Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой мобилен оператор ползвате и защо?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

    0700 не влиза към безплатните минути на никой оператор.

    Коментар


    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

      Мен "никой" не ме интересува. Интересува ме какво пише в моя договор, а за съжаление в него, въпреки че 0700 не е услуга с добавена стойност и би следвало да се таксува като разговор към фиксирана мрежа, Мтел я водят "специализирана услуга" и съответно е извадена от обхвата на безплатното потребление. Ама и добре си я таксуват де - по 30ст/мин.
      Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

      Коментар


      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

        Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
        Мен "никой" не ме интересува. Интересува ме какво пише в моя договор, а за съжаление в него, въпреки че 0700 не е услуга с добавена стойност и би следвало да се таксува като разговор към фиксирана мрежа, Мтел я водят "специализирана услуга" и съответно е извадена от обхвата на безплатното потребление. Ама и добре си я таксуват де - по 30ст/мин.
        Знам че не те грее, но мтел последни въведоха наказателно таксуване на 0700. Ако ти се налага често ползване - или търсиш алтернативен номер (често има) или си пускаш някакъв алтернативен сървис, примерно някаква SIP услуга, която да ползваш за тези номера.

        Коментар


        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

          Грее ме и още как. 10лв/месец за да слушам музика и да се разправям с идиоти си ме загравя яко Преди да мина на тарифата с неограничените разговори на мтел говорех с 0700 основно от виваком и нямаше нищо фрапиращо в сметките. Мъча се да намеря къде на сайта на ментел пише таксуването към 0700, ама не успявам. По разни външни сайтове се потвърждава - 0.29ст/мин, същото е било при глобул (теленор не знам), а виваком по 13ст, ако не са я увеличили междувременно. Излиза, че само от фиксиран телефон е "на цената на градски разговор".

          ПС: Нещата се поизясниха. Тези 30ст/мин при мен са си били нормалната тарифа за разговор "след изчерпване на безплатните минути". Моите не се изчерпват и съответно хич и не съм се интересувал, но след като 0700 не влиза в безплатните минути си ги плащам по тарифата.
          Другото, което стана ясно е, че ако тъговеца или който и да е там вземе номер 0700 - разговорите ги плаща потребителя, а ако вземе 0800 - разговорите ги плаща тъговеца. Оттук нататък сума ти магазини единсвено предоставящи номер 0700 ще се старая да ги избягвам доколкото мога. След като са толкова гъзари, та да не сложат един нормален телефон, а да се кипрят само с "национален" телефон, дето го плаща потребителя на прилична цена...
          Последно редактирано от silverfox; 10-05-16, 21:36.
          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

          Коментар


          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

            Търговците-стотинкаджии* с 0700 номера са едната страна на медала. Другата страна е цената на едро за терминиране към 0700 номера - по сведения, които ще трябва да се приемат на доверие - цената е под 1 ст/мин.

            *Редакция: извинявам се за "стотинкаджии". Оказа се, че тарифата, която искат телекомите за 0800 номера, които са безплатни за потребителите, е убийствена.
            Последно редактирано от bokomo; 10-05-16, 22:33.

            Коментар


            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

              А защо не си пуснат един нормален насран телефон , ако ще и мобилен да е , вместо да лъжат клиентите си с това " на цената на един градски разговор" . Отдавна в стационарен градски телефони няма нищо " стационарно" , номер с 038 мога да го закарам и на Луната стига да има интернет. Какъв е смисала от този единен национален телефон?
              088455338две
              "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
              Джамбазов 2010г..

              Коментар


              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Оказа се, че тарифата, която искат телекомите за 0800 номера, които са безплатни за потребителите, е убийствена.
                Еми при 30ст/мин ще се изръси много яко: https://www.mtel.bg/ofis-telefon-mtel-call-center
                150лв/ден, 3000лв/месец без почивните дни, ако се говори по телефона 8 часа нон-стоп. Ще трябва да наеме допълнителен персонал, иначе музиката ще я плаща той, а доколкото хората не са запознати със ситуацията, няма да има особена полза за привличане на клиенти. Аз например чак сега разбрах разликата между 0700 и 0800.

                Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
                Какъв е смисала от този единен национален телефон?
                Цоцане явно.
                Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                Коментар


                • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                  Смисъла на тоя номер е да "филтрира" тия дето искат да си правят само лаф с оператора.От както пуснаха тарифи с много минути към всички има идиоти дето се чудят къде да звъннат...има фирми дето ги въвеждат точно с тая цел да не се губи време на съпорта с безсмислени разговори.

                  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                  Коментар


                  • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                    Смисъла на тоя номер е да "филтрира" тия дето искат да си правят само лаф с оператора.От както пуснаха тарифи с много минути към всички има идиоти дето се чудят къде да звъннат...има фирми дето ги въвеждат точно с тая цел да не се губи време на съпорта с безсмислени разговори.
                    Да, за фирми, които не искат да бъдат безпокоени, като Близу например.......Време е и 112 да стане платен, какво са се заоплаквали за щяло и нещяло......
                    Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                    Коментар


                    • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                      За пореден път се убеждавам,че мтел са пионери в гаврата с абонатите си...Измислили са нова схема с интернет-а през 4G:на колкото по-ниска такса сте толкова повече режат максимално достижимата скорост.Образно казано ако имате 2GB включени в плана и таксата ви е 15 кинта,ще достигнете тавана на скороста на куково лято...пълни нещастници[emoji35] Последния ред:


                      Коментар


                      • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                        Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                        За пореден път се убеждавам,че мтел са пионери в гаврата с абонатите си...Измислили са нова схема с интернет-а през 4G:на колкото по-ниска такса сте толкова повече режат максимално достижимата скорост.Образно казано ако имате 2GB включени в плана и таксата ви е 15 кинта,ще достигнете тавана на скороста на куково лято...пълни нещастници[emoji35] Последния ред:
                        От опит знам че не е вярно, т.е. мрежата не налага такова ограничение. Но за по-ниската месечна такса ти дават и по-евтиния модем.

                        Коментар


                        • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          От опит знам че не е вярно, т.е. мрежата не налага такова ограничение. Но за по-ниската месечна такса
                          Това за нови пациенти и преподписващи такива...щом го пишат в договорите смятай....


                          Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                          Коментар


                          • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                            Знам аз че не случайно го пишат в договорите.

                            Коментар


                            • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                              При мен в Пловдив скоростите на Мтел на 4G са по-зле отколкото 3G-то на Виваком,обхвата в къщи е едвам една чертичка,често получавам известия за пропуснати разговори...няма такъв смях.Ще се местя на Вива май като гледам...

                              Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

                              Коментар


                              • От: Кой мобилен оператор ползвате и защо?

                                Изключи си на телефона 4г

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X