Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Opel Frontera 3.2 V6

    Колеги нека да разнищим специално този модел на Опел Фронтера.Да -има писано по темата ,но е спорадично и в много и различни теми.Някак си между другото...
    Интересът ми е продиктуван от това че си продадох Желязото и тук настана голямата чуденка.
    Изборът ми беше между Гранд Чероки с V8 мотор модел WJ и посоченият Опел Фронтера.
    Сърцето казва - Jeep с V8 но разумът казва фронтера с V6
    Какви са моите съображения - фронтерата е на рама а гранда е конструкция унибоди ако не се лъжа.Освен това имах 10 прекрасни години с фронтера модел А къса база с 2.0 двигател и никога ама никога през живота си не съм предполагал че ще попадна на толкова здраво парче желязо.Така или иначе Желязото остаря морално а и годините тежка експлоатация по Балкана си казват думата.
    Сега съм решил да е Фронтера модел B дълга база с 3.2 литра мотор.
    Това което ме интересува е какви са диференциалите на посочения модел?Надеждни ли са ?До какъв размер гуми могат да понесат без проблеми?
    До какъв размер гуми може да понесе трансмисията - автоматик или ръчна СК както и съединителят ?
    Надеждни ли са различните трансмисии - автоматик и ръчна и до колко?Производители ?
    Изобщо силовото предаване надеждно ли е - ако може сравнение с фронтера модел А 2.0 като надеждност.
    С какви масла се кара в диференциалите и в двигателят?
    Какви са маслата за ръчна и автоматична СК?
    Какви са препоръчителните интервали на обслужване с масла ?
    Що е то V6 двигател на Исузо - надежден ли е?
    Как стои въпросът с обслужването на тази машина - ремък ли е или верига ?
    Това са конкретни въпроси...Нека колегите които знаят конкретните отговори да се изкажат.
    Разбирам че моделът не е много познат в България, но уверявам ви че все повече хора го придобиват и се интересуват от тези неща.
    По принцип идеята ми беше не само аз да се образовам по въпросът, но и да направим нещо като упътване специално за Фронтера комплектована с този двигател,понеже няма нищо общо с другите масови фронтери.
    Поздрави ! Надявам се да се получи добра и съдържателна тема :>
    Последно редактирано от Вещер; 11-08-13, 16:53.
    BMW X6

  • #2
    От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първо и преди всичко : колегата Бушидо е твоя човек

    Второ , нормално е писането по въпроса да е спорадично . Колегите в този форум , които карат този модел се броят на пръстите на едната ми ръка .

    Трето , на въпросите за техническите данни е излишно да се задълбаваме и да пълним постове . В раздела има залепена тема със систематизирана информация . Там пише подробно всичко .

    ... и четвърто : малко от скромните ми впечатления по въпроса :

    - V6 няма нищо общо с останалите модели на Фронтера Като дадеш газ , 200 коня те залепят за седалката като спортна лека кола.
    - има си всички екстри и глезотии , като се започне от климатроника и завърши обикновено с миене на фаровете .

    .... и толкоз по въпросите с гъзарията ! Сега с по-сериозните неща :

    - за двигателя : желязно и яко добиче . С една уговорка : ако не си наследил бензиностанция , газовия инжекцион е задължителен.

    - гуми : какъвто и размер да сложиш , този мотор няма да ги усети . Стига да знаеш разбира се , до къде искаш да стигнеш . В смисъл : ако си решил да го "вкарваш в правия път" (хаха) , демек в гората , то от този момент нататък цялата концепция трябва да ти е подчинена на това начинание . Защото заводската боя му е скъпа , също и пластмасовите брони . В противен случай си го държиш като СУВ вариант , натискаш си го по асфалта и рутиш мацки пред кафенетата - стандартните заводски гуми са напълно достатъчни в случая.

    - автомат или ръчка : въпрос на вкус . Лично аз не мога да карам автомат - терсене ми е . Изобщо , освен ABS-а не признавам нищо друго , свързано с "подпомагането на безопасността на водачите - блондинки" . Предпочитам аз да командвам автомобила , а не той - мен .
    Иначе автоматичната СК наистина си е мързелива работа С уговорката , че за маслен филтър примерно , обаждат едни цени по магазините , за които требе да имаш железни нерви.

