Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

    Колега Петров респект за труда който сте положили.Написано е разбираемо и прекрасно илюстровано.Плаче за издаване на книжка.Много по-добро е от учебниците по оптика от началото на 80 години.Сравнението ми е с тях защото съм ги чел, когато исках да знам повече за бинокъла който тогава си купих.Живея в София ,жк.Изток квартал на военните тогава, и се надявах да ми обяснят какво е това 7х35.Чух какви ли не истории.Че 7 пъти увеличава и 35 пъти приближава и други такива.докато един инженер не ми ги обясни и ми препоръча учебници по оптика.

    Коментар


    • #17
      От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

      Уважаеми колега, благодаря за добрите думи. Учебниците по оптика са важни и незаменими. Всъщност за да напиша материалът, се наложи известно време да почета точно от такива учебници. И в никакъв аспект, не бих сложил това което съм писал до един учебник по оптика. Нивото е различно. Написал съм "художествен преразказ" на някои части на същите тези учебници... По време на писането, всеки абзац, съм давал на човек до мен, който не разбира нищо от оптика, да го прочете и да ми каже какво е научил. Някои неща съм преработвал по няколко пъти, докато станат достатъчно ясни за човек без специална подготовка. Стремежът ми е, не да заменя учебниците, а да помогна на човек който няма време и нужда да ги прочете, а същевременно иска да направи смислен избор.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

        Чудесен материал! Задълбочен и в същото време обяснен много просто и достъпно. Ще го препоръчам на доста хора.
        Благодаря! Поздрави!

        Коментар


        • #19
          От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

          Браво Венци, Чудесен и много полезен материал.

          Коментар


          • #20
            От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Стремежът ми е, не да заменя учебниците, а да помогна на човек който няма време и нужда да ги прочете, а същевременно иска да направи смислен избор.
            Ето точно тук, темата е ударила направо в десетката. Мисля, че всеки бъдещ собственик на бинокъл първо трябва да прочете горните редове, преди да извади кесията... за да не я вади по няколко пъти впоследствие... Искрени поздравления за труда!

            Коментар


            • #21
              От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

              Изключително съм благодарен на колегата Венцислав Петров за темата и куража, който ми даде в лично съобщение да се сдобия с бинокъл Pentax DCF CS 10x42.
              Макар и да имам все още повърхностни впечатления, веднага мога да кажа, че картинката през обективите е невероятно ясна, контрастна и светла. Преди имах висок клас Steiner и мога да преценя. Мисля, че Пентаксът по нищо не му отстъпва.
              Масивното, гумирано тяло стои стабилно в ръката. Много съм доволен от централно разположената диопрична корекция, която работи с кликове и остава там, където е фиксирана. Няма начин да бъде разместена по невнимание.
              Винтът за фокусиране е масивен и се движи мазно, дори малко трудно. За да фокусирам го въртя с пръстите на двете ръце, което се оказа дори по-удачно за прецизно изчистване на образа.
              При мен, увеличение 10 се представя много добре. Не знам, аз ли съм заякнал в ръцете, но успявам да удържа образа от ръка и да разчета дори дребни надписи на голямо разстояние. Предполагам, че много доброто качество на лещите и удобният корпус ми помагат в тази ситуация.
              При повечко впечатления, ще пиша по-подробно.
              Ето малко фото по въпроса:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2688.jpg
Прегледи:2
Размер:157.7 КБ
ID:5665550Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2690.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5665551Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2681.jpg
Прегледи:2
Размер:168.2 КБ
ID:5665552Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2684.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5665553Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2686.jpg
Прегледи:2
Размер:107.8 КБ
ID:5665555Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2691.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:5665554
              Последно редактирано от popov308; 08-06-15, 15:15.

              Коментар


              • #22
                От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

                Ако е удобно, може ли да споменавате и цени, за да може да се ориентираме хубаво колко струва. Благодаря.

                Коментар


                • #23
                  От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

                  Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                  Ако е удобно, може ли да споменавате и цени, за да може да се ориентираме хубаво колко струва. Благодаря.
                  http://store.pentaxfanclub.com/binoc...product_id=936

                  Коментар


                  • #24
                    От: Малко теория, известна практика, или как и защо избрах бинокли Pentax…

                    Попаднах случайно на Вашата, смело мога да използвам думата, статия и много ми хареса. Въпреки базисните ми познания по оптика от ученическите години, от увлекателния начин, с който разказвате и практическата насоченост, отговорихте на въпроси, за които отдавна съм любопитен. Благодаря Ви.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X