Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Тъй . След първите 3 000 мили ( или почти 5 000 км.) за един месец се появи сериозен проблем .
    Предна дясна тон колона отказа , а задна лява взе да "дращи" . Вярно, че при мен само Z-ROCK , ама не съм от манЯците с бас-тубите . Децибелите са не повече от 10-на % над допустимото по Кодекса на труда .

    ..та: как се свалят декоративните капачки на тон колоните ? Предполагам че има някакви зъбци , ама къде ли са . И изобщо предполагам че от там се сменя и колонката , щото не ме блазни да откачвам цялата кора от вратата.
    Задните пък са на тавана ...
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Тъй . След първите 3 000 мили ( или почти 5 000 км.) за един месец се появи сериозен проблем .
      Предна дясна тон колона отказа , а задна лява взе да "дращи" . Вярно, че при мен само Z-ROCK , ама не съм от манЯците с бас-тубите . Децибелите са не повече от 10-на % над допустимото по Кодекса на труда .

      ..та: как се свалят декоративните капачки на тон колоните ? Предполагам че има някакви зъбци , ама къде ли са . И изобщо предполагам че от там се сменя и колонката , щото не ме блазни да откачвам цялата кора от вратата.
      Задните пък са на тавана ...
      Най-вероятно за колонките на предните врати, ще трябва да се сваля цялата кора, проблема е че щипките много лесно се чупят и трябва много внимателно да боравиш, самите щипки са безобразно скъпи и кората гадно хлопа ако има счупени щипки.

      Като купуваш комплект висоговорители, по-сериозните марки си имат каталог за каква марка мпс и съответния модел високоговорители да купиш.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Капачката на колонката се сваля с обикновенна права отверка има си улеиче кадето да бръкнеш.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
          Капачката на колонката се сваля с обикновенна права отверка има си улеиче кадето да бръкнеш.
          Благодарско !
          Намерих го . Откачих тонколонката, сега ще трябва с нея - и по магазините.
          Всъщност , на оригиналните пише Isuzu , което нищо не значи .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            В интерес на справедливостта, да реабилитирам Олимпия! Днес взех оригинални сегменти Isuzo за 370 лв, водна помпа МагнетиМарели и някакви черупкови лагери за поносимата сума от 515 лв. всичко.
            Докъде стигна с ремонта, караш ли я вече, как е?

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Докъде стигна с ремонта, караш ли я вече, как е?
              Приключи отдавна - проточи се главно заради цените на частите, но от тук, от там (вкл. и през Олипмпия) се сдобих с части от реномирани производители на приемливи цени. Иначе, малко, се чуствам разочарован - след около 1500 лева за части (семеринги, черупкови лагери, почти всички маркучи, ангренаж с ролки, водна помпа, почти всички гарнитури, гумички на клапаните, масло, антифриз и сигурно още нещо, което изпускам) и труд, нама никаква промяна - двигателя работи по същият безупречен начин, както и преди

              п.п. е, за сега поне не тече антифриз де
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                Приключи отдавна - проточи се главно заради цените на частите, но от тук, от там (вкл. и през Олипмпия) се сдобих с части от реномирани производители на приемливи цени. Иначе, малко, се чуствам разочарован - след около 1500 лева за части (семеринги, черупкови лагери, почти всички маркучи, ангренаж с ролки, водна помпа, почти всички гарнитури, гумички на клапаните, масло, антифриз и сигурно още нещо, което изпускам) и труд, нама никаква промяна - двигателя работи по същият безупречен начин, както и преди

                п.п. е, за сега поне не тече антифриз де

                Както се казва, да ти служи Фронтерата вярно дълго време и много безаварийни километри

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Аз пък най-накрая намерих време да си сменя амартисьорите и пружините .
                  Турих му пружини от Исузу Трупър , дизеляк , 160 коня - 438 мм. дължина и се получи такова :
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-03.jpg
Прегледи:1
Размер:13.9 КБ
ID:5816286

                  .. 90 см. отпред и отзад .

                  ...ама тия неща между другото . Иначе въпросът мие : понеже ме мързи да търся : филтър купе /поленов има ли тая пущина ?!
                  Последно редактирано от Vlado_Ts; 20-06-19, 21:05.
                  Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                    Иначе въпросът мие : понеже ме мързи да търся : филтър купе /поленов има ли тая пущина ?!
                    Фабрично няма, което пък ме подсети утре да направя годишната профилактика на климатика.

                    п.с. Нямаш ли по-голяма снимка, че тази една мъничка като пощенска марка

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      ...п.с. Нямаш ли по-голяма снимка, че тази една мъничка като пощенска марка
                      Имам , ама аз пък умишлено ги смалих, че форумния софтуер нещо ги реже.
                      .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11.jpg
Прегледи:1
Размер:45.7 КБ
ID:5816288

                      А тази профилактика в какво ще се изразява ?
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Бат'Владо, не ти ли се струва, че предницата е вирната малко?
                        За добрата стойка на джиповете(а май и на колите) се иска предницата да е малко по-ниска от задницата.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Бат'Владо, не ти ли се струва, че предницата е вирната малко?
                          За добрата стойка на джиповете(а май и на колите) се иска предницата да е малко по-ниска от задницата.
                          Абе и на мен ми се струва така като натегнах торсионите , ама 3 пъти мерИх , 6 пъти натегАх А меренето беше по шасито (за да избягна зрителната измама от тенекиите) и уж на равно място . Ама утре пак ше проверя , ако ми остане време .

                          ПП. Първата снимка е по нанагорнище , та пак може да иде реч за зрителна измама . Макар че ти вече ме хвърлИ в размисъл
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                            ... А меренето беше по шасито ...
                            Така се прави когато не го правиш "баш как си пише", и е най-добре на шлайфан бетон (ако имаш къде), като задължително си провери налягането в гумите.
                            И в никакъв случай +/- сантиметър, а възможно по-точно.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              А тази профилактика в какво ще се изразява ?

                              На машина като тази от снимката:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190621_085645.jpg
Прегледи:1
Размер:584.1 КБ
ID:5816289

                              Машината източва целия фреон и маслото за компресора, пречиства ги и го връща, като при нужда допълва с фреон и масло.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Така се прави когато не го правиш "баш как си пише", и е най-добре на шлайфан бетон (ако имаш къде), като задължително си провери налягането в гумите.
                                И в никакъв случай +/- сантиметър, а възможно по-точно.
                                А маслото и филтрите да си сменя ли ? И антифриза ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X