го оправям по-натам...До сега имам около 4000 км. с този 'проблем'.

              Качи ли маслото понякога спира изцяло, понякога си се чува в ниските обороти.

              Поздрави.

              Коментар


              • #8
                От: Тераното звънти!

                Първоначално публикуван от rumbala Преглед на мнение
                ... Моя техник ми каза, че е от успокойтеля на веригата (ангренажната)...
                За каква кола, и с кой двигател говорите!?

                Коментар


                • #9
                  От: Тераното звънти!

                  Първоначално публикуван от rumbala Преглед на мнение
                  Аз имам същото звънтене...от 1100 до около 1500 оборота. Моя техник ми каза, че е от успокойтеля на веригата (ангренажната). Каза да си го карам така - нищо му няма !

                  Това било хроничен проблем на тези двигатели. Ще го оправям по-натам...До сега имам около 4000 км. с този 'проблем'.

                  Качи ли маслото понякога спира изцяло, понякога си се чува в ниските обороти.

                  Поздрави.
                  Първо моето е с ангренажна глава, демек зъбни колела едно в друго. (2.7 tdi)
                  Второ СМЕНИ механика!!!

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тераното звънти!

                    Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                    ...
                    Второ СМЕНИ механика...
                    И трето - не бързай. Вероятно е бензин. И човека не длъжен да знае какво е твоето терано.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тераното звънти!

                      И ти си прав

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тераното звънти!

                        Опа....тераното е 2.4 12V бензин

                        Мдааа...ше го видим Само да има една седмица, през която не се ходи никъде

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тераното звънти!

                          Може и трилитров дизел в Терано две да бъде.Което пак не дава основание да се квалифицират уменията на колегата.Не е колегиално така!
                          Поздрави!
                          пс Видях го какво е , но това не променя мнението ми
                          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тераното звънти!

                            Според мен първо отиди при доверен колега, примерно Андро...
                            Ангребажната верига не се сменя тукп така.
                            - сори за острото реагиране, една буря ми разстрои сутрешната дрямка

                            Поздрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тераното звънти!

                              Я тукп що - ми се завъртя еретичната мисъл - възможно ли е ако виското е в покой, демек ако двигателя не работи и се наклони джипа примерно с половин метър назад да се повтеди? Или постоянно зацепено виско да създава чувство за дрънчене. Макар че теста с вестника е успешен??

                              Поздрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X