Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Клуб Панда 4х4

    колеги с какви гуми карате в голяма дилема съм 13 или 14 няма да слагам малатеста кобра доста са шумни и не са за асвалт , мисля да карам само с зимни повечето ми движение ще е по асвалт е и по чукарите ще се ходи та дилемата е 155 -80 r13 или 14 незнам какви ще влязат както споменах по горе мисля да повдигна малко отпред и отзад . дайте малко ифо за повдигането . мерси предварително

    Коментар


    • #32
      От: Клуб Панда 4х4

      Здравей,колега и добре дошъл в клуба.
      - и гумите ми за кал и летните са ми 13 цолови. Не съм се замислял за 14-ки.
      - гумите ми са кал за Малатеста Кобра,защото те са единствените качествени гуми за кал,които са на 13 цола - 145/80/13( изключително съм доволен от тях, както в кал,така и на дълбок сняг ) С тях карам зимно време и досега са се представяли страхотно. Шума е съвсем нормален, така че това не трябва да те притеснява. А още повече щом не искаш Кобра - тогава кажи ми какви ще използваш като влезеш в калта?
      - летните ми гуми са максимално високите 13-ки - 175/80/13. С тях клиренса под задния диференциал става 22 см. а на праговете над 50 см.
      - Моята Панда е повдигната, както отпред , така и отзад с тефлонови подложки по 4 см. Отпред са над амовете, а отзад под ресьорите.
      First Man, then Machine!
      Lada Niva
      Honda XR 400

      Коментар


      • #33
        От: Клуб Панда 4х4

        реших за сега да остана с 13 харесал съм едни мисля че ще свършат работа. 165/80/13 качвам и снимка. като я повдигна ще снимам и ще кача. имам преходи по асвалт по 50 - 70 км докато вляза в черното само ще прахосам хубавите гуми малатеста Натиснете снимката за да я уголемите

Име:33247285_2_800x600.jpg
Прегледи:1
Размер:146.9 КБ
ID:5550830

        Коментар


        • #34
          От: Клуб Панда 4х4

          Тези ако не ги бъркам по шарките,са Polaris.На астрата съм с такива,зимата имат добро сцепление и рядко се случва да забоксувам някъде,а аз даже и лятото карам с тях,че опела го качвам и по някои кални пътища и имам нужда от грайферни гуми.
          Колкото и до моята Панда,предната зима и сложих тракторки,бълграски "Вида",шумнички са,но влиза във границите на нормалното до 80км,друг е въпроса,че и започва да друса по яко,но ако говорим за проходимост,няма друга гума,със която може да драпа така,както със тракторките.Поздрави,колеги!
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #35
            От: Клуб Панда 4х4

            Чакай,чакай,какви тракторки,колега?! Аз се скъсах да търся тракторна гума за пандата и не можах да открия никъде! Моля,разкажи повече за тях - модел,размер, поведение в кал и сняг. Не е ли опасно за ходовата част - карета,полуоси?
            First Man, then Machine!
            Lada Niva
            Honda XR 400

            Коментар


            • #36
              От: Клуб Панда 4х4

              Довечера ще кача снимки.Иначе,не бяха на оригиналната джанта,а импровизирах и правих фланци,защото бяха на джанта от мотокултиватор.Поражения,за моя малък пробег с тях,за мое щастие нямаше,но и аз съм се замислял,че може и да има.Попитах един приятел от автосервиз,каза,че нямало проблем и нямало какво да и стане,да си я карам по урвите спокойно!Във кал,не си спомням да съм карал в чак толкоз дълбока кал,но където съм минавал по кални пътища и склонове не е боксувала,а за снега,с тези гуми е рай.Докато със оригинална автомобилна,по тъкмо навалял пресен сняг,боксуваше и се плъзгаше,с тези няма такава работа.Единствения проблем е шума,който ако не караш с висока скорост,няма да е чак толкова зловещ,но проблема е че и много друсат.И трябва обезателно да имаш лифт на окачването,защото аз ги сложих на оригиналното и поорязах някой подкалник и някой ъгъл на калника и при голямо чекнене по урвите,пак поопираше тук там.Поздрави!
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #37
                От: Клуб Панда 4х4

                С нетърпение ще чакам снимките.
                First Man, then Machine!
                Lada Niva
                Honda XR 400

                Коментар


                • #38
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Ето и обещаните снимки,с малко закъснение:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070972.jpg
Прегледи:1
Размер:167.9 КБ
ID:5551334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070975.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5551335Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070978.jpg
Прегледи:1
Размер:175.5 КБ
ID:5551336Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070981.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5551337Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB070982.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5551338
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #39
                    От: Клуб Панда 4х4