    - за останалите неща по трансмисията : пак зависи дали ще го правиш офроуд звер (барбекюто на горските поляни не се брои) , или ще се търкаля по пътищата от Републиканската пътна мрежа . Ако е второто : диференциалите са с и сметнати за тая работа . Стига конкретния екземпляр , който ти попадне да е със сменяни на време масла - поне LSD - то да му е действащо .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #3
      От: Opel Frontera 3.2 V6

      :>>>
      Благодаря - това ме устройва.А иначе аз съм спокоен шосеен водач...хихих...екземпляра който ми попадне в ръцете ако знае какво го чака...ще стане на капачки за буркани по собствено желание:>
      BMW X6

      Коментар


      • #4
        От: Opel Frontera 3.2 V6

        Много дълга тема. Хандо-Исузото 3.2 е уникално еластично и пъргаво говедо,е има някой детски болести но кой няма,ръчната му трансмисия е нещо наистина здраво,разход от 20лв.на 100км.(газ) напълно ме устройваше.
        МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

        Коментар


        • #5
          От: Opel Frontera 3.2 V6

          Колега Вещер, всичко относно обслужването на 3.2 е писано - потърси ако не намериш ще пишем и тук.
          Относно въпроса Гранд Чероки V8 vs Frontera 3.2 мога да ти помогна със всякакво инфо за сравнение по между им - когато си купих Фронтерата едно приятелче си купи V8 4.7 High Output и дори заедно си слагахме газовите на едно и също място, та впечатленията ми са от първа ръка почти....

          п.п. обслужването на автомата въобще не е толкова скъпо, особено в сравнение с цените на съединителите!
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #6
            От: Opel Frontera 3.2 V6

            Ако не се лъжа, имаше една тема на Евгени Турбото с всички подобрения по фронтерата му, последно беше присадил двигател 3.2 V6, мисля че много би могъл да ти помогне относно въпросния двигател


            п.с. Представял съм си много пъти, как ще литне фронти като ракета, особено както е къса база.... хубава мечта си ми е, но де да беше само двигателя да се сменя......

            Коментар


            • #7
              От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ====

              п.с. Представял съм си много пъти, как ще литне фронти като ракета, особено както е къса база.... хубава мечта си ми е, но де да беше само двигателя да се сменя...... ...
              Няма що да си представяш Тук някъде има тема на един колега от Добрич . Даже помня , че я тунингова така че стана вълк в овча кожа Само не знам дали я е продал вече.
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #8
                От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Няма що да си представяш Тук някъде има тема на един колега от Добрич . Даже помня , че я тунингова така че стана вълк в овча кожа Само не знам дали я е продал вече.
                Тая ще има да я продава след тоя "туниг"
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Тая ще има да я продава след тоя "туниг"
                  За, какво да я продава, като е хвърлил толкова труд и средства да я прави? Нали идеята е да му носи кефец... аз поне затова си правя моята машина...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • #10
                    От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                    За, какво да я продава, като е хвърлил толкова труд и средства да я прави? ...
                    Е за това трябва да питаш него .

                    Имам спомен , че след като сподели какво и как , малко след това я обяви за продажба . .
                    Между другото , наскоро преглеждах един автосайт за продажби. Една Фронтера , доста наподобяваща неговата все още стоеше с обява . Ама стига сме го одумвали човека , то причини - всякакви
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Здравей Вещер, преди няколко дни се сдобих с фронтера бензин 3.2 къса база. Удоволствието да шофираш това зверче е несравнимо. Ако имаш въпроси питай Лозан /Isuzo/, той е твоя човек. Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Здравейте колеги,
                        От 20 дни съм собственик на фронтера 3.2 2004г.
                        Докарах я на ход от Мюнхен и ще споделя с вас първите си впечатления :
                        1 Разход на гориво за 1600км – под 11 на 100 с уговорката че съм се движил със скорост между 100-120км/ч понеже пътувахме в група и някои от колите не вдигаха повече.Разхода е засичан както по борд компютър така и с пълно зареждане на резервоара през целия път.
                        2 Обслужване – Доста трудно се сменя ангренажа. Частите като ползвах Valleo със смяна на водна помпа която е препоръчително да се смени с ангренажа всички ролки и пистов ремък 600лв. Колко би струвал труда не мога да кажа.
                        3 Много трудно се намира кристален фар цена нов в БГ 600лв. с една седмица доставка.

                        За съжаление книжката на колата е на немски а това не е моя език и не зная за какво са два бутона на таблото единия има нарисувана снежинка в зъбно колело а другия S отново в зъбно колело. Ще съм благодарен ако някои ми каже за какво са.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Явно си с автоматични скорости. Снежинката за зимно каране на сняг - потегля от втора предавка за да не буксува. S е за спортно каране - държи предавките по-дълго.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Opel Frontera 3.2 V6

                            едно важно инфо относно резервните части - има един щатски сайт, където има части за Исузо Родео, което е 95/100 същото и цените са много по-приемливи. От там съм пазарувам ангренаж с ролки и помпа, мигачи и др. Примерно комплект ангренаж със ролки и водна помпа струва 150 $, фар кристален 90$. Това са без транспорт и мита, но пак са далече от тия цени по 600 лв!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #15
                              От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Sony Благодаря много.
                              Тайно се надявах че двата бутона имат нещо общо с диференциалите, но уви J
                              Колега Bushido цената която посочих е за ангренаж всички ролки водна помпа пистов ремък и неговите ролки. Въпреки това цените които ти цитираш са доста по приемливи особено за фара.Не съм сигурен дали фаровете на исузото и опела са еднакви. Муцуните им се различават. Би ли написал въпросния саит да го поразгледам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X