Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клуб Панда 4х4

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Клуб Панда 4х4

    Това е повече от сигурно! На последната разходка в мазната и дълбока кал, Уаз-а с 2та блокажа остана ( просто потъна ), а Пандата ( с кални гуми ) си мина с лекота.
    First Man, then Machine!
    Lada Niva
    Honda XR 400

    Коментар


    • #17
      От: Клуб Панда 4х4

      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
      Искрено се радвам за Вас и си спомням с носталгия за " моята пантата (така си я наричах)".Леко почвам да Ви "завиждам" .С подходящи гуми и "карач",ПАНДАТА засрамва много от "мастодонтите".
      Вярно е!
      Има няколко особености:
      1. Четири еднакви гуми - задължително.
      2. Трябва да я пазиш от собствената и проходимост, да не се обърне.
      3. Зимно време в киша замръзва отдолу лоста за включване на "двойното".
      Карах няколко години такава. Продадох я 1997 г., още е в движение.
      С нея повече правех демонстрации отколкото да я ползвам по предназначение
      За лов и риболов прекрасно се оправях само с предното.
      сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
      dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

      Коментар


      • #18
        От: Клуб Панда 4х4

        ето звяра Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112832.jpg
Прегледи:2
Размер:121.2 КБ
ID:5547202...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112900.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5547190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112900.jpg
Прегледи:1
Размер:110.5 КБ
ID:5547190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112747.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5547196Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112707.jpg
Прегледи:1
Размер:132.4 КБ
ID:5547204Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20131221_112832.jpg
Прегледи:2
Размер:121.2 КБ
ID:5547202

        Коментар


        • #19
          От: Клуб Панда 4х4

          Много е лачена,колега! Да си я ползваш със здраве! Сподели повече неща - ходиш ли с нея на офроуд/риболов, какво си й сменил, какво предстои, разход и т.н.
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #20
            От: Клуб Панда 4х4

            Здрасти.Все още нищо не съм сменил,освен една гумичка за газовото.Това от липса на време.Карам я втори ден и честно много ме кефи.Така се чувствах и ,като си купих и първия джип.Следващата седмица смятам да сменя първо всички масла(някакви пречоръки).Изадължително кабели и свещи.Сутрин ,или по точно колата ,като е студена имам проблем с паленето и то май само на бензин.Нещо немога да свикна с тоя ръчен смукач,или нещо не тамън.Давя ли я не знам.На газ като че ли е по добре.Като загрее пали без проблеми.Задното работи добре.Мисля че имам и лагер за смяна.На газ върви добре и подържа съвсем спокойно 90.Не че неможе и повече.Но на бензин не ми харесва.Все едно е другс кола.Няма мощ.Има и дреболий за оправяне.Помпа за пръскалката на чистачките,едното стъкло въври на една страна.Ремък за натягане ,или напра ще го сменям.

            Коментар


            • #21
              От: Клуб Панда 4х4

              Лека по-лека всичко ще се оправи.
              Това,което мога да ти дам като съвет от моя опит : смених маслото с Fuchs 15w40. Ръчния смукач почти не съм го използвал за две години. С или без него,независимо лято или зима пали от четвърт. Другото,което видях, е че имаш лагер за смяна. За какъв лагер говориш,ако говориш за висящ лагер на кардана - нов,цифрата е нереално висока. Ако е това ще ти кажа аз как направих и минах с 2та лагера + смяна за 40 лв. Моята също нямаше мощ на газ - оказа се един клапан,който я е задявял постоянно. Ако имаш други въпроси относно поддръжката - питай
              First Man, then Machine!
              Lada Niva
              Honda XR 400

              Коментар


              • #22
                От: Клуб Панда 4х4

                Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                Лека по-лека всичко ще се оправи.
                Ръчния смукач почти не съм го използвал за две години. С или без него,независимо лято или зима пали от четвърт.
                Когато колата пали без смукач студена значи има богата смес. Това се отразява и на разхода.
                Всяка кола с ръчен смукач трябва да пали само на него издърпан докрай без да се подава газ на педала.
                Това е от теорията и практиката, а дали и кой ще го спазва си е негова работа
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #23
                  От: Клуб Панда 4х4