                    с тези гуми е станала панда чудовище . гумите са страхотни най вероятно в калта върви като на магистрала . чакам си джантите още мисля за гумите.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Клуб Панда 4х4

                      Колеги,един въпрос,по-точно към Вълчо.Абе къде аджеба мога да си направя кука за дърпане отзад,а пък и отпред,разкажи твоята как я закачи там отпред и имаш ли отзад кука?Поздрави,Момчил!
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #41
                        От: Клуб Панда 4х4

                        виж това мисля че е на подходящото място за панда.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hqdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:14.8 КБ
ID:5551560

                        Коментар


                        • #42
                          От: Клуб Панда 4х4

                          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                          Колеги,един въпрос,по-точно към Вълчо.Абе къде аджеба мога да си направя кука за дърпане отзад,а пък и отпред,разкажи твоята как я закачи там отпред и имаш ли отзад кука?Поздрави,Момчил!
                          Интересен въпрос. Отзад имах стандартна кука, която при първото дърпане на закъсал колега я скъсах ( направо ми се откачи бронята ) . Отпред имам една заварена кука точно под номера. Много е сериозна. Трактор ме извади, закачен на нея - никакви проблеми. Сега съм се захванал да мисля за отзад - ще се консултирам и със заварчици. Идеята ми е да се направи максимално здрава,като се пусне П - образен профил, заварен към гредата и върху него тази кука.
                          First Man, then Machine!
                          Lada Niva
                          Honda XR 400

                          Коментар


                          • #43
                            От: Клуб Панда 4х4

                            Да посъживя темата. Най-накрая Пандата е с лебедка. След много майстори,които ми отказваха, днес си я взех готова.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.15.39.jpg
Прегледи:2
Размер:114.2 КБ
ID:5555043
                            Знам,че лебедката е китайско миксерче, но предполагам трябва да ми върши работа. А каква ще й работата: Основно я ползвам за риболов целогодишно по всякакви терени. Случвало ми се е да се вдигнат две противоположни гуми и тръгвам да търся хора да ми ударят едно рамо. Или при леко затъване в кал.
                            Както и да е. На гредата зад предната броня ми завариха 75 см. П-образен профил с дебелина 6 мм. Цял шеф. Перпендикулярно на този профил,отново с цял шеф ми завариха пак същия П-образен профил с дължина 50 см. Идеята ми беше да е макс.високо,тъй като и без това номера ми е постоянно в кал. По този начин искам да си съхраня,колкото се може лебедката от мръсотия и кал.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.16.09.jpg
Прегледи:2
Размер:80.2 КБ
ID:5555044Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.15.53.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5555047Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.16.15.jpg
Прегледи:1
Размер:134.1 КБ
ID:5555048

                            За всеки случай, ако закъсването е сериозно и наблизо няма друга машина помолих да ми заварят две много здрави планки, директно към основния П-образен профил,които излизат и извън бронята. Идеята ми е с 2 или 3 полиспаса за тези 2 планки да мога да си извадя закъсалат Панда. Пак казвам - това е за аварийни ситуации.Разбира се могат да се използват и за теглене,тъй като са по-здрави от оригиналната халка.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2014-01-18 16.18.02.jpg
Прегледи:2
Размер:171.2 КБ
ID:5555049
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #44
                              От: Клуб Панда 4х4

                              Не се притеснявай за "миксерчето". Пандата е лека и освен ако не си я бухнал в лепкава глина по корем...
                              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                              Коментар


                              • #45
                                От: Клуб Панда 4х4

                                Днес направихме тест на лебедката. За съжаление нямам снимки. Общо взето съм много доволен с изключение на 2 неща :
                                1. Не нарежда много добре въжето и трябва 2 или 3 пъти да го размотая и внимателно да го навия.
                                2. Фабричния полиспас не става за абсолютно нищо - постоянно излизаше въжето от него.
                                Собственоръчно направените от нас полиспаси се оказаха страхотни.
                                Тестовете бяха два. И двата се проведоха на естакадата на подземния ми гараж с вдигната ръчна спирачка на Пандата. Наклона е по-голям от на стандартна естакада. Като дължина - 10 метра. Бях спрял Хондата отпред и тя ми служеше като котва за изтеглянето на Пандата.
                                При първия опит не знаех дали ще се справи лебедката и сложих 2та полиспаса. Вярно,мнооооого бавно, обаче излезе. Мотора на лебедката не беше загрял.Оборотите на двигателя даже не спаднаха и минимално.
                                При втория опит нямаше полиспас а директно. На лебедката осезаемо й беше по-трудно,но по-бързо ме изтегли. Корпуса беше много топъл и двигателя глъхнеше.
                                Изводите си ги направих. Сега започвам да майсторя още 2 полиспаса.
                                First Man, then Machine!
                                Lada Niva
                                Honda XR 400

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X