Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

    А бре вие сте интересен народ! Човека иска:

    - Лифт на Рав-чето

    -Да не му се предлага Самурай или Витара

    -По-големи гуми

    -Евентуално турбиниране на мотора

    -Няма амбиции за нещо повече от лек офф

    -Да има кучето къде да лежи

    Нека да я лифтне..това има, това повдига!
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #32
      От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

      Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
      Къде ги тези обосновани отговори?Аз питам за РАВ4 ... колко с лифтнати РАВ4 ми отговориха?Само общи приказки колко са зле ... и в малко по-късен етап ще ми се предложи Витара
      Пич хвани смени форума а ?Като разгледа TOYOTA раздела не разбра ли ,че никой тук няма да се захване с тунинг на РАВ4 защото е простотия !
      Ако ще си първия направил РАВ4 за гората чакам темата задължително !
      Лудак

      Коментар


      • #33
        От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

        Толкова скептицизъм и то точно във форума, дал на света теми като "Трабант-трансформер-джип". С какво РАВ4 да е по-лоша база за тунинг? С малко повече хиксове в стоманата и ще стане супер.
        The Flat Earth Society has members all around the globe.

        Коментар


        • #34
          От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          Колега, не съм отявлен офроудаджия...
          За съвсем кротки разходки из планината ползвам Кашкая (механиката като на Х-трейл), който е практически аналог на РАВ-ката....
          Обмислял съм докъде бих го натоварвал и какво може да се добави за да има положителен резултат.
          Никога не ми е идвало на ума да тормозя екстремно машинката - ами тя си е паркетник като РАВ-ката...
          Не ме мори просвета (20см), нито защитата на картера - на нисана картера е наврян с около 5см над долните рогове, а вместо трошливите пластмасови кори от бронята под роговете до края на моторния отсек съм сложил 1мм неръждавейка (никога не съм я удрял)...
          Проблема за по-сериозен офроуд е липсата на бавни скорости - мъчил съм се по пътя (не гората) от хижата на Ком към Петрохан по едни големи камъни - просвет има, проходимост - също (при подходящ опит по рибарски пътеки ) но за да се движа равномерно трябва да съм или на 1000об/мин (никаква мощност когато ти потрябва), или на полусъединител....
          Другия негатив на РАВ-ката и Кашкая е слабото задно предаване - муфата е електрическа със съединители... Да - включва когато трябва, но колко ще издържи такава крехка муфичка - не бих се хващал на бас (в книжките пише, че автоматично ще се изключи за да си почива ако позагрее)...
          Особено зимата е приятно - комфортно, рови снега (особено като се изключи ESP - нисана има ABLS - Active brake limited slip - изкуствена блокировка на диференциалите чрез ползване на спирачките)... Но нищо повече от това не може да се иска..

          Затова обмислям за горите да взема нещо (пък било то и евтино), което е с механично 4х4 и блокировки, и да държи на бой...
          Както се казва - всяка жаба да си знае гьола - паркетника не е за тази работа... Не че не можеш да го навреш в батака... То за това много акъл не се иска, но няма да издържи много там...

          Това - ако не си готов да конструираш нов автомобил де.... То и от трабанта можеш да направиш 500к.с. офроуд машина, ама $+$+$ и мноооого труд...
          4х4 задвижването на РАВ 4 първа генерация и Кашкай нямат нищо общо. Споменатата ел. муфа е налице при Кашкай, Равката има пълноценен блокируем междуосев диф. Аз също мисля, че идеята е ялова, и не съм виждал лифтната Рав 4. Това от снимката по-горе изглежда с цял преден мост, тоест само купето е Рав...с тия гуми и стоков мотор Равката ще върви колкото количка за голф.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #35
            От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

            Първоначално публикуван от Liebherr4eto Преглед на мнение
            Толкова скептицизъм и то точно във форума, дал на света теми като "Трабант-трансформер-джип". С какво РАВ4 да е по-лоша база за тунинг? С малко повече хиксове в стоманата и ще стане супер.
            За разлика от трабанта трансформер джип, равката в оригинален вид има добра динамика, и претенции да е пълноценен участник в движението, а не подвижен легнал полицай забавящ движението.

            С достатъчно количество творческа самодейност (а в случая май мерак за такава не липсва), всичките тези благини ще я превърнат в подвижна бомба със закъснител и за собственика и, и за другите участници в движението, предвид че все ще запази някакви останки от оригиналната и динамика като скорост и ускорение, но за сметка на това ще и остане малко от оригиналната стабилност.

            Което не би ме вълнувало ако ще се кара само в гората, но ще ме развълнува круто ако трябва да се разминаваме в бърз завой.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

              Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
              ... не разбра ли ,че никой тук няма да се захване с тунинг на РАВ4 защото е простотия !
              ...
              В същност, що да не се хване?!? ОМЕ имат 1.25" лифт кит и срещу съответна сума той може да бъде монтиран. Че РАВ-ката не е кола за сериозен офроуд е ясно, ама простотии има всякакви, та тази едва ли ще е от най-големите ...

              Друг въпрос е, колко дълго ще изкарат тези нещица отдолу

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:rav4-below.jpg
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5510758


              Има си хора, които издевателстват над такива автомобили. Като гледам, човекът си знае и въженцето му е на сгода, че и лебедчица е сложил ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                За разлика от трабанта трансформер джип, равката в оригинален вид има добра динамика, и претенции да е пълноценен участник в движението, а не подвижен легнал полицай забавящ движението.

