Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JCV на nuvi 1ххх сериите - активиране и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JCV на nuvi 1ххх сериите - активиране и проблеми

    Имам проблем с фунцията Junction View на версията 2014.10. Картинките не се показват. Проверено на магистралата Егнатия Одос в Гърция и на нашата Тракия (в режим симулация).
    IMG-то е с размер 3 028 608. Проверката с GmapTool показва, че версията е "CN Europe NT 2014.10" (unlocked ver. Eurooppe) с FID 2969.
    JCV файла е D3048110A.JCV с размер 386 516, изтеглен от ТОЗИ линк.
    Уреда е 1450.
    IMG-то се казва gmapprom.img и е в директория /.System, а JCV-то в директория /JCV с посоченото по-горе име.
    Предполагам, че нещо не си пасват фйловете. Моля за помощ.
    P.S. Забравих една подробност. Цитираното по-горе IMG е оригиналното, от което чрез MapSource си направих сет с Балканските държави за да е по-малък файла. Не знам дали има значение това.
    Последно редактирано от zippel; 19-08-13, 15:20.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

  • #2
    От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

    Отключен ли е уреда да показва JCV ? Фабрично показва само LaneAssist.
    П.П.
    Тези JCV са за Unicode версията. Трябват ти D3084100A.

    Коментар


    • #3
      От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

      Първоначално публикуван от milstan Преглед на мнение
      Отключен ли е уреда да показва JCV ? Фабрично показва само LaneAssist.
      Дори не знаех, че се заключва. Как става това ?
      Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

      Коментар


      • #4
        От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

        Допълних горния пост. Пробвай първо с другите JCV.

        Коментар


        • #5
          От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

          Така. Успях да намеря другия файл. Смених стария с него и пак нищо. Като дам маршрут по магистралата и преглеждам маневрите една по една надписът долу по средата "Juncton view" е затъмнен, т.е. неактивен. Сега ако може кажи как да отключа уреда за тази функция. Или нещо друго да опитам.
          Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

          Коментар


          • #6
            От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

            Кой фирм ти е апарата?
            Nothing comes from nothing...

            Коментар


            • #7
              От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

              Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
              Кой фирм ти е апарата?
              nuvi 1450 i KP1 V5 LC 2GB PB
              Software Version 6.10
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #8
                От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                Търси за твоя FW и HWID :
                http://www.noeman.org/gsm/garmin-tut...cv-la-tts.html

                Коментар


                • #9
                  От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                  Това последният фирм ли е? Защото според мен е 6.20.
                  Ако ъпдейтнеш до 6.20 изтегли това, слагаш го на празна СД карта при изключен апарат, стартираш и след това следва ъпдейт. Махаш SD картата.
                  После трябва да ти тръгне JCV. Нали чипсета ти не е МТК?

                  ПС - писали сме заедно с Milstan, но темата е тази, която той е посочил.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                    Чипсета не е МТК.
                    Ъпдейтнах FW до 6.20 чрез Webupdater от сайта на Гармин. Сега показва, че е 6.20, но резултата с JCV е същия. Съвети за продължаване на борбата ?
                    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                      Изтегли малкото файлче и го сложи на SD и нищо?
                      Nothing comes from nothing...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                        Първо ъпгрейднах от 6.10 на 6.20. После изтеглих малкото файлче, но по начина с картата не стана. Успях да го наптавя по един от начините описани в Noeman. Ъпдейта стана успешно. Пробвах пак, не покзава JCV.
                        Опитах и с нашата карта. Проверих версии 2013Q3, 2013Q2 и 2012Q4. Пак нищо. Позлвам файла product_topo_lat.jcv със съответната топо версия. Не и не.
                        Картата винаги слагам в /.System и я кръщавам gmapprom.img
                        JCV файла слагам в /JCV на основната директория на уреда (не в SD, което дори махнах за по-сигурно)
                        Пробвам в режим симулация, минавайки през Църна Маца, където не може да няма JCV. На маневрата при Църна Маца полето Junction View долу в средата на екрана не е активно. Възможно ли е да не работи функцията в режим симулация ?
                        Накрая една подробност. JCV фунцията на уреда работеше преди 2-3 месеца, просто видях няколко картинки дори само минавайки през съответните места направо, без да има набелязана от навигацията маневра. Лошото е, че не помня с коя версия точно бях и къде бяха картинките. Преди няколко дена "поизчистих" уреда от излишни според мен неща от сорта на help текстове на арабски, гласови файлове на китайски и др. подобни. Може и да съм махнал нещо, което не трябва, но след ъпгрейда до 6.20 би трябвало това да няма значение. Махнах и нещата, свързани с трафик функциите, освен това да е повлияло. Не знам, по-опитните да кажат. Ще бъда благодарен.
                        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
                          .......
                          JCV файла слагам в /JCV на основната директория на уреда (не в SD, което дори махнах за по-сигурно)
                          Пробвам в режим симулация, минавайки през Църна Маца, където не може да няма JCV. На маневрата при Църна Маца полето Junction View долу в средата на екрана не е активно. Възможно ли е да не работи функцията в режим симулация ?
                          Чакай сега, папката JCV не е в root, а е в /.System
                          Последно редактирано от milstan; 20-08-13, 09:53.
                          Nothing comes from nothing...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                            Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                            Чакай сега, папката JCV не е в root, а е в /.System
                            Да де, грешка в обяснението. /JCV си е в /.System.

