Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JCV на nuvi 1ххх сериите - активиране и проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

    Да, имам в /.System папка Diag/ но в нея няма папка html. Има две други : EventLogs, в която има 8 малки текстови файла и Shutdowns, която съдържа няколко HTML файл с цифрови имена и файл Shutdowns.log. И двете според мен нямат отношение по въпроса ни. А файл supported_features.html няма в целия уред.

    Сложих SD, направих каквото трябва и очаквано нищо не се случи, така, че борбата продължава.
    Архива, който си прикачил съдържа три папки, в две от тях има .bin файлове. Не знам какво да правя с тях.
    Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

    Коментар


    • #17
      От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

      Целия архив както си е с папка Garmin го слагаш на празна SD картата, изключваш, слагаш картата, включваш, излиза updater, приключва и се рестартира апарата сам. Вадиш картата и трябва да ти отключи JCV и каквото е описано. Правил съм го поне 10 пъти това и никога не заецва.
      Това, което правят bin файловете е следното - променят съдържанието на т.н. регион 16 в софтуера на уреда. В този регион са ти ограниченията какво да показва уреда и какво не. Демек не ти показва jcv файловете, защото са забранени от там - не че не може. Прави ти бекъп на региона и слага новия. Това е.
      Единственото, което се сещам, за да не стане, е да не би GUPDATE.gcd файла в папка /.System да пречи. Махни го него и тогава опитай с картата.
      Последно редактирано от ISG; 20-08-13, 17:15. Причина: допълнения
      Nothing comes from nothing...

      Коментар


      • #18
        От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

        Направих каквото казваш. Наистина стартира ъпдейт, свърши, след което уреда се рестартира сам. Изключих го, махнах картата, включих го отново и пак пробвах. Няма Junction view.
        Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

        Коментар


        • #19
          От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

          Махни всички файлове от папката JCV. После копирай само файла за OFRM , но точната версия която отговаря на версията на картата. Преименувай файла JCV , да е с името на файла на OFRM картата ( gmapsupp.jcv и gmapsupp.img - примерно) . И при мен на Nuvi 1300 по едно време правеше проблеми и само така тръгна. Ако заработи , чак след това копираш и JCV файла за Европа без да му пипаш името.

          Коментар


          • #20
            От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

            Първо благодарости на ISG и milstan за отделеното време. Заекът изскочи от чисто емпиричната трънка на milstan от горния пост.
            И така направих точно това, което пише в поста. Изчистих JCV директорията, в т.ч. и фйла, който ми трябваше, след което го копирах наново в същата директория и го преименувах на gmapprom.jcv (картата беше gmapprom.img). След това картинките се появиха. Това го бях правил и преди без да изчистя директорията. Защо тогава не се получи можем само да питаме юнаците от Гармин. Но няма да ни отговорят...
            След като веднъж функцията проработи си избрах удобен маршрут, в който бях сигурен, че има картинка и направих няколкочасови експерименти. Ще споделя какво установих, защото може да е от полза на други.
            Започвам с бележката, че става дума за Nuvi 1450, дори бих казал, че за моя екземпляр на споменатия модел. Софтуера е версия 6.20, двукратно ъпдейтната по съветите на ISG.
            Констатации :
            1. Началното положение е да се изчисти всичко от директория /.System/JCV, после се копира нужното JCV и се преименува в gmapprom.jcv. В същото време картата трябва да е gmapprom.img.
            2. Оттук нататък jcv файла може да се преименува произволно спазвайки условието името да не съдържа повече от 11 символа преди .jcv. Точно тук ми е бил проблема всъщност. Уреда разпозна jcv-то с имена 1.jcv, 12.jcv, 123.jcv и т.н. до 12345678901.jcv. При 123456789012.jcv софтуера не го разпознава. Защо е така пак трябва да питаме програмистите на Гармин. Аз нямам обяснение.
            3. Ако картата е в /.System, тя трябва да е gmapprom.img. Ако е gmapsupp.img уреда не я вижда. Разбира се, не я вижда и с каквото и да било друго име.
            4. Горното не е проблем понеже ако картата е в /Map, тогава името може да е каквото си изберете и с произволен брой символи (е, до 100 символа не съм стигал...)

            Накратко, ако в директория /JCV имате файл 12345678901.jcv, а в директория /Map имате файл да речем OFRM_GT_2012Q4_topo.img фунцията работи без проблеми (разбира се, ако img и jcv файловете са от една и съща версия). Само не забравяйте, че jcv файла не трябва да съдържа повече от 11 символа. Непонятно, но факт. Ако маскимума беше 8, донякъде мога да си го обясня, но за 11 нямам идея.

            С това приключвам експериментите с един jcv файл. Картите в /Map бяха няколко, това се оказа, че не е пречка.
            Тъй като се наложи няколко десетки пъти да разкачам и закачам GPS-а и да го рестартирам, упражнението ми дойде в повече и реших, ако ми остане време утре да направя опити с еврпопейското jcv.

            Дано да съм бил полезен.

            P.S. Разгледания въпрос е от полза, но избягахме от темата. Просто така се получи. ISG и milstan и двамата сте модератори, ако сметнете за необходимо, преместете последните няколко поста на подходящо място тъй като ще има и продължение.
            Последно редактирано от ISG; 21-08-13, 10:58.
            Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

            Коментар


            • #21
              От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

              Точно тук й е мястото на темата. Продължавам.
              Сложих европейското JCV без да му сменям името. За 2104.10 NT (а не NTU) то е както писа по-горе milstan D3084100A.JCV. Всичко си работи, няма проблем.
              Явно на уреда му е трябвала началната нагласа с еднаквите имена gmapprom за да направи нещо като рестарт на системата си. После нещата се оправят.
              Само едно пояснение : на 1450 картинките не излизат на половин екран, а на цял. И в режим навигация и в режим преглеждане.
              Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

              Коментар


              • #22
                От: Garmin City Navigator Europe NT / NTU - последна версия 2014.10

                Първоначално публикуван от ISG Преглед на мнение
                Целия архив както си е с папка Garmin го слагаш на празна SD картата, изключваш, слагаш картата, включваш, излиза updater, приключва и се рестартира апарата сам. Вадиш картата и трябва да ти отключи JCV и каквото е описано. Правил съм го поне 10 пъти това и никога не заецва.
                Това, което правят bin файловете е следното - променят съдържанието на т.н. регион 16 в софтуера на уреда. В този регион са ти ограниченията какво да показва уреда и какво не. Демек не ти показва jcv файловете, защото са забранени от там - не че не може. Прави ти бекъп на региона и слага новия. Това е.
                Единственото, което се сещам, за да не стане, е да не би GUPDATE.gcd файла в папка /.System да пречи. Махни го него и тогава опитай с картата.
                Здравейте,
                Архивът ли се слага в корена на СД-картата или първо се разархивира и папка Гармин се слага в картата?
                Когато апаратът се рестартира не е ли проблем липсата на GUPDATE.gcd?
                Отново ли се копира в /.System?

                Коментар


                • #23
                  От: JCV на nuvi 1ххх сериите - активиране и проблеми

                  Разархивира се архива и така както е от папка Garmin се слага в root на SD картата, която е форматирана във FAT 32.
                  Вижте дали HWID на вашето устройство отговаря на тези, които са в архива, иначе няма да тръгне.
                  gupdate.gcd можете и да не го връщате. Няма проблем - устройството ще работи.
                  Но не трябва да обновявате софтуера след промяната с SD картата, защото ако го обновите губите jcv и трябва да повтаряте процедурата.
                  Nothing comes from nothing...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X