Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Китайските не са 250 лв, някой те пързаля яко

    Майстора ми каза с този дебит:

    Електрически вентилатор SPAL


    Спецификации:
    Монтажен диаметър: 247mm
    Диаметър на перката: 225mm
    Дълбочина: 94mm
    Консумация: 8.6 - 11.2A
    Дебит: 1280m3/h
    Тип: нагнетяващ - монтира се пред радиатора


    https://www.prospeed.bg/bg/product/3945/44

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Китайските не са 250 лв, някой те пързаля яко

      http://www.kz-tuning.com/index.php?%...yOSI7fQ==&pg=2
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Спал не е китайски а италиански.
        Проспиид е най скъпото възможно място за целта
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          ...Дълбочина: 94mm...
          Е те това имах предвид одеве :
          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          ...Не съм сигурен и дали дистанцията между питата и декоративната решетка е достатъчна , за да се пъхне вентилатор там със все пластмасите за захващането му?!...
          Дано влезе .
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Китайските не са 250 лв, някой те пързаля яко

            http://www.kz-tuning.com/index.php?%...yOSI7fQ==&pg=2
            Мерси за линка, понеже казваш - вземи от китайските Спал и останах с грешно впечатление че Спал са китайски по принцип , макар че като гледам само по снимките им, единия по-скъпия, изглежда си някак по-масивен, по-железен, а другия евтиния някак си по-пластмасов, това само по снимки де, ще рискувам все пак с Астровата перка, а ако не стане, вече ще поръчам от тези евтините перки, благодаря пак за линка

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              Е те това имах предвид одеве :


              Дано влезе .

              Ще пробваме с Астровата перка, евентуално може да се наложи да поокастрим пвц - решетката на перката, ще видим на място....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Масивната перка създава излишни проблеми.
                Затова пластмаса
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Колегата bushiDO, чакам да се включи да каже дали и при него го има тези симптоми с климатика, при продължителен празен ход, дали му духа по-слабо студено климатика?

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Хмм, тука съм пас! Климатика не съм го пускал от няколоко години...
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Хмм, тука съм пас! Климатика не съм го пускал от няколоко години...
                      Как издържаш лятото? Аз направо се сварявам


                      Иначе по темата. Някога имах Опел Омега Б.При нея, без значение от налягания, или температури, когато пусна климатика (не беше климатроник) се пускаше и вентилатора, но не този пред радиаторите, а този отзад, към двигателя и то на бавна скорост. Същия вентилатор охлаждаше на нормална скорост при достигане на определена температура на антифриза (това няма общо с климатика). Предния вентилатор се включваше при достигане на определено налягане на фреона, което се случваше при сериозна жега и движение с ниска скорост в задръстване. Също така се използваше при евентуално прегряване, поради някакъв проблем, или свръхтежки условия, но такъв случай не съм имал.Така, че според мен, ако има вариант да я задвижиш на бавна скорост директно с пускане на компресора, ще е достатъчно за твоите цели. Нон стоп работа на втора (бърза) степен, както написа Търтей, не се препоръчва.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                        ...да я задвижиш на бавна скорост директно с пускане на компресора, ще е достатъчно за твоите цели. Нон стоп работа на втора (бърза) степен, както написа Търтей, не се препоръчва.

                        Каква би била разликата при голяма перка и с голям дебит на бавна скорост, и ако е при по-малка перка и съответно с по-малък дебит но на бърза скорост?

                        Кое или какво управлява перката на коя скорост да се включи, като изключим компютъра което няма как да важи при мен?
                        Последно редактирано от Еделвайс; 25-06-19, 22:08. Причина: Допълване

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          При мен беше просто. Нямаше електронен контрол. Значи имаше два вентилатора, пред и зад радиатора. Степента (скоростта) се определяше като се пуска вентилатора през мощен резистор. Логиката - термоключ на радиатора (двустепенен, примерно 100-95 и 115-100, по спомен), сигнал от пресостата на климатика и някое друго реле. Не си спомням точния алгоритъм, но примерно беше нещо като пускане на бавна скорост с компресора, пускане на бърза скорост, ако налягането се повиши над определена граница (сигнала е от пресостата), спиране на компресора над определено доста високо налягане (пак от пресостата). Отделно играе роля и термоключа на радиатора.

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Мерси за инфото, Астровата перка се оказва много голяма, просто единствената перка която може да влезе там, трябва да е с диаметър до максимум 240 мм и до 260мм с решетката си, мен ми писна и заебах работата с перката, ще си карам така докато ми дойде пак желанието да монтирам перка и ше пиша при развитие.

                            П.С.Заради тъпата гредичка по средата на климатичния радиатор, трябва да сложа две мини перки от по 200 мм диаметър за да има някакъв смисъл, че само една перка от 240 мм ще покрива по-малко от 50% на радиатора, та затова ми писна и до др. път като пак ми се разправя.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 27-06-19, 11:57. Причина: П.С.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              ...че само една перка от 240 мм ще покрива по-малко от 50% на радиатора
                              От това няма никакъв проблем. Тя пак ще охлажда колкото си може. Много коли са със значително по-малка перка от площта на радиатора, още от завода. Тя дава каквото дава в градски условия. При скорост над 60 започва да пречи.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                                От това няма никакъв проблем. Тя пак ще охлажда колкото си може. Много коли са със значително по-малка перка от площта на радиатора, още от завода. Тя дава каквото дава в градски условия. При скорост над 60 започва да пречи.
                                Значи ще е с една перка, ще видя кога пак ще се мотивирам...

                                Цялата работа е преди да кача детето при предварително напечена от слънцето адска горещина в купето, да поработи на празен ход и охлади купето, най-вече само заради това бях мераклия да монтирам перка и помогна на климатика при празен ход, но ми писна да търся перки па такива, па онакива и така...
                                Последно редактирано от Еделвайс; 27-06-19, 13:48. Причина: Пояснение

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X