Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След операция на счупени калканелуси и на двата крака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След операция на счупени калканелуси и на двата крака

    Здравейте съфорумци,
    Що скитане и катерене по лудите млади години, че и след тях активно планинарство без спомен от (тежка) травма. Но както се казва, май дръпнах малко по-силно дявола за опашката и при ремонт на покрива слязох по бързата процедура, а резултатът е описан в заглавието.
    Благодаря на Бога и на добрите хирурзи-ортопеди, че операциите и на двата крака засега са без проблеми. За да не им ставам досаден с многото въпроси, които ме интересуват Ви моля ако някой е минал по този път да сподели като пациент за техниките на раздвижване, срокове, ортопедични приспособления и за каквото се сетите. Просто се опитвам да бъда информиран пациент и да дам всичко от себе си за бързото си възстановяване. Сега съм на количка и тази седмица ще ме закарат за махане на конците.

  • #2
    От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

    казват, че тези често супурират.... пази се от инфекция демек. гледай да си избереш физиотерапия, която ти е удобна. няма полза от страхотен физиотерапевт, ако нямаш време да го видиш ))
    - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
    - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

    Коментар


    • #3
      От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

      Първо си стой на Д..то ,защото петата е като гъба и се смачква като се счупи. Иска се време да зарастне за да започне да носи тежестта на тялото! Слушай си лекуващият лекар и не бързай с прохождането.

      Коментар


      • #4
        От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

        Благодаря за включванията. Миро, не бързам с натоварването на петите, опазил ме Господ. По-скоро някакви раздвижвания и масажи на пръстите и възглавничките им, нещо около глезена, но в никакъв случай без знанието и съгласието на лекаря.
        Деяне, написах лат имена калканеуси, ама съм пълен лаик в медицината Така че ще погледна за "супурирам". Не разбрах много връзката между инфекциите и физиотерапевта.
        Поздрави!

        Коментар


        • #5
          От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

          Я ми пльосни една Ro-снимка на лични ако не искаш колегите да ти гледат кокалите! Супурация идва от pus- гной на лат.

          Коментар


          • #6
            От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

            Миро, ами като не са ми дали... Питах при изписването след операцията, давали само епикриза. А досега ходих няколко пъти за махане на конците и превръзки. Казват, че е чисто, без загнояване.

            Коментар


            • #7
              От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

              Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
              ... Не разбрах много връзката между инфекциите и физиотерапевта.
              ...
              Извинявай. Връзката по мое мнение е скоростта на възстановяване.

              Зависи коя болница са поставяли плаките по петните ти кости, но би трябвало да са правили контролни снимки поне след операцията... свестните хирурзи винаги си вързват гащите по мои наблюдения... питай дали ще ти копнат диск срещу допълнително заплащане .
              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

              Коментар


              • #8
                От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                И аз съм почти сигурен, че е така. На един екран излизаше снимката при приемането ми, а на друг май показваше кадри в реално време. Сигурно е архивирано някъде.

                Коментар


                • #9
                  От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                  Е, чак пък ренген в реално време при операция от колко време... облъчването за хирурга би било доста над това за което му плащат ... въпреки, че съм чувал за операция с над 200 контролни снимки.
                  за 2 и нещо часа )) вързалката на гащите ще да е била дебела )). питай колко ще ти искат за копие
                  - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                  - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                  Коментар


                  • #10
                    От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                    deyan -е точно с рентген в реално време работим при всяка операция с оловни престилки ,ама главата ,ръцете и краката не пазят! Затова са ни толкоз големи заплатите от държавата

                    Коментар


                    • #11
                      От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                      Гоше здравей и аз съм със същия проблем две счупени пети и една лява ръка. сега ми предстои махане на железата от петите и раздвижване надявам се следващата седмица да ги махнат. докторите ми казаха да стоя 60дни с тях. При теб как стоят нещата

                      Коментар


                      • #12
                        От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                        пуснах ти лс, пиши дали си го получил
                        Поздрави!

                        Коментар


                        • #13
                          От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                          Бъх! аз си мислех, че съм зле. При мен се оказа само спукан калканеус на лявото копито.
                          Дофтора даже не ме гипсира. Имах и Aaircast обувка под ръка, но ми каза да не я слагам, за да не се изкушавам да стъпвам. Пробвах да я сложа, но не видях особен смисъл. Ето при мен как се развиват нещата - дано да съм полезен.
                          До тук равносметката е следната
                          - 6-7 седмици НИКАКВО стъпване и крака нагоре при възможност
                          - Междувременно препоръчвам след първата седмица да си движите крака - както стъпалото, така и крака - просто си отделете време поне по 30 мин на ден за упражнения - сгъване, разгъване и масажи на крака и ходилото.
                          ВАЖНО - Правете упражнения и с двата крака - иначе ще има "Олеле мамо .. кръста!"
                          - След това отново снимка - нещата вървят към ОК... почваме леееко да слагаме крака , без тежест. Така още 3 седмици
                          минах на една патерица ... (Не ми назначиха и рехабилитация)
                          - След прегледа ва 6-та седмица питах .. може ли да стъпвам помалко - отговора беше смешен , но много верен - The pain will guide you. или .. колкото позволява болката. Стъпвайте но само с удобна обувка , а не боси.
                          - Много силно препоръчвам да се ходи на басейн (плуване, ходене във вода или шляпане с копита ... пардон - крачета)- помага невероятно много всяко едно ходене!
                          - Като минете на една патерица (поне в моя случай, а не като колегата по-горе) е важно да се подпирате ОТ КЪМ ЗДРАВАТА страна (при мен пострада левия крак и патерицата беше от ДЯСНО ) Пробвах и обратно както е по-логично и не се получава добре - куцам много повече.
                          Сега съм без патерици и бастун, но още имам грижи със стъпалото и пълното му движение - ще пиша допълнително.

                          Дано съм бил полезен,

                          не си правете експерименти или да се опитвате да скъсявате сроковете!

                          Бързо оздравяване на всички

                          Коментар


                          • #14
                            От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                            Slick, благодаря за споделеното.
                            Щом и при само!? спукване се изисква такъв сериозен режим на пазене и прохождане, това прогонва всяка, макар и хипотетична мисъл за скъсяване на срокове. И на мен препоръчаха след първия месец киснене до глезените в солена вода по 10-ина минути два пъти на ден.
                            Успех!

                            Коментар


                            • #15
                              От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                              Да споделя, тези вани със солена вода са ми много полезни!
                              Още на втория ден почуствах едно отпускане в стъпалата. Преди това бяха някак стегнати и като изтръпнали. Шевовете и старата кожа се изчистват добре.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X