Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

    Първоначално публикуван от s1m3on Преглед на мнение
    Ако може искам мнения и снимки за този обектив, мисля скоро да си купувам обектив и мисля да е този!!!
    По-добре 70-300 на втора употреба запазен за сходни пари.Разликата е голяма.Този не е лош за парите си,но...за разликата в парите 70-300 е много по-добър!
    Обектив не се купува за ден до пладне,а за да върши качествено работата си с години.Принципно както вероятно знаеш във фотографията битува мнението да се инвестира в качествени стъкла, защото именно те правят кадъра технически качествен.С обективи в най-ниския ценови клас, трябва да ти е ясно, че всичко е посредствено!
    Така, че...ако не си намислил да купуваш и после след кратко време да продаваш на загуба обектив след обектив...заглеждай се поне по средния клас такъв!
    Поздрави и успех!
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #17
      От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Така, че...ако не си намислил да купуваш и после след кратко време да продаваш на загуба обектив след обектив...заглеждай се поне...
      !
      Именно!
      - не го казах по -горе ама личен опит - все си вътрешно, тъй че покупка веднъж ма качествено!

      Коментар


      • #18
        От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
        Именно!
        - не го казах по -горе ама личен опит - все си вътрешно, тъй че покупка веднъж ма качествено!
        И в такъв случай, първият въпрос трябва да е на какво тяло( кроп или ФФ ) и колко време мисля да снимам.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          И в такъв случай, първият въпрос трябва да е на какво тяло( кроп или ФФ ) и колко време мисля да снимам.
          - сега въпросът FF или DX, поне за мен е ясен - няма да е в лизките 5-7 години , дано прогнозите ми да са верни колкото тези на Емил Чолаков , ама ще видим. Попринцип има хора дето никога не минават на FF, та е субективно..

          Коментар


          • #20
            От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

            Не съм напълно съгласен с вас. Разликата между 55-300 и 70-300 е почти двойна. За цената си, обективът е повече от добър.
            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
            0878 23 58 34- Радо

            Коментар


            • #21
              От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

              Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
              Не съм напълно съгласен с вас. Разликата между 55-300 и 70-300 е почти двойна. За цената си, обективът е повече от добър.
              В случая обаче според мен има защо и си заслужава.
              Снимал съм и с двата и определено има голяма разлика в качеството и рязкостта!
              Не забравяйте, че 70-300 е обектив за FF матрица, което реално го прави много по-рязък на DX...
              Пак казвам...ако човек има мераци да се развива и да прави хубави и по-хубави снимки,не трябва да се залъгва с "качествата" на най-ниския клас обективи.Те, за да са толкова евтини и то на един и същ производител/в случая на Никон/ има защо...не мислите ли?
              П.П.Виж примерно за 18-105 и за 16-85 не мога да кажа, че си заслужава разликата по 2 в парите...просто не мога,ама тук в случая/без лоши чувства към Радослав/просто съм видял разликата от личен опит!
              Принципно , докато човек не поснима паралено едни и същи неща с различни обективи при еднакви условия и настройки...трудно може да разбере разликата.Не, че е толкова трудно откриваема де, но...просто човек не се задълбочава и му се струва,
              че това с което снима е добро.Като направи обаче паралелно сравнение...и разликите лъсват ...
              Както и да е.Пак казвам, макар и да сме в криза и трудно да се отделят средства за нашето хоби-фотографията, все пак влагаме средства в неща , които да ни вършат работа поне няколко години и то ...качествено.Та в тоя ред на мисли...по-добре човек да стиска и да изчака малко повече време, но да си вземе нещо по-скъпо и по-добро, за да не го е яд в последствие!
              Аз даже вече си мисля за 70-200 f2.8...е това кога ще стане, и това, че категорично няма да е нов са друг въпрос...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

                Да разбирам ви, но Nikon D3100 взех го за 600 лева от продавалник и от фото форума!
                Сега пак 600 лева обектив ми идва малко вношко!
                Има време ще изчакам още малко но сигурно ще бъде 55-300 DX в момента съм с 18-55...
                На ново колело 3 за 7 месеца 2422 км,Общо на трите колела 16678 км.

                Коментар


                • #23
                  От: Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4.5-5.6g ed vr

                  Първоначално публикуван от s1m3on Преглед на мнение
                  Да разбирам ви, но Nikon D3100 взех го за 600 лева от продавалник и от фото форума!
                  Сега пак 600 лева обектив ми идва малко вношко!
                  Има време ще изчакам още малко но сигурно ще бъде 55-300 DX в момента съм с 18-55...
                  Е то въпроса е доколко мислиш да нагазваш в материята?
                  Ако е до ниво малко над турбосапунер...няма проблем и с по-посредствени обективи.Ако обаче искаш да вървиш напред и да навлизаш по-навътре в нещата, няма как да стане с най-ниския клас обективи.Нали знаеш кое основно прави снимката качествена от техническа гледна точка...обектива!!!
                  Пиша ти всичко това, защото те гледам, че искаш да вървиш напред.Участваш в конкурси, радваш се на това, че ти се харесва някой кадър във Фейсбук и за мен лично цялата тази работа не ми се връзва със закупуването на обективи от най-ниския ценови клас.Не друго...ама когато осъзнаеш, че подобен обектив не ти върши работата както на теб ти се иска ще е вече късно и ще си вътре с едни пари!
                  От това се опитвам да те предпазя!
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X