Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

    Да кажа и аз моето мнение като човек, който обмисля да си купува РАВ4. Тази джипка е мислена да можеш да отидеш на пикник в гората, където не могат да отидат обикновените голфаджии. Зимата като падне сняг, жена ти да не се чуди как да се движи из населеното място, да отидеш зимата на ски в планината. Да отидеш и да се върнеш от мястото на което си отишъл да ловиш риба.
    Хората ти го казаха, по културен и некултурен начин. Ако решиш да ходиш на по-сериозни места и на по-хард разходки Рав-чето не е за тази цел.
    Успех в начинанието.
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • #47
      От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

      Хайде тогава по темата. С колко точно искаш да я повдигнеш?
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #48
        От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

        Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
        Продължавам да си чета чуждите форуми ... тука само дървени философи!!!
        Започваме да си разплитаме чорапите от мъка.

        Като четеш чуждите форуми, що дойде да питаш тук? За 10 минути търсене може да се намери с колко са вдигали, какви гуми са побрали (с и без рязане на ламарини), както и някои проблеми, които са срещнали.

        А намекът е много прозрачен - давай го по-кротко и по-леко на завоите! Раздаването на епитети и дръвченето може да те прати по допирателната!
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

          Ще го давам както си искам!Допирателната не ме притеснява... нещо превъзбудата ти е дошла в повече!С малко търсене в чуждите форуми открих всичко ... включително инфо за турбо трансплантация ... подходящ избор за мотор ... всичко от до ... тук обаче като пуснеш тема, никой не пише конкретно по темата ... все празнодумци се появяват да се правят на специалисти.И както предположих ... предложиха ми друг джип ... не Витара а Самурай муахахаха ... ооо изненада. Почнаха някви горски да ми обясняват некви неща за потребностите ми ... чакай бе ... за твоите потребности говориш или за моите?Къде съм писал, че ще ходя в гората?Къде съм написал нещо за сериозен оффроуд?Лифт искам само за да стигам там където няма да стигат прежалените коли ... или други паркетни джипове и повдигнати комбита...примерите са излишни.Повдигане с 40мм и турбо мотор не значи задължително таванене ... може би при Териос да... при рав4 малко по-трудно.Относно шосейните ми нужди .... имам кола 400 коня... и една 250 ... просто искам 2 в 1 ... хем що годе проходимо ... хем да радва и с вървене.Само да не почнат да ми се предлагат сега Г-класи АМГ хаха...

          Коментар


          • #50
            От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

            айде отначало:искаш с 50 мм подложки да сложиш гуми, които ще я вдигнат с 3 см., та какви са ти сегашните гуми /размер/ и на какви ще минеш след 50 милиметровия лифт?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #51
              От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

              Още не съм я купил за да ти кажа с какви гуми е!Не случайно питах къде е най-ниската точка, иначе можеше сам да провера. Мислех друг дребен джип да взема ...но ми попаднаха клипове с РАВ4 турбо ... видях, че тежи само 1150кг ... и се замислих за турбо РАВ4 с оффроуд възможности над повечето паркетници... това е.Видях, че им слагат мотори от Тойота Калдина 2.0турбо, който сток е 250-260 коня ... и само с ремап става 300+.Мотора е директно болт он в коша и на кутията.И така ... реших да попитам за лифта ... като видях, че има такива подложки в ибей... ама се оказа, че съм направил грешка да питам тук.хаха

              Коментар


              • #52
                От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                Той и един друг не вярваше за подложките...

                Това, че се продава не значи, че работи добре. Отделно, че тя рибата е в морето още, ти слагаш тигана. Вземи я, покарай я и може да ти хареса повече без подложки...
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #53
                  От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                  Никога не купувам нищо преди да знам какво може да се прави с него.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                    Значи, за повдигане- ще я повдигнеш, гумета малко по-големи ще сложиш! След това ще я "напомпаш" със 100-ина коня! Оттук натам, за да даваш газ колкото ти сърце иска ще трябва и ъпгрейд на трансмисията, защото ще изпочупиш дифове, полуоски и изобщо доста въртящи се железа!! А не знам предлагат ли се изобщо такива "тунингови" елементи за РАВ4! Пак си помисли относно желания модел. Аз бих ти предложил един модел, който ненавиждам лично, но за тойте цели ще пасне идеално! Да го казвам ли или не искаш акъл?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #55
                      От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                      Вангелис, знаеш ли, че в този форум изглеждаш смешен?
                      С всичкото си дръвчене и перчене с коли с по 400 коня двигател няма кого да впечатлиш тук.
                      Знаеш ли, че ще те направя смешен с кола с 50 коня под капака?
                      Знаеш ли каква е разликата между мощност и въртящ момент?
                      Или в главата ти е само туних и гъзария.
                      Ай сиктир, хОди да си четеш другите форуми, щом там дават акъли как да се получи перипетуум мобиле.

                      Ако не си забелязал-този форум все още е за офроуд, а не за гъзарски тунинг за ловене на 16 годишни курвета.

                      Айде със здраве.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                        Адаш, чакай де! До тук темата се развиваше идеално. "Дървени философи", "муахаха...", ... Хората му го казват директно, но никой не вярва. В което всъщност няма нищо лошо. И Хасан е човек, и на него му е скучно, и му се четат бисери. Утре ще четем за "търся диференциали, карета..." и пак ще запълваме времето с нещо. Не го сецвай колегата така, моля!

                        Колега, форумните специалисти са на мнение, че твоята идея не става. По ред причини. Щом си си наумил, давай, ти си. После се похвали как е станало.
                        За другото- не е прилично да наричаш някой, който не познаваш "дървен философ".
                        Ааа, и това с 400 коня.... Съпругата ми току що попита "ми това много ли е"? Щото нейния детевоз, и той някъде там е ...
                        Успокой се, ти питаш, те ти отговарят. Споко, дишай дълбоко!
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #57
                          От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                          Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                          Още не съм я купил ... ама се оказа, че съм направил грешка да питам тук.хаха
                          Да не би да си мазохистичен тип, който обича да настъпва многократно една и съща мотика?!?

                          Като гледам, творчеството ти тук се състои основно от питания за избор на джип. Почнал си ги преди почти точно 2 (две) години.

                          През 2011
                          Бензинов джип дълга база с мотор носещ на метан ... около 5-6к

                          Някой слагал ли е Ц20ХЕ на Фронтерка? Нямам кой знае какви цели ... искам икономична джипка с евтина подръжка

                          През 2012
                          Някой има ли Гранд Витара ХЛ7 ... впечатления и една молба?

                          Къса или дълга база Витара?

                          Два екипа с два джипа и един самолетен полет от Момбаса-Кения до Мумбай-Индия...

                          Искам Диско 1, но с какъв мотор и каква кутия?

                          Колко тежко ремарке е позволено да се тегли с Чероки 4.0 бензин

                          Териос срещу Паджеро Пинин и Сузуки Джимни ... кое е по-проходимо и надеждно?

                          Каква Нива е правилния избор

                          През 2013
                          За какви хора стават 3ти ред седалките на Терано 2 дълга база?

                          Малко въпроси за Териос 1ва генерация 1.3...

                          Кое е с по-добри офроуд възможности, първото RAV4 или първа генерация TERIOS?

                          Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?
                          Питаш, та се късаш и а някой отговор не ти хареса - моментално почваш да се зъбиш и да мрънкаш, колко бил враждебен форумът. До следващия път ...

                          Е, няма начин да можем да помогнем на човек, който цели две години не може да реши какво точно иска, а и май няма смисъл някой да си губи времето да ти сервира информация. И без това след някой месец ще питаш за нещо друго ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X