Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След операция на счупени калканелуси и на двата крака

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

    Да продължа малко и аз още по темата вчера ми махнаха „иглите„ така ги наричат докторите железата които ми стърчаха от петите. Самото действие не е много болезнено почти не се усеща. Малко кръв потече превръзка от доктора и ме изпратиха да се прибирам. След три дена да махна превръзката и мога да мокря мястото демек всичко е ок. Днес се изправих на крака като се подпирах на леглото. Тъй ми каза и доктора отначало само стъпване и стоене. Трудно е не се усеща болка по скоро разпъване на сухожилия. След месец ме вика при него като ми каза че до тогава ще съм проходил. вчера точно ми беше 60 ден. Не вярвам на 90 ден да съм проходил но така каза. Мен ме притесняват плаките, които са сложени в двете ми пети едната с осем другата със седем видии ще останат и няма да се махат никога до гроб. Петите били зараснали добре само на едната, една малка частица е останала, но занапред ще се види кво ще става с нея и никво киснене във топла вода. Дадоха ми като си поисках снимките един диск със снимки били качени на него. Виждат се всички неща и това е. Сега ще започва раздвижване и рехабилитация.

    Коментар


    • #17
      От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

      А ползваш ли патерици? Някаква схема по колко време на ден да ходиш и с по колко да увеличаваш това време препоръчаха ли ти? Казаха ли ти защо искат да оставят плаките за постоянно? Мисля, че и други ще се заинтересуват от отговорите на тези въпроси.
      Забравих да уточня, че на мен също ми казаха никаква топла вода - ваните с морска сол с температура най-много телесна.
      Поздрави и успешно прохождане!

      Коментар


      • #18
        От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

        Топлата вода не е добре (поне не и задълго)- защото ще се подуе крака и особено ако имате рани. Басейна е друга работа - може да ви е малко рано, но ако не стърчат железа (Бррр....) от копитата (да ме прощавате за израза) определено помага за отпускането и раздвижването на връзки и сухожилия.

        Моя опит до тук е че вече почти нямам проблем със стъпването на крака, НО не мога да сгъвам ходилото добре напред - и не мога да слизам по стълби. За сметка на това мога да се качвам. Според мен проблема е отслабнали мускули на крака и наместването на сухожилията след травмата. След време е възможно да почне да ви боли ходилото - там дет уж не сте имали травма - болят костиците при всякакво движение (гадна болка - повече от счупеното). Затова и по-горе препоръчах движение на крака (без да стъпвате естествено) до умора на мускулите, както и раздвижване и масаж на ходилото. Това го правете ЕЖЕДНЕВНО. Така после ще се възстановите и много по-бързо.... дано съм бил полезен.
        Поздрави и бързо възстановяване.

        Коментар


        • #19
          От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

          Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
          А ползваш ли патерици? Някаква схема по колко време на ден да ходиш и с по колко да увеличаваш това време препоръчаха ли ти? Казаха ли ти защо искат да оставят плаките за постоянно? Мисля, че и други ще се заинтересуват от отговорите на тези въпроси.
          Забравих да уточня, че на мен също ми казаха никаква топла вода - ваните с морска сол с температура най-много телесна.
          Поздрави и успешно прохождане!
          Пробвах и с патерици но засега само две три крачки. Относно плаките нищо повече не каза доктора остават при теб до гроб. Вчера за първи път си карах и колата което е голямо удоволствие, само човек които е минал по този път ще ме разбере. Засега само ставам и стоя прав малко повече около 10-15 секунди седна почина малко и пак. Махнах превръзките и най накрая си измих краката. Вече мога и да ползвам тоалетна чиния, абе с две думи милиметър по милиметър откривам света. По ми е трудно с десния крак тъй като той е поел по голямата част от падането и засега раздвижването му е доста по бавно по ме боли и по е ограничен в движенията

          Коментар


          • #20
            От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

            Здравейте,
            Малко да посъбудя темата. Миналата седмица направих 2мес от операцията, контролни снимки, преглед, всичко е добре според чичо Доктор, препоръча раздвижване с патерици, движение с тях. То голямо приключение. Всички мускули, стави, сухожилия в тази част надават неистов вой, че съм ги събудил от двумесечната дрямка и излежаване Правя упражнения и за възст на атрофиралите мускули. Като се погледна отстрани се чудя да се смея ли, да плача ли. Стъпалата и глезените ми след упражненията направо горят. Подскажете нещо да ги кисна или лапи някакви ако сте пробвали. Да не взема от мерак пък да ги преуморя... Препоръчаха ми рехабилитаторка, ще дойде да ми даде инструкции на място, а а като стана по-мобилен с патериците ще изкарам курс по рехабилитация с кинези и физио терапии. Та така...

            Коментар


            • #21
              От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

              Стъпалата и глезените ми след упражненията направо горят. Подскажете нещо да ги кисна или лапи някакви ако сте пробвали.
              Аз съм пробвала лапи от хума по-гъсти от боза, за да не се разтичат, и отгоре тъничък найлон, завързан с нещо. Много добре ми подейства, верно, не беше след счупване, а след опарване с желязо от електрожен, но болката и огъня минаха моментално. Дъщеря ми, когато си беше счупила ръката, също много добре се почувства от хума - и вътрешно, и външно. Вътрешно се пие 20 дни всеки ден по една чаша, на дъното се слага една лъжица хума/задължително да не е метална лъжицата/, разбърква се с вода, оставя се леко да се утаи, ако има песъчинки, и се пие.

