Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KX250

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kawasaki KX250

    Здравейте!
    Искам да попитам нещо. От две седмици съм собственик на такъв мотор. Карам мотор от отдавна, но съм карал предимно шосейни мотори (последния ми беше ZX9, койото още сеи седи в гаража и се продава ). В стремежа да си взема по нова година мотор купих този:
    http://www.topmycar.com/info/default...=5&orderid=896

    от едно момче от Севлиево, 2002 година е и предполагам в вашите среди се знае на кои е бил, зелен е и е с номер 9. Исках да си взема мотор, с които да се уча да карам крос, но и да се возя в гората, дали не сгреших в избора си. Взех двутактов, защото колкото и да ме плашеха с разхода и ремонтите, мотора много ми хареса.
    Дали не сгреших??
    П.С.
    Може би не задавам правилно въпроса , но ще се радам някой, който кара такъв да ми отвори малко очите

  • #2
    KX 250 или KX 250 F

    Коментар


    • #3
      ...

      Явно е КХ - нали става дума, че е двутактов ...
      така че няма нужда да завиждаш много
      Път без препятствия обикновено не води до никъде.

      Коментар


      • #4
        Не си сгрешил. Спокойно.
        КХ по принцип е мотор който е най-лесен и приятен за каране от непрофесионалисти. Предполагам че това е мотора на Ивайло Деев.

        Слагай в бензина само хубаво синтетично двутактово масло (около 35мл/л) сменаяй редовно маслото в картера и като слагаш 98 бензин, няма да имаш много грижи. КХ-а е от икономичните кросаци така че няма страшно за разхода на безин.
        2010 CRF 250 R

        Коментар


        • #5
          Sorry, обърках се защото пише на заглавието на темата "KX 250 F" и за това...

          Коментар


          • #6
            Мотора според мен е KX а не KXF
            KXF е 4тактовия му по нов събрат.

            сигурно си го купил от Петър. това е бившия мотор на Ивайло Деев и е каран основно на крос. За гората всеки мотор си има и предимства и недостатъци, самия ти в процеса на каране ще усетиш дали това е твоя мотор или не.

            и както казва Димитър просто го поддържай!!! иначе става гробница за нула време
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              Re: ...

              Първоначално публикуван от tatkobarba
              Явно е КХ - нали става дума, че е двутактов ...
              така че няма нужда да завиждаш много

              Прав си

              Коментар


              • #8
                Благодаря за съвета Не съм го карал до сега, чакам нови пиньони и верига. А маслото, с което мисля да го карам е синтетиката на Мотул, а щом Димитър казва ще сменя и това в картера.
                Мотора е каран яко, надявам се да е сменено това, което ми каза, че е сменил Петър.
                Интересува ме също, кой и къде би могъл да ми обясни някои техники на каране с този мотор......не искам да откривам "топлата вода". От опита , които имам до сега знам, че принципа "опит -грешка" не е най-доброто при моторите

                Коментар


                • #9
                  Тоя КХ е много яка машина. Освен, че дърпа яко - трудно се обуздава. Аз не вярвам, че ще я караш като съсътезател от сега За Мотул наистина си прав! Това е едно прекрасно масло!

                  Ти молиш да споделим някои техники за каране. Ти щом си карал и преди това мотори не вярвам да ти е кои знае колко трудно. Ако искаш разрови се из нета има куп книги за офроуд и мотокрос каране. Лошото е, че всички са на англииски или на руски. Аз повечето знания ги имам по следната процедура: Разпитам тук, разпитам там, един ми покаже някои майсторлък, друг друг, и така ...Книги съм чел само онлайн. Разрови се из форума- има някои хубави темички. И пак те поздравявам за избора 250 2Т крос е много як и готин клас. Някои хора не харесват 2Т крос, ама за мен тва си е жива зарибявка, почти колкото 4Т крос. С тоя КХ дето си го зел има адреналин, яко ускорение и лекота. С една дума кеф! Поздравявам те за хубавия избор

                  Коментар


                  • #10
                    Знам го мотора и с ивайло се имаме
                    не е лош само дето не е за съвсем начинаещти много подходящт....но...
                    все пак от 250 2тата кх са е най като за начинаещти

                    Коментар


                    • #11
                      Наистина ми е силен, онзи ден го карах, но мисля,че като внимавам няма да има проблем. Единственото ме притеснява дали това момче Петър от БГЕКСТРИИМ( между другото вчера го видях на Плевен, но току що беше паднал с мотора и не беше на кеф) е сменил това, което ми каза.

                      Коментар


                      • #12
                        поправи заглавието да няма F след 250 то че някой щте ни помисли за аборигени
                        сменил не сменил ти вече си го купил и щте трябва да се оправяш
                        тези нещта се оглеждат преди да се дадат парите
                        и да се наложи да смениш нещто едва ли щте е кой знай какво
                        мотора е актуален и щте е такъв ощте доста години струва си да си го стегнеш

                        Коментар


                        • #13
                          Ами пали идеално и мисля,че работи добре,но гасне на място, казаха, че така би трябвало да бъде, тогава защо е бутона "стоп" не знам

                          Коментар


                          • #14
                            това е до настройка на карбуратора
                            това че трябва да гасне на оборот е много разпространено мнение сред българските кросс среди но по първенствата където съм ходил на запад винаги си ги нагласят да държат оборот
                            при някои карбуратори това става много лесно
                            ако в основата на смукача ти има щтамповани стрелкички налямо на дясно то вземи и ко завърти без да го дърпаш докато постигнеш желаните обороти, иска бая въртене
                            но и въздуха ти трябва да е нагласен коректно а това всеки път значи различно завъртане на винта за въздуха зависи студено ли е или топло и дали въздуха е влажен както и от надморската височина
                            като се видим някой път щте ти покажа в общти линии как да го нагласяш

                            Коментар


                            • #15
                              Благодаря ти за съвета, това за настройката на карбуратора ми го казаха, но едва ли ще се справя без някой да ми покаже.......за сега няма да го пипам ще го карам така.
                              П.С. е за това не исках мотор 2Т, искам да карам а не да съм механик, но вече съм го взел

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X