                  Интересно. При мен разхода лятото е 6 градско газ, а зимата 8. Не знам, ако пипам корекциите на бедна/богата смес как ще се промени и дали си струва.
                  First Man, then Machine!
                  Lada Niva
                  Honda XR 400

                  Коментар


                  • #24
                    От: Клуб Панда 4х4

                    Първоначално публикуван от Brazer Преглед на мнение
                    Интересно. При мен разхода лятото е 6 градско газ, а зимата 8. Не знам, ако пипам корекциите на бедна/богата смес как ще се промени и дали си струва.
                    Щом те устройва не го пипай. Но предназначението на смукача е затова да притвори въздуха и да подаде малко газ при напълно издърпан. Щом се оправяш без него...
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #25
                      От: Клуб Панда 4х4

                      Сменихме туй онуй в сервиз.Но пандата леко и виси отзад в ляво.А леко,леко разлика в см.измерено гума калник е почти 3 см.Предполагам омекнал лист на ресор.Идей....По възможност рентабилни.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Клуб Панда 4х4

                        здравейте колеги реших и аз да се включа в клуба . и аз като вас притежател на фиат панда . наистина няма много какво да се прочете за пандата из форума . имам я от септември месец взех я от лом а аз съм от бургас голямо приключение но си струваше . пандата ми е 1988 но е завидно запазена без никакви ръжди много запазена ще снимам и ще кача снимки била е на някакъв дядо в австриските алпи и е седяла само в гараж . ще се радвам да сме си от полза .

                        Коментар


                        • #27
                          От: Клуб Панда 4х4

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1620.jpg
Прегледи:1
Размер:134.9 КБ
ID:5548585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1621.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5548586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1622.jpg
Прегледи:1
Размер:135.8 КБ
ID:5548587Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1624.jpg
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:5548588Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1626.jpg
Прегледи:1
Размер:107.2 КБ
ID:5548589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1627.jpg
Прегледи:1
Размер:129.5 КБ
ID:5548590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG1628.jpg
Прегледи:1
Размер:147.4 КБ
ID:5548591 ТОВА Е МОЯТА КРАСАВИЦА . . .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Клуб Панда 4х4

                            Наистина е красавица! Много,много да те слуша!
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #29
                              От: Клуб Панда 4х4

                              мисля да я повдигна не много , най вече отпред ако някй го е направил нека снима или сподели . и за джантите се двуомя 13 или 14 . и да не забравя весело посрещане на новата 1014 и лека и безавариина през нея .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Клуб Панда 4х4

                                Все не намирам време,за този интересен клуб,а и нямам достатъчно снимков материал на моята машина,но след време ще има.
                                Накратко:
                                Произведена 1986г,4х4 1.0 Fire карбуратор,на около 189000 км.До сега,където съм поискал да се кача,винаги се е качвала без да закъсвам.
                                Ето една стара снимка: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P8160667.jpg
Прегледи:1
Размер:185.4 КБ
ID:5550290
                                Общо взето,от три години двигателя и взе да прави чалъми(първо мешеше масло и бензин,смених помпата,но отново продължи,после карбуратура и той правеше някои чалъми,почна да погорва и повече масълце и много му се насъбра на стария двигател и реших,че друг ще е по-добре),та чак сега се наканих да сложа малко по-мощно нещо в коша,а именно 1.2 Fire инжекцион от пунто,очаквам да пристигне след празниците при мен,а междувременно аз го свалих стария двигателНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300971.jpg
Прегледи:2
Размер:125.5 КБ
ID:5550292Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PA300976.jpg
Прегледи:2
Размер:211.7 КБ
ID:5550293
                                Иии вече е на земята това масляво чудоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010980.jpg
Прегледи:2
Размер:133.9 КБ
ID:5550294Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010982.jpg
Прегледи:2
Размер:114.0 КБ
ID:5550295
                                Поизчистих коша и кутията от мизерията която се беше понасъбралаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010983.jpg
Прегледи:2
Размер:134.8 КБ
ID:5550296Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010984.jpg
Прегледи:2
Размер:145.1 КБ
ID:5550297
                                Това е за сега,колеги,като пристигне двигателя,отново ще ви уведомя,а и мисля да я пребоядисвам цялостно(тъмно зелено) и да я понадигна малко,но още нищо не се знае,сега двигателя е по-важното.Весела Нова година!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X