              Коментар


              • #22
                От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                Благодаря, г-жо Петрова
                Приятна вечер!

                Коментар


                • #23
                  От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                  Преди известно време и аз бях на подобен хал.
                  Намерих си готина рехабилитаторка ... не беше руса, но .... вече почти забравих за случката ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #24
                    От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                    Момци!

                    да не забвавите да движите израстъците- кой колко може, нищо че не може да стъпвате. Отделете си по ПОНЕ 30 минути на ден за упражнения до умора на мускулите. Сгъване разгъване на стъпалото ..ако трябва си вържете по нещо тежко за да има повече натоварване. Мълзела е страшно нещо и често .. си казваш .. еее кво толко за един ден нищо няа да ми стане... ако се замислите деня станал на седмица .. а тя на месец. После ще има много болки и куцане ако изоставите упражненията.

                    Коментар


                    • #25
                      От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                      Прав си Slick. Както се казва, мързелът не мори, а мъчи. Абе друго си е да попаднеш на добра рехабилитаторка. Няма милост ей! Казваш до умора - как съм закопнял за умората след тежък преход в Балкана или след няколко часа цепене на дърва, абе такива щуротии ми се въртят из главата.
                      А зимата нещо по-особено пазите ли се?

                      Коментар


                      • #26
                        От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
                        А зимата нещо по-особено пазите ли се?
                        Ми като питаш ... пазиме се - с домашна пастърма и червено вино. Тук таме .. чесън - против бацили и уроки

                        И вече особено фффнимаам къде стъпвам. Да не казвам че все още кат мина по некой калдаръм или неравност и почне чекнене наляво- надясно на стъпалото .. веднага се обажда. Просто не трябва за забравяме къде сме били преди известно време (патеричките).

                        Коментар


                        • #27
                          От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                          Първоначално публикуван от Slick Преглед на мнение
                          Ми като питаш ... пазиме се - с домашна пастърма и червено вино. Тук таме .. чесън - против бацили и уроки

                          И вече особено фффнимаам къде стъпвам. Да не казвам че все още кат мина по некой калдаръм или неравност и почне чекнене наляво- надясно на стъпалото .. веднага се обажда. Просто не трябва за забравяме къде сме били преди известно време (патеричките).
                          Абе то за пастърмата, виното и Фниманието ясно, макар че жената нещо дудне за алкохола бил зле за костите и тн, ама това им е работата на жените. По-скоро тези железа дето ми са в петите нали са нещо термомост, пък и все още имам отоци и се чудя как да се обувам за излизане.

                          Коментар


                          • #28
                            От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                            Ако не стъпваш още никак .. дреме ти - обуваш едни дИбьели вълнени чорапки и .. излизаш на проветрение.
                            При мен беше лесно - обувам едни маратонки - едната с разхлабени връзки колкото да ми се крепи на копитото и въз ..
                            Аз нали кат сам мноо модерен даже и гипс нямах - доктора некъв екстремист го раздаде и ми каза, че гипс нямало да ми слага - да не съм се бил изкушавал да стъпвам. Хората не ми вярваха че съм със повреден израстък - сигурно си мислеха че съм си взел патериците за разкош некъв ...

                            Ти гоше докога ще си като рекламно лице на Надин ? Аре сваляй ги вече тия пранги, че ще вземе некой мургавел да те набройка да те освободи от излишното тегло

                            Коментар


                            • #29
                              От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                              Sick, с патерици съм от една седмица и затова ми дреме. Смятам след някоя седмица да излизам и по нанавънка, та затова беше питането ми. Препоръчват ми да слагам ортопедични стелки, ама все още имам отоци, макар и доста да намаляха та ще видим. И не е екстремизъм да не слагат гипс като имаш железа. Дето ме оперираха това май е правило.
                              Голям зевзек си Аз се чудя нещо преводи получавам за рекламна дейност, а то да е от Надин. Казаха ми, че най рано след година или малко повече ще мислят да махат железата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: След операция на счупени калканелуси и на двата крака

                                гоше, как е положението ? Или най-вече как е настроението?
                                Свикна ли им на патеричките или още си като Мая Плисецкая - носиш се плавно и еУегантно далеч от секакви препятствия.. па току се сурнеш по "наклона"?
                                Мен по едно време така ми беше дала съчмата отклонение горе в кухината, че се хванах докат си бях с патериците (без много задобрял вече) да си мия колата. Като на модерен петобой беше - Да видиш как се удържа пищчОва на водоструйката все едно е карабина 50-ти калибър, докле балансираш на клечките. После следва бързо омотаване с маркуч и за десерт препъване у кабели. Съседите са умряли от смях със сигурност, НО важен е резултата. Вдичко става ,ама бавно или мноого бавно - само бирата няма как да си пренесеш (и на това има лек - ма няма да ти казвам как става - да не ти отнемам удоволствието от откритието кат стане).
                                Аз накъмто днешна дата го раздавам излекуван .. само дето сега се опитва да боли - но в основата на пръстите при натиск.
                                Ей за това казвам да не се спират изпражненията .. упражненията де - то верно си у "яхъра" и много мърдане няма .. ма това не значи да се обръщаме на гъски - пълни гушата и дебелей. След това тия "празни" движения се отплащат многократно.
                                Бързо оздравяване и щракни едно фото да те видим къв си модел със все "стълбовете".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X