                            Сега не мога, но по-късно мисля да опитам да сложа JCV файла на SD. Мисля, че там трабва да се направи директория /Garmin и в нея директория /JCV. Така ли е ?
                            Освен това моля за консултация по следните въпроси :
                            1. Необходимо ли е JCV файла да е с името на IMG файла, за който се отнася ? Според мен не.
                            2. Пречи ли ако в JCV директорията има няколко JCV файла ? Според мен не.
                            3. Пречи ли на JCV функцията ако в /Map на root има още няколко карти с прозиволни имена (в 1450 това е възможно) ? Според мен не, ако преди навигацията останалите карти се деактивират (check off).
                            4. Оказват ли влияние файловете .GPI в дирекотрия /POI ? Според мен не.
                            5. Има ли особености кога се проявява функцията JCV в режим на симулация и въобще работи ли в този режим ? Тук нямам мнение.

                            Признавам, че функцията JCV не ми е жизнено необходима от практическа гледна точка (няколко години си ползвах навигация без да знам за същствуването й, пък и не всички уреди я поддържат), Въпросът е в желанието да се преборим с проблема.
                            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                              Отговарям по ред:
                              - на SD картата пътя е Garmin/JCV/*****.jcv
                              1. отговорът е - не - името на файла не трябва да се променя.
                              2. отговорът е - не - не пречи - може да има неограничен брой файлове
                              3. отговорът е - не - не пречи да имаш няколко карти
                              4. отговорът е - не - не оказват никакво влияние
                              5. В режим на симулация при мен работи по следния начин: правиш си маршрут до София, летището и му казваш - давай. То си тръгва, но ти от горната лентичка си извикваш пътя завой по завой, като чукнеш на завоя ти дава картата на половин екран и със стрелките в дясно разлистваш. При jcv ще ти даде точно снимката на разклонението - поне при мен е така.

                              Я да проверим нещо друго - имаш ли в /.System папка Diag/ и в нея папка html? В нея има едно файлче supported_features.html, което като го отвориш на 3597 пише:
                              <�html><�br><�b>Supported Features<�/b><�br><�br>Part Number: 006-D2617-00<�br>Rev: 0A<�br><�br>3D Buildings<�br>3D Terrain<�br>TTS Phonetics<�br>Junction View<�br>Lane Assist<�br>Speed Limits<�br>Traffic EULA<�br>ASR<�br>Historic Traffic<�br>Custom Avoidances<�br>Advanced Detours<�br>Premium Point Addressing<�br>2D Footprints<�br>3D Buildings Supplementary<�br>Bluetooth<�br>PhoneLink<�br>Photo Real JCV<�br>Natural Guidance<�br><�/html>
                              Фактически от този файл можеш да разбереш активна ли ти е функцията.

                              Ако не са се оправили нещата можеш да ползваш и прикачения файл от този пост. Процедурата е същата като с предишния, само дето няма да ъпдейтваш фирма, защото вече го направи.
                              А, като приключиш, можеш да изчистиш Nonvol паметта за всеки случай, но преди това си архивирай твоите POI или преименувай current.gpx файла, за да не изчезнат.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от ISG; 20-08-13, 11:55. Причина: прикачване на файл
                              Nothing comes from nothing...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X