Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С какво да сменя 80-ката?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С какво да сменя 80-ката?

    Спомням си темата отпреди 3-4 години за алтернативите на 80-та серия, но там се дискутираха най-вече вариантите за експедиции и отдалечени части от света. Докато на мен ми трябва алтернатива най-вече за БГ, за сравнително леки преходи по черно и асфалтови преходи до 500км/ден и детевоз.

    Та напоследък се замислям дали да не сменя 80-ката + СУВа със само едно МПС. Причините са, че едва ли ползвам и 30% от офроуд възможностите на Тойотката, а пък ми трябва нещо голямо, комфортно и сигурно, с което да мога да закарам жената и децата по асфалта до планината и да ги повозя по черен път. СУВ-ът не става за черен път, а пък с Тойотата преходи над 100км ме изморява и отделно ме е страх да я карам над 90.

    Евентуалният кандидат задължително трябва да е по-комфортен от 80-ката на пътя и извън него: 5 врати, добра возия, доста място на 2-рия ред, голям багажник и да не се чупи всеки ден, а като се счупи да може да ме закара до сервиза. Задължително ще се слагат някаква лебедка, гуми 32-33 АТ, лек лифт на окачването, шнорхел, защити по дъното, като тунингът не трябва да изисква големи преправяния.

    Ето за какво съм мислил:

    Г-класа W463 - много ми харесва, но не виждам оправдание за цените им, фабричното окачване не струва за офроуд + има имиджов проблем. Не ми се струва по-комфортна от 80-ката, но може и да греша и като цяло Г-то ми е непозната територия. Старите са много скъпи, а новите са пълни с неяпонска електроника и са още по-скъпи. Незнам какви са и другите минуси.

    Тойота 120 4.0 бензин - такива съм карал много 3.0д по асфалт и ме дразни точно двигателчето, затова - с 4 литровия мотор. Може да се намери 3 пъти по евтино от Г-класата. Ако се вдигне към 2 инча и се сложат малко по-големи гуми и лебедка ще ме устройва, но пак не съм наясно с тунинга на 120-ката.

    Паджеро 4 дизел - четох темата на huko, той се беше отказал да го вдига, но не разбрах дали защото концепцията не е подходяща, или защото фабричното си е добре. Лебедка незнам как ще се сложи.

    Тойота 200 - не ми влиза в гаража.
    Тойота 100 - при цените на 200 и това, което преглагат, не виждам как бих купил 100.
    По-нова 80-ка - тук нещата са ми ясни.
    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

  • #2
    От: С какво да сменя 80-ката?

    Не разбрах какви са ти аргументите срещу 100-цата..
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: С какво да сменя 80-ката?

      На твое място и аз бих се чудил какво да правя. В смисъл, че хем да става за гората, хем да става и за магистралата. За капак и да не се чупи. Изискването "магистрала" автоматично отхвърля истинските джипове с цели мостове. А и специално Ге-то какъв джип е като е тъпкан с лаптопи!? И какво остана - П4 и ТЛК 120. Изискването да не се чупи автоматично отхвърля тия над 5 г. И какво остана - П4 и ТЛК под 5г. Най добре след 2010г., пълна сервизна история, и под 100 хил.км. Караш 2-3г. и на пазара, и пак същата схема. Неприятното в тая схема е че трябва да се вадят много пари, ама сигурноста, лукса и другите подобни работи струват скъпо и няма смисъл на теб повече да обяснявам. Поздрави!

      Коментар


      • #4
        От: С какво да сменя 80-ката?

        Слизането от 80-ка на 120-ка не е ли една стъпка надолу като клас. За мен не би имало колебание ако съм имал 80-та серия и искам да я сменя - 100-ца или 200-ца бих взел аз, зависи от парите, с които се разполага тук. И при двете има варианти за слагане на лебедка и за лифтване на очакването. Паджеро 4 несъмнено е доста добро, но като комфорт не превъзхожда ЛК 100 или 200, някъде на едно ниво са. Тук в Украйна има доста такива Паджерота, но нито едно с лебедка или лифт, а и за модела не съм срещал никъде да се предлагат такива ъпгрейди.
        Ако вземеш ЛК100 или 200 и направиш промените, които са поставено като условия, няма да имаш равен в България и ще събираш погледите навсякъде. Аз повдигната Тойота от тези двете в България не съм виждал, само лъскачки с гуми като за леки автомобили.
        За Г-то 463-та серия не пиша нищо, защото модела е пример за истински джип с няколко паркетнически мотиви и заемки, като резултата не е нито удобен за шофиране по магистрала, нито става за извън пътя без да се премахнат недоразуменията.

        Коментар


        • #5
          От: С какво да сменя 80-ката?

          Разликата във возията между 100 и 200 не е много голяма.
          Има разлика повече в мощността и в ускорението.

          Коментар


          • #6
            От: С какво да сменя 80-ката?

            Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
            Разликата във возията между 100 и 200 не е много голяма.
            Има разлика повече в мощността и в ускорението.
            Е.осмака върви повече, но 100-цата пък е по-безпроблемен турбодизел, а разликата в цената-доста!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #7
              Re: С какво да сменя 80-ката?

              Съгласен съм с всичките мнения по-горе.

              Сравнението между Тойоти 200 и 100: TLK200 има много по-добро пътно поведение и спирачки от 100-ца, голям
              мотор, много по-нова е и влиза в бюджета. Ще имам труден, но решим проблем с паркирането. Незнам колко ще издържи на черен път без извращения, моля някой по-запознат да каже Друго нещо, че тя фабрично е с въздушно окачване и незнам как стои въпросът с повдигането.

              При Г-клас, освен изброените в постовете по-горе, за мен съществува и голям имиджов минус.

              На Паджерото предимството му е цената - наполовина на 200-ца. Има китове за леко повдигане 1-2 инча и са евтини.
              120-ка бензин пък в момента може да се вземе от Гърция много изгодно, по-стара ще е от 5г, обаче ще е на под 100х км и в състояние като нова.
              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

              Коментар


              • #8
                От: С какво да сменя 80-ката?

                Паджерото, 120-ката и Г-то са по-нисък клас от 80-100-200 на ТЛК.
                Според мен е трудно да се сравняват.
                Г-то е голяма мъка на магистралата.
                Не ми се мисли как ще вкараш 200-цата в калта.
                Но ако и на мен ми влизаше в бюджета щях да го направя веднага.

                Иначе вдигането, което осигурява окачването не е за подценяване.
                Ако се прави лифт това означава лишаване от пневматиката, която дава целия комфорт и стабилност на асфалт.
                за черен път не бих се притеснявал, това е Ланд Круизер, ще вози меко и няма да се чупи много дълго време.
                Последно редактирано от TLC14; 27-08-13, 23:16.

                Коментар


                • #9
                  От: С какво да сменя 80-ката?

                  105ца
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    От: С какво да сменя 80-ката?

                    Ако не те плаши бензиновия разход виж и това:



                    Базиран е във върховия сегмент като комплектация, екстри и системи за безопасност, поддръжката Русев да каже!
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 29-08-13, 06:39. Причина: mobile.bg
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      От: С какво да сменя 80-ката?

                      РР Спорт е малко по-широк вътре от Форд Фокус...
                      Мишо иска все пак да си вози и децата а и да има място и за багаж.
                      А и с това, къде ще излезе извън асвалта?

                      Чети заданието все пак.

                      Коментар


                      • #12
                        От: С какво да сменя 80-ката?

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        А и с това, къде ще излезе извън асвалта?

                        Чети заданието все пак.
                        Прочел съм го...

                        Не ми се види като Фокус баш...а и колкото става 200-цата за черно, толкова и Рйинджа! Сядал ли си в такъв, щото аз съм, и после 200-цата ми приличаше на Москвич..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: С какво да сменя 80-ката?

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Прочел съм го...

                          Не ми се види като Фокус баш...а и колкото става 200-цата за черно, толкова и Рйинджа! Сядал ли си в такъв, щото аз съм, и после 200-цата ми приличаше на Москвич..
                          Разводняваме темата, но за протокола - сядал съм и съм го карал, още когато беше представянето на първия през 2005г. Второто поколение не го познавам. Но първия е много тесен вътре. Нали в случая правиш разлика между Рейдж Ровър Спорт и Рейнж Ровър? Не ми се влиза в разни форумни полемики, но погледни тлк200 и спорта отдолу и след това ми обясни пак как едното и другото са едно и също.

                          Иначе, също така тлк200 е по-тясна вътре от тлк80, това го твърдя със сигурност.

                          Коментар


                          • #14
                            От: С какво да сменя 80-ката?

                            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                            но погледни тлк200 и спорта отдолу и след това ми обясни пак как едното и другото са едно и също.
                            В условието е посочен off в смисъл на семеен пикник и т.н, а не ежедневно подскачане по камъни и калища, т.е нещо което да замени едновременно БМВ-то и 80-ката, с превес на магистрала! Какво като карданите и полуосите на 200-цата са по-дебели, щом трансмисията на Рейнджа издържа 500 и кусур коня ..? Аз за бюджет от 80-ина хиляди взимам Рейнджа, за 30- 100-ца...да се качи Мишо, да покара , да прецени...а във полемики и на мен не ми се влиза, дадох предложение..
                            0899 шест5313нула
                            За всекиго по нещо

                            Коментар


                            • #15
                              Re: С какво да сменя 80-ката?

                              На джипката ще и се налага да минава по 100+км офроуд за един ден и често ще е само 1 кола.
                              Качвал съм се на такъв Рейндж и от моя гледна точка това е едно осакатено Дискавъри. Много е нисък и тесен, остава си вечно мой и съм скептичен относно здравината.
                              "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X