Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Защо се приема че продавача е виновен ? . Изчакай си търпеливо проверката , възможно е да има грешка ( в доста случаи) . Имах подобна случка , с авто платформа закупена в Германия . Там си вадя червени номера , и временен талон - никакъв проблем . Пристигам в БГ на регистрация и голяма изненада - издирва се от Интерпол . И това по искане на Япония . На служителите в Кат им е ясно , че платформата не може да е крадена в Япония но това е положението . След 2 месеца и половина проблема се реши - проверката беше извършена . Оказа се съвпадение на номера на издирван - Трактор . Така че търпение , свържи се със служителя който ще извърши проверката . Поне веднъж седмично припомняне по телефона . Успех .

    Коментар


    • #17
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ще трябва да го съдиш и да докажеш че го е направил умишлено.
      По принцип би трябвало да отговаря, дори и ако не е умишлено. Поне така си спомням от някои лекции по облигационно право. Въпроса е, че се подхлъзнах по старата "добра" практика да се вписва смехотворна продажна цена. Виноват за което. Следователно пак опираме до фактора "човещина". Все пак и аз се надявам да е някаква досадна грешка, ще информирам за случая.

      Коментар


      • #18
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Изчакай. На мой приятел му задържаха Форд Фокус по обвинение че бил откраднат Фиат Пунто !!! Дълго и продължително обяснявах на полицаите, че двата автомобила са с различен код на шасито и няма начин да е така, но не ме взеха на сериозно. След около седмица върнаха колата на човека с извинения.

        Поддържай връзка все пак с продавача. Не се знае какво ще е провинението от Турция.
        Цената, която е вписана в договора за покупко-продажба е тази, върху която можеш да предявиш претенции в съда.

        Коментар


        • #19
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
          По принцип би трябвало да отговаря, дори и ако не е умишлено.
          То не че аз съм най-големият правист, ама преди всичко, няма как да е отговорен за чужди противоправни действия.

          Цената вписана в договора, си е камък в твоята градина.

          Коментар


          • #20
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
            Koга ще стане практика пари да се броят след успешно прехвърляне?
            Ами когато купувачите започнат да го изискват. Аз например винаги искам такава клауза в договора. И да се впише реалната цена на сделката. Ако продавача не е съгласен - има и други продавачи.
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • #21
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              практиката е такава. независимо дали има престъпление или не, ако от турската страна няма изискване към колата, или собственика вече не иска колата по една или друга причина (прибрал каското) ще върнат колата. дръж тесен контакт със прокурора той е твой човек.
              100-ГОДИШНИНАТА НА АРМЕНСКИЯ ГЕНОЦИД.

              ПОМНЯ И ОСЪЖДАМ. ПОМНЯ И ИЗИСКВАМ. ЖИВЕЯ И ПОМНЯ. ЖИВЕЯ И ИЗИСКВАМ“.

              Коментар


              • #22
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Вероятно е някакво съвпадение или застрахователна измама...
                На мен ми е интересно защо Турция, никога не съм чувал за внос на стар автомобил от там...или е имало такъв период, но аз не съм разбрал?
                Освен гумите какво друго са описали в протокола, защото е редно да се опишат доста повече неща включително и показания на километража...

                Коментар


                • #23
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  А, не би ли било прекрасно ако можеше преди самата сделка да може да се направи официална справка по ВИН-а?
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • #24
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Може, ако имаш приятел на съответното място. Аз така правя, преди покупка на автомобил. Пускам ВИН-а, проверяват го в системата и тогава се разделям с парите.
                    HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                    Коментар


                    • #25
                      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      Да, ама стига с тези "познати" и "услуги"...
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • #26
                        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                        А, не би ли било прекрасно ако можеше преди самата сделка да може да се направи официална справка по ВИН-а?
                        Елементарно просто би било да има централен регистър на возилата и отивате двамата с продавама до там, боц по едно подписченце и готова прехвърлена, регистрирана у данъчни, дай, върни и прочее организации.
                        Е да ма що трее да е лесно като може да е трудно и да се чувства мощта на бюрократичната система.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          Тъй, тъй...
                          Вероятно ушавите водят това специализирана информация и я вадят на бял свят едва, когато има кой да нахендрят... и той да е на зор... и да е склонен на връзки и познати или пък просто да вдигне ръце.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            Тва са си безкрайни соц останки.
                            Ми те половината автопарк на БГ струва по-малко от жисием бе. Па никоъй не иска нотариална заверка за продажба на тилифон
                            Ташакус максимус.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Точно срещу тоя риск дали купувачът или продавачът, все тая. В общия случай.
                              Aко при всяка сделка се проверява преди да се плаща - проблемът ще си остава максимално близо до виновния. Не знам, аз си купих кола на тънкажно за тогавашните цени, хем платих чак след като ми излязоха талоните и номерата на мое име. Предложих на джамбаза договор в тая посока, той отказа и мина на доверие. Можело бе!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                                Аз пък на самия себе си нямам доверие. Сутрин, като се бръсна, се гледам в огледалото и си мисля "ах ти лисицо...".
                                Колко е сложно, за 20 лева да речем, да има едно гише в КАТ, и всеки собственик да може да докаже, че колата е ОК преди да я продаде. Заплатата на служителката на гишето и тока за компютъра ще идват от 20те лева. Ама важното е да си виновен на някого...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X