Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    и кAKво му е общото с натискането на спирачка?!?
    Съдя по моята джипка. Когато я взех, Павката ме предупреди, че е най-вероятно с крив диск отпред в дясно. И наистина имаше такива симптоми. При натискане на спирачка, се усещаше спиране на тласъци, понякога и биене на волана и на педала.
    Преди да прибегна към смяна на дискове и накладки, отидох до гумаджия. Той балансира предна дясна гума и от тогава няма никакви биенета, тласъци и т.н.

    Оффтопик: @bushiDO, уважавам те заради всичките ти постове и това, че на няколко пъти изяви желание да караш с нас, и не бих използвал комбинация от въпросителни и удивителен знак (?!?), както ти направи в отговор на моя коментар. В крайна сметка тук сме за да си помагаме, а знаеш, че този вид изразяване не се приема добре в интернет пространството.

    Поздрави.
    Николай Савов
    Опел Фронтера А КБ, 2.0
    +359885 07 00 92

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Така, току що оглеждах внимателно всичките дискове поне външно през отворите на джантата, забелязах че на преден ляв диск се е получила черна линия и вдлъбнатинка малко преди края, миналата година сложих нови накладки и го нямаше тази черна линия, успях да направя снимки на които се вижда и според мен там ще е причината...?


      [ATTACH=CONFIG]920455[/ATTACH]


      [ATTACH=CONFIG]920456[/ATTACH]




      Божко, прати ми на ЛС, координатите им в Младост, където ги престъргват на място дисковете, щом си доволен от услугите им мисля да се възползвам.
      Нови са под 120 лв! Ама ти си имаш някаква мания да пръскаш пари на вятъра, та си ги престъргвай...
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
        Съдя по моята джипка. Когато я взех, Павката ме предупреди, че е най-вероятно с крив диск отпред в дясно. И наистина имаше такива симптоми. При натискане на спирачка, се усещаше спиране на тласъци, понякога и биене на волана и на педала.
        Преди да прибегна към смяна на дискове и накладки, отидох до гумаджия. Той балансира предна дясна гума и от тогава няма никакви биенета, тласъци и т.н.

        Оффтопик: @bushiDO, уважавам те заради всичките ти постове и това, че на няколко пъти изяви желание да караш с нас, и не бих използвал комбинация от въпросителни и удивителен знак (?!?), както ти направи в отговор на моя коментар. В крайна сметка тук сме за да си помагаме, а знаеш, че този вид изразяване не се приема добре в интернет пространството.

        Поздрави.
        Питанката и удивителния би трябвало да изразяват недоумение от връзката м/у кривите джанти/гуми и тресенето само при натисната спирачка. Така че винаги тълкувай постовете ми от позитивна гл. т


        П.п. няма ли да се кара скоро
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
          Павка, виж и водачите в спирачните апарати. В много случаи клеясват и въпреки новите накладки, натиска е неравномерен и се получават изкривявания. Патил съм с такава ситуация, въпреки новите накладки и дискове, с едно раздвижване и смазване и нови водачи за стотинки, проблема се решава...
          При всички случаи ще се ревизира всичко по спирачните апарати, чакам оферта за читави спирачни дискове, а старите ще ги дам на стругар за резервни за в случай, че новите дискове се окажат ментета или се изкривят и те...

          Чудя се дали да разменя предните гуми със задните, или направо да направя нов баланс на гумите и да видя дали ще има разлика?

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Нови са под 120 лв!
            Ама как се сменят... леле мале! Надявам се повече да не ми се налага!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              Ама как се сменят... леле мале! Надявам се повече да не ми се налага!
              Елементарно! Сменявал съм си ги пред блока... Какво те затрудни?
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                При всички случаи ще се ревизира всичко по спирачните апарати, чакам оферта за читави спирачни дискове, а старите ще ги дам на стругар за резервни за в случай, че новите дискове се окажат ментета или се изкривят и те...

                Чудя се дали да разменя предните гуми със задните, или направо да направя нов баланс на гумите и да видя дали ще има разлика?
                Имах предвид да пристъпиш към поръчка на дискове СЛЕД проверка и профилактика на спирачните апарати, тъй като би могло въпроса да се реши с това..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Имах предвид да пристъпиш към поръчка на дискове СЛЕД проверка и профилактика на спирачните апарати, тъй като би могло въпроса да се реши с това..
                  Добра идея, ако стане без да се наложи да купувам дискове ще е добре, ще видим като я закарам при моя майстор и ще се разбере.

