Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

    Здравейте, колеги. Приятел има Мерцедес 136 коня DOHC 16 клапана 124ка с обикновена газова. Закара го да го обслужат и майстори му казали, че валовете се зацепвали на 20 градуса а те били на 32 градуса, което означавало че трябва да се смени верига. Той купи каквото трябва и майсторите смениха веригата. От там започнаха проблемите.

    Мотора започна да чука сякаш веригата опира в капака.

    Отвориха го и извадиха хидравличния обтегач на веригата и сложиха стария. ЗАтвориха мотора и пича си кара колата около 50-80 километра и пак се разчука.

    ЧУкането е специфично, на бензин чука под 1500 оборота отчетливо даже може да се каже тактично чукане, на газ причуква много рядко да не кажа никога.


    Когато я кара в обороти от 2000 до 3000-4000 няма го това чукане. Когато чукането го е нямало след смяната на веригата колата била по пъргава след което сега е мудна и няма сила на бензин, а на газ си върви подобаващо.


    Гледам манометъра за маслото не пада под 3 бара, имам малък опит с автомобилите но разсъждавам по следният начин. Когато подаде газ мотора вдига обороти, маслената помпа подкачва по - високо налягане масло към обтегача и той опъва веригата и тя спира да чука, обаче това го прави с нов обтегач и с обтегач от морга и със стария и, а преди ремонта двигателя мъркаше като котенце.
    На бензин няма тяга изобщо забива муцуна при подаване на газ, ако духа някой клапан в следствие от разпънатата верига преди това може ли от това да прави така ? Но магариите ги прави повече на бензин, на газ не ги прави.

    Самият обтегач като го погледнах има отворче през което постъпва хидравличното масло, което трябва да го `опъне`, майстора по думите на приятеля ми го е стегнал мъжката, а според мен това трябва да се стегне на някакви определени килограми или поне да си направиш белег за да дойде със отсрещния канал, та да може целия дебит на маслото да минава точно през отвора на обтегача.

    Възможно ли е при монтажа на обтегача ако се пренатегне да се намали сечението на отвора и в следствие на работа да възникне облитерация и маслото да позапуши отвора и обтегача да държи веригата хлабава и когато стъпиш върху газта помпата като качи налягане на маслото да се поотпуши облитериралия канал ?

    Не вярвам на жени и спирачки !

  • #2
    От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

    Какво значи стегнал мъжката,това да не е надупена такова?
    Що пипат като не разбират,на какви километри е колата,веригата каква е,обтегача какъв е,рейловете сменяни ли са и кой модел са / че има метални и пласмасови та ако при стягането мъжката са строшили някой ще чука не ми......

    Какво е това мъжката много ми е интересно???

    Баси,моя го отваряме и на 300 000 му смениха водача с новия модел,верига не съм пипал и няма да пипна поне до 600 000 километра ако въобще ми се наложи.

    Мнометьра на маслото - над 1500 оборота трябва да бие 3,под 1500 и 0.5 е нормално без да чука нищо по тия коли.Това са му объркали и центровката.Няма смисъл и да питаш каква верига е,какъв е обтегача и с какво масло е.

    Галфони,търси майстор който е виждал мотор от вътре,на тия и цветно да им го нарисуваш пак няма а стане.Кьде е колата?
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

      http://mb190.tripod.com/

      Кликаш
      Tech

      Кликаш timing chain/tensioner replacement

      И разбираш,че обтегача се натяга до 56 либри,това мъжката ли е,женската ли,ба ли му мамата.Няма болт или гайка по тия коли която да не се натяга по спецификация,мъжката им кажи да натягат болтовете на гумите/ на алумин АМГта не много,че цепят / а верига,глава,обтегача ........се натягат по колкото си пише в дебелите книги.

      Мьжката да си иска парите,ГАЛФОНИ.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

        Хайде да сложим за цвят и евентуално сменяна преди това шпонка на ангренажното колело, с ремонтна....баси - то ще е странно, ако не чука....

