Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    А дисковете премерихте ли?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      А дисковете премерихте ли?
      Не сме, но видимо ръбчето е не по-вече от 1-2 мм, дисковете са си видимо дебели, знам как изглеждат износени дискове, като се износят ще ги сменявам, не ми се иска заради надписа на борд компютъра, да дам една торба пари и да се окаже нещо съвсем дребно.

      Важното е че спира добре, има спирачна течност почти до макс, предните накладки са на 50%, задните са почти като нови, дисковете също, според мен е някой дефектирал датчик или негов кабел, но ще го видим по-нататък.

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Ти колко мм износване мислиш че дават от завода?

        ПП 26 мм чисто нов, минимална дебелина 24.5мм
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Има ли начин да се шунтират тези датчици за накладките и да не ми показва този надпис на борд компютъра, говорим за временно шунтиране, докато се доизносят сегашните накладки че много ме дразни този надпис, после ще ги вържа към новите накладки както си му е реда?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
            Има ли начин да се шунтират тези датчици за накладките и да не ми показва този надпис на борд компютъра, говорим за временно шунтиране, докато се доизносят сегашните накладки че много ме дразни този надпис, после ще ги вържа към новите накладки както си му е реда?
            Има - просто не трябва да дават контакт с маса. Никъде!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
              Има - просто не трябва да дават контакт с маса. Никъде!
              С една дума, изваждам датчиците и ги увивам с изолационна лента за да не опират никъде по купето и готово, така ли е?

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Има два вида датчици - едните опират в диска, т. е. подават маса и по това се разбира дали са износени. Тези датчици ги изключваш и спира да свети лампата

                Другият вид представляват една прегъната жичка, която се протрива и прекъсва, като се износят накладките. Прекъсне ли жичката, лампата свети. Тези датчици ако ги изключиш от буксата, лампата пак ще свети. Трябва до се дадат на късо двата края на проводника. И ако има прекъснат кабел по-нагоре или буксата не дава контакт, пак лампата свети.

                Въпросът е от кой вид са датчиците. При втория вид бе трябвало контактите в буксата да са 2 бр. А при първия вид - един брой.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                  Има два вида датчици - едните опират в диска, т. е. подават маса и по това се разбира дали са износени. Тези датчици ги изключваш и спира да свети лампата

                  Другият вид представляват една прегъната жичка, която се протрива и прекъсва, като се износят накладките. Прекъсне ли жичката, лампата свети. Тези датчици ако ги изключиш от буксата, лампата пак ще свети. Трябва до се дадат на късо двата края на проводника. И ако има прекъснат кабел по-нагоре или буксата не дава контакт, пак лампата свети.

                  Въпросът е от кой вид са датчиците. При втория вид бе трябвало контактите в буксата да са 2 бр. А при първия вид - един брой.

                  Благодаря за изчерпателния отговор, утре ще се опитам доколкото е възможно да направя снимки на всичко що е кабел зад спирачния апарат и ще ги кача тук да ги видите и ми кажете от кой вид ще е.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Нема кво да се гъзурчиш! На фронтерата са контактни (от тези, които трябва да ги изолираш за да не светят)!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      От втория модел са. Трябва да се съберът двата кабела на късо и да се изолират от маса.
                      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
                        От втория модел са. Трябва да се съберът двата кабела на късо и да се изолират от маса.
                        Благодаря, Лозане.

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Те тия втория модел, рядко светват без да има нужда.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Като стана въпрос за спирачките, любопитно ми е следното :

                            - индикаторът за ABS ми светва когато си иска . Респ. ABS сработва също тогава. Компа каза, че има проблем в датчиците на предните колела .
                            Убаво, ама според мен един датчик или работи , или не . Възможно ли е датчикът да е ..образно казано... полупрее...ан ?!

                            Интересното , че тази картинка ( когато си иска да сработва ) я имах и на Еко-тека 2,2 (ОФБ , 136 коня), сега на V6 , а съм забелязал , че и Павката Василев споменаваше подобно нещо за неговата .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Зацапани гривни на каретата или лоша връзка в буксата на датчика.
                              Фиат Купе
                              Опел Фронтера В
                              Мицубиши Паджеро Пинин

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Датчикът най-общо представлява една бобина, в която се индуцира напрежение при въртенето на венеца на колелото:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1370489086_inductive-sensor-abs-2.jpg
Прегледи:1
Размер:26.7 КБ
ID:5820704

                                Ако бобинката прекъсне, то датчикът не работи. Да, но тази бобинка е свързана с кабел, букса и т.н с компютъра на АБС-а. Този кабел минава някъде по купето-шасито и после покрай окачването (което се движи постоянно) стига до шенкела, в който се монтира датчика. Та този кабел може да прекъсне и той, и при движението на окачването, ту да дава връзка, ту да прекъсва. Буксата също може да е клеясала и да прави същото. Венецът и той може да е пълен с боклуци и сигнала, който се получава да не е с правилни параметри, съответно компютъра не винаги да го чете правилно. Отделно самия компютър и той има куплунг, спойки и т.н., които да правят проблем

                                Така, че може.
                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X