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Водачите там където сменят накладките ще ги прегледат със сигурност.

                    120 лв. за дискове и после 50 за накладки е повече от 60 лв. за шлайфане ( ако има живот в старите дискове ) и 50 лв. за накладки. Та пръскането на пари в случая е спестяване

                    аз лично бих взел спортни дискове и нови накладки и тотална ревизия на апаратите, както и направих когато старите се изкривиха но това е друг въпрос. Сегашните ги престъргах и вече 30к километра нямам драми.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      ....120 лв. за дискове и после 50 за накладки е повече от 60 лв. за шлайфане ( ако има живот в старите дискове ) и 50 лв. за накладки. Та пръскането на пари в случая е спестяване ...
                      Хммм, а я да кажеш какъве смисъла да шлайваш дисковете и да им нашиеш старите накладки?!?

                      п.п. сорри за питанкита и удивителния, но съм искрено любопитен и удивен
                      п.п. 2 - за човек като Павката, който преброди 9 планини и морета за да си намери най-подходящо масло за двигателя, престъргването на дискове (все пак спирачките са най-отговорния възел в едно МПС) ми звучи, като лоша идея
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        Хммм, а я да кажеш какъве смисъла да шлайваш дисковете и да им нашиеш старите накладки?!?

                        п.п. сорри за питанкита и удивителния, но съм искрено любопитен и удивен
                        п.п. 2 - за човек като Павката, който преброди 9 планини и морета за да си намери най-подходящо масло за двигателя, престъргването на дискове (все пак спирачките са най-отговорния възел в едно МПС) ми звучи, като лоша идея
                        Божко спомена, че според него най-добре би било спортни дискове т.е. двойно вентилирани и съответните накладки, но за съжаление има много ментета като въпросните дупки и нарези са правени допълнително а това е опасно, защото много често се пукват дисковете покрай допълнително дупчените дискове, а не както се правят още в завода, та проучвам все още за хубави дискове и събирам оферти из нета...

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Божко спомена, че според него най-добре би било спортни дискове т.е. двойно вентилирани и съответните накладки, но за съжаление има много ментета като въпросните дупки и нарези са правени допълнително а това е опасно, защото много често се пукват дисковете покрай допълнително дупчените дискове, а не както се правят още в завода, та проучвам все още за хубави дискове и събирам оферти из нета...
                          E това е да се метнеш от едната крайност (шлайфани дискове) на другата - спортни перфорирани дискове! Перфорираните качествени дискове са по-добри от качествени обикновени, но доста по-скъпи, а и свършват по-бързо! Аз лино карам с по-големи от оригиналните гуми и никога не съм имал проблеми със прегряване на спирачките, така че са малко overkill за ежедневки, но няма да те разубеждавам - одобрявам хората, които търсят ъпгрейд спрямо ОЕМ-ското качество на резервните части
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Кой е казал че след шлайфането се слагат същите накладки?

                            Павка аз спортните дискове си ги купих от германия от официалния сайт на производителя. Имат 2 пъти по-висока издържливост на температура. От там пак си купих и накладки, та не бяха ментета.
                            А иначе аз за това предлагам и 2-та варианта. Най-евтин и най-хубав. Всеки сам да си решава.

                            а сега да седна ли като на незнаещи да обяснявам, че за шлайфането има допуски, не трябва да се кара с дискове под 4 мм. на стена не трябва да има промяна на цвета на метала нито пукнатини и т.н. Аз съм перфектционист и компромиси не правя. Возя си семейството и това ми е единствена кола. Та щом съм шлайфал и препоръчвам значи проблеми няма. Иначе щях да ги фана с шкурката и готово
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Кой е казал че след шлайфането се слагат същите накладки?... Аз съм перфектционист и компромиси не правя. Возя си семейството и това ми е единствена кола. Та щом съм шлайфал и препоръчвам значи проблеми няма. Иначе щях да ги фана с шкурката и готово
                              Прав си - казал си това:
                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              ...120 лв. за дискове и после 50 за накладки е повече от 60 лв. за шлайфане (ако има живот в старите дискове ) и 50 лв. за накладки. Та пръскането на пари в случая е спестяване ...
                              Та на това спестяване (от цели 60 лв за критичен възел като спирачките и то, АКО въобще дисковете стават за нещо) некак си не мога да му разбера логиката да го препоръчваш, след като мислиш по този начи по-горе (подчертаното в цитата) Иначе за перфорираните дискове + подходящи накладки съм за от секъде - просто, както споменах, за ежедневно каране са 200% преосигуряване, а имам обