Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    260 лв за комплект сегменти за един цилиндър! 1560 лв.общо

    Леле, ма това е безумие, разбирам да беше комплект с буталата, баси сегментите, то от злато да е пак ще е по-евтино...

    Нали беше само гарнитура за смяна, защо се наложи смяната и на сегменти, масло ли ти е харчило?

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      06 30 454 това би следвало да е ое номер ккт за цилиндър. През шаси ще е по сигурно. И търсиш по белия свят.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
        06 30 454 това би следвало да е ое номер ккт за цилиндър. През шаси ще е по сигурно. И търсиш по белия свят.
        Нищо не излиза по този номер!

        п.п. GM номера е 97136135 - а този наистина е опелския. По GM номера излизат повече неща...
        Последно редактирано от bushiDO; 26-04-19, 07:57.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Здравейте!
          Имам следния проблем. До сега се е случвало при включване на D и със задържана спирачка се получава лек тласък, но колата потегля нормално. Вчера ми се наложи рязко да спра. И след това вече при потегляне колата потегля бавно и мудно с много газ. Потегли ли, си върви нормално. На задна пак си потегля нормално. Само на D напред трябва доста газ за да тръгне. И като се пусне педала на спирачката тласъка ту го има ту не. Прегледах спирачките не задържат. Притеснява ме скоростите. Но в Ямбол нямаме кой да ги види и евентуално ремонтира.
          Моля за мнение според вас(вашия опит) дали са сериозно прецакани скоростите. Колата е Фронтера 3,2 автомат - 2003г
          Благодаря!

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Фрикционите на автомата са дали фира.
            Не я карай щото ще изгуби предна скорост.
            От Пловдив има майстори тук във форума.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
              Фрикционите на автомата са дали фира.
              Не я карай щото ще изгуби предна скорост.
              От Пловдив има майстори тук във форума.
              Много благодаря.
              Ще потърся колега от Пловдив, който да ми оправи кутията.
              А дали ремонта излиза скъпо?
              Последно редактирано от kaliyord; 26-04-19, 20:00.

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Със сигурност няма да евтино, най-скъпо ще е труда за майстора, частите ще са по-евтини в случая, задължително само при специалист за АСК, за който ти каза колегата за в Пловдив.

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Имам ЕЛМ 327 и вижте каква грешка ми хвана. Предполагам че е от кутията
                  P0752 - Generic
                  Type Powertrain - Transmission - ISO/SAE Controlled
                  Description
                  Shift Solenoid "A" Stuck On

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    трябва да се смени еди винтил във мозъка
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Нищо не излиза по този номер!

                      п.п. GM номера е 97136135 - а този наистина е опелския. По GM номера излизат повече неща...
                      Е ми, Гьотце, КС и Мале не го предлагат тоя мотор. Само ое е. Има и някакъв минимален шанс да се търси през японски производители за Исузу, но трябват ,освен диаметър, и дебелени на сегментите.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        От Олимпия, след като директно им казах, че не познават парите и няколко последващи разговора, ми направиха интересна оферта и платих капаро - сега чакам да си изпълнят ангажимента и ще ги похваля официално. Така че за сега съм на стендбай и чакам да ми докарат нещата.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          В интерес на справедливостта, да реабилитирам Олимпия! Днес взех оригинални сегменти Isuzo за 370 лв, водна помпа МагнетиМарели и някакви черупкови лагери за поносимата сума от 515 лв. всичко.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            В интерес на справедливостта, да реабилитирам Олимпия! Днес взех оригинални сегменти Isuzo за 370 лв, водна помпа МагнетиМарели и някакви черупкови лагери за поносимата сума от 515 лв. всичко.
                            Ама що останАх с впечатление , че ти изобщо не сподели поради каква причина аджеба се стигнА до всичките тия изпълнения ?

                            В смисъл нещо взе изведнъж да гОри много масло ли , нещо взе да трака или повишен шум някакъв ?
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Ама що останАх с впечатление , че ти изобщо не сподели поради каква причина аджеба се стигнА до всичките тия изпълнения ?

                              В смисъл нещо взе изведнъж да гОри много масло ли , нещо взе да трака или повишен шум някакъв ?
                              И аз това го питах по-назад в темата, но така и не сподели причината...

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Мотора нито е горял масло нито е имал проблеми с компресията - отворихме го заради теча на антифриз, но понеже не мисля скоро да го отварям пак и затова карам наред.

                                п.п. за да съм по-прецизен по някои от свещите имаше леко мазничък нагар, така че и това наклони везните, макар, че маслото наистина не го харчеше.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X