                С достатъчно количество творческа самодейност (а в случая май мерак за такава не липсва), всичките тези благини ще я превърнат в подвижна бомба със закъснител и за собственика и, и за другите участници в движението, предвид че все ще запази някакви останки от оригиналната и динамика като скорост и ускорение, но за сметка на това ще и остане малко от оригиналната стабилност.

                Което не би ме вълнувало ако ще се кара само в гората, но ще ме развълнува круто ако трябва да се разминаваме в бърз завой.
                Няма да обиждаш трабантама ей! Съсипахте уникалната тема и прекършихте устрема на този самороден талант и творец

                Относно запазването на каквато и да е динамика след прилагането на количество творческа самодейност си в тотална заблуда. Изхождайки от задачата поставена в първият пост това творение ако не му се преработи основно ходовата част ще има направо "уникална" динамика близка до тракторната, особено в частта с по-големите гуми, това до първото тряс в гората де.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #38
                  От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                  Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                  Пич хвани смени форума а ?Като разгледа TOYOTA раздела не разбра ли ,че никой тук няма да се захване с тунинг на РАВ4 защото е простотия !
                  Ако ще си първия направил РАВ4 за гората чакам темата задължително !
                  Ало горския ... къде видя да споменавам гора? муахахаха

                  Коментар


                  • #39
                    От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                    Което не би ме вълнувало ако ще се кара само в гората, но ще ме развълнува круто ако трябва да се разминаваме в бърз завой.
                    Аз пък имам притеснения от големи джипки управлявани от пияни чички слезнали от запой в гората...


                    Много ли е трудно да се приеме, че искам приятно бърза и проходима кола, която ако реша да може и това:


                    Последно редактирано от Vangelis84; 17-08-13, 02:00. Причина: допълнение

                    Коментар


                    • #40
                      От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                      На последния клип, волана е велик .
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #41
                        От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                        Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                        ... Много ли е трудно да се приеме, че искам приятно бърза и проходима кола, която ако реша да може и това: ...
                        Приемаме, че не знаеш точно какво искаш - машина за офроуд или пистова бегачка. Щото изискванията към тях са малко различни и, като почнеш да тунинговаш в едната посока, колата става по-малко пригодна за другото ...

                        А на първия клип, доколкото мога да видя, колата не изглежда да е вдигана. Просто е прежалена, а това е важна съставка на проходимостта.

                        Иначе, като искаш лифт, вече ти се каза - има кит на ОМЕ за лифт от около 3 см. Другият вариант е да правиш "сиромашки" лифт с някакви подложки с подобна височина.

                        П.П. И по-полека с пияните чички, да не вземе да те сгази някоя голяма джипка!
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                          Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                          Много ли е трудно да се приеме, че искам приятно бърза и проходима кола, която ако реша да може и това:...
                          Досега само следях темата с нарастващ интерес...

                          Не, не е трудно да се приеме. Просто лифта няма нищо общо и с трите клипа. Това от първия вече си го имаш. На втория и третия, каквото и да е правено по колата, повдигането липсва в списъка.
                          Да речем, че не си подбрал съвсем удачно клиповете и все пак искаш много бърза и много проходима машинка и много държиш да е на базата за Рав-чето. Няма лошо, става. В раздела на една друга марка има дъъъъъълга и подробна тема кое как и колко, хвърли едно око, сметни цените и ако решиш, че издържаш - проблем няма.

                          Ако бюджета е по-ограничен - пак нЕма лошо, не е задължително да се прави всичко на куп. Започваш с едно елементарно повдигане с подложки, наковаваш по-големи гуми с по-изнесени джанти, като увяхне мотора - пристъпваш към турбо конверсията, после към по-генерални промени по окачването и така нататък.

                          Лека-полека, ако ти издържат нервите и джоба, след неизвестен период, запълнен с пръскане на пари-нерви-време се сдобиваш с това, което искаш и то се държи добре и не се чупи. Кефа е несравним, разходите също.

                          Лично моята препоръка е засега да оставиш лифта на мира, клиренса и височината на гумите на Рава са достатъчни, ако няма да газиш тежки терени. Започни с турбинирането, от там мисли за стабилизиране на окачването. надявам се, не смяташ, че равката от втория клип е със стандартните амортисьори?
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                            Първоначално публикуван от Vangelis84 Преглед на мнение
                            Аз пък имам притеснения от големи джипки управлявани от пияни чички слезнали от запой в гората...


                            Много ли е трудно да се приеме, че искам приятно бърза и проходима кола, която ако реша да може и това:
                            Явно само си чешем клавиатурите. Ще ти го напиша на "твоя" език, дано да ме разбереш и спреш с полюциите в тази тема.

                            Ако поръсиш едни лайно с пудра захар то не става торта, пак си остава същото миризливо лайно.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              П.П. И по-полека с пияните чички, да не вземе да те сгази някоя голяма джипка!
                              Какво точно искаш да ми намекнеш с това ... лош ли си нещо?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Лифтвал ли е някой РАВ4 и с колко?Колко просвет има и коя е най-ниската точка?

                                Продължавам да си чета чуждите форуми ... тука само дървени философи!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X