Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

    Здравейте, мислим 3 ма човека ( 2 малки палатки) да си направим малка разходка на море по средния ръкав на Халкидики ( Ситония).

    Препоръчайте ми някое местенце където може човек да опъне палатки там. За предпочитане да е безплатно, че нещо не ми харесаха цените на къмпингите.
    Знам че като цяло е забранено да се опъват палатки но ми казаха че реално много хора не го спазвали.

    Може и някое евтино място с бунгала там примерно или евтин къмпинг в краен случай, но предпочитам да е по диво местенце.

    Благодаря ви предварително.
    Ники

  • #2
    От: Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

    На плаж "Портокали" има нещо като импровизиран къмпинг, но да знаеш, че е доста навалица.
    Иначе къмпинги - бол.. за всеки вкус и джоб. Не знам какви цени са ти казали, но за един човек, мотор и палатка цената е около 12ЕУ .. и това е възможно най-високата цена "извън сезона".

    Коментар


    • #3
      От: Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

      На Вуру Вуру, срещу остров Диапорос, до лимана има нещо като къмпинг за каравани, на който никога не съм засичал навалица, има вода и ток, намира се на самата брегова ивица в рехава борова гора. Нямам координати, но ако още функционира може би ще го намерите в сайта на селото /има и версия на английски/. Друга опция е Camping Reуа, обаче там е доста „цивилизовано“ за малки палатки а цените са съпоставими с тези на студио в селото. Ако имате плавателно средство, например каяци, може да се бивакува доста удобно на самия остров Диапорос, има всички условия без сладка вода, но пък разкошни заливчета с плажове, скали за гмуркане и най-важното има сянка

      Коментар


      • #4
        От: Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

        Преди 2 години бяхме на един малък къмпинг на Ситония, който много ни хареса. Къмпингът е семейна собственост, няма излишен шматкащ се персонал и е извън населено място - тихо и спокойно е. Пред него има плаж, който е в малко заливче, намиращо се в голям и дълбок залив.
        Казва се Катерина.
        Тогава за 2 човека, кола, голяма палатка и ток платихме по 16.50 на вечер. Бащата беше много любезен и се опитваше да се учи да говори български. През цялото време за нас работеше един голям хладилник.

        Вече има и сайт:
        http://camping-katerina.gr/index.php...e-sto-katerina

        Друго голямо предимство е, че вечер и през нощта подухва лек ветрец, който разхлажда и нощем дори става хладно. В къмпинга има сянка от големи дървета.
        За седмицата, в която бяхме, морето беше като огледало. Друг плюс - няма морски таралежи, което е рядкост за Гърция.
        На няколко стотин метра от къмпинга имаше между едни скали на брега опънати 2 малки палатки. Но поне на мене не ми се рискува да отнеса яка глоба за подобно нещо. А и предпочитам да имам на разположение тоалетна и баня с топла вода.
        Ако решите да тръгнете към тази част на Ситония мога да ви кажа къде има евтин магазин за хранителни стоки наблизо.
        Последно редактирано от bgrali; 20-08-13, 14:50.

        Коментар


        • #5
          От: Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

          Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
          На плаж "Портокали" има нещо като импровизиран къмпинг, но да знаеш, че е доста навалица.
          Иначе къмпинги - бол.. за всеки вкус и джоб. Не знам какви цени са ти казали, но за един човек, мотор и палатка цената е около 12ЕУ .. и това е възможно най-високата цена "извън сезона".
          Къде е този плаж Портокали?

          Ако може да ми препоръчате някой конкретен евтин къмпинг?
          Ники

          Коментар


          • #6
            От: Къде в Гърция - Халкидики е подходящо за палатки извън къмпинг

            Първоначално публикуван от infineon Преглед на мнение
            Къде е този плаж Портокали?

            Ако може да ми препоръчате някой конкретен евтин къмпинг?
            http://old.wikimapia.org/#lat=40.127...2/Orange-Beach

            Конкретен евтин къмпинг не мога да ти препоръчам. То там във всяко градче има поне 2-3 къмпинга. Най-добре е на място да се пита.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X