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

          Ако всичко е зацепено както трябва-вероятно не са върняли обтегача в свито положение преди да го монтират обратно.
          XR600R-96

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

            Ако е обтегача изпъва много веригата при подаване на газ ще се чува характерно виене. Най-вероятно ще си проличи след около 1000км,като счупи разпределителния вал,като кашкавал. Чукане по тоя повод,незнам може ли да се появи. Веднага отваряйте при някой,който чете книжки,както ти каза боса,всичко се навива по тия коли и си е описано колко. И за джантите не го слушай и за там си има спецификации,колко да се натягат болтовете

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

              Там джантите натягаш колко сила имаш или поне на моите тенекиени така правя,АМГтата ги стягам с една идея по-малко ма пак не ползвам динамометричния.65 кила съм злобен и толкова ми е силата,има неща обаче които като ги стегна и моя майстор не ги развива после.Не барам вериги,глави,скорости вътре,главини.Другото му се лашкам как аз си знам и до момента съм строшил само 5 ключа с доживотна гаранция.

              Това е стегнато до положение двама да го развиват после и не спекулирам,а малко вътрешна информация получена на лични.Сметни щом го мързи чобанина динамометричния да ползва за обтегача на верига какво друго е направено като хората.

              На платформа и при някой който е виждал мотор от вътре.Просто е написано - при пренатягане ти ебава майката на една седмица бачкане после.


              Трака......тя как върви въобще се чудя.Това се завива с тройно на силата с която се завиват болтовете на капака на клапаните.Те пък се завиват с 3 пръста на тресчотка 5 см дръжка.


              Кофти,сам се е наковал колегата.Ще ми мери верига майстора му как аз си меря колан за гащи.........
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                Колата е оправена. Тракането е излязло от амортисьорчето на обтегача на пистовия ремък. Отпред по веригата проверили зацепването и разглобили обтегача на веригата, една промивка и го сложли както трябва, все пак е чисто нов. Колата вече не трака и си работи както преди тихо и безшумно. На бензин проблема е от инсталацията на дюзите. Втори и трети цилиндър не работели, сменили дюзи от работещите на неработещите цилиндри - без промяна, пак работи на 2-3 цилиндъра, извадили лулата на четвърти цилиндър и колата угаснала, след това сложили лулата и колата заработила на 4 цилиндъра като по учебник и вече върви като расов мерцедес. По тия 124 136 коня честосрещан проблем били кабелите които били обдухвани от горещ въздух от перката - опичат се и дават лоши контакти на места. Посъветвали го да смени инсталацията или да отиде при майстор да я отремонтира.
                Не вярвам на жени и спирачки !

                Коментар


                • #9
                  От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                  За тия работи си иска опит, в смисъл да се познават особенностите на машината. Първия МБ който съм имал имаше едно подобно причукване. Съвсем насериозно бях се настроил да му сменям веригата, ама в последния момент викам - чакай да махна пистовия ремък и о чудо - чукането изчезна. Почна се едно попипвне, поврътване, чесане по главата и не мога да се светна. Добре, че имам приятел с голям опит в МБ, та срам - несрам айде при него и той запъна една отверка и натисна демпфера и се окроти мотора.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                    Разбиват горната втулка на амортесьорчето ма то това някой път се и вижда как играе там.

                    Защо се е разбрал ако след отварянето на мотора?Някой нещо е сменил,свалена с краката си,осукана при смяната или?

                    Как губи 2 цилиндъра,а е работила мазно преди да я отворят?


                    Що ли ми се струва,че темата ще има и продължение?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                      Първоначално публикуван от kompresor Преглед на мнение
                      Колата е оправена. Тракането е излязло от амортисьорчето на обтегача на пистовия ремък. ...
                      Ти наистина имаш уникални способности! Или попадаш на Велики майстори,или имаш много свободно време(не,че има много,много работа). Ам-чето е световно известно.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                        Колеги писах че колата е на един мой приятел, не е моята кола, още си мечтая за Бенц
                        Аз имам ауди 1.6тд което има друга тема за него. Просто реших да постна темата тук за да помогнем на този мой приятел. Този пишман майстор е свалял обтегача на пистовия ремък и след това го е сложил и не го е стегнал, така ми обясни майстора който сега направи колата. От там е чукала в момента работи много тихо и върви много добре. Просто пича е попаднал на кофти майстор, всички или поне повечето от нас са попадали на такива самозванци.
                        Свободно време нямам освен събота и неделя, защото работя като стругар и съм студент.
                        Последно редактирано от kompresor; 16-08-13, 21:12.
                        Не вярвам на жени и спирачки !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес 124 чука след смяна на ангренажна верига

                          Е вярно ли не са видели амортесьорчето ?
                          Та то се вижда , от горе и се подпира с дървената дръжка на чук. Спре ли да чука , се лекува с ново.
                          Оригинално от Мерцедес .. 30 и малко евро беше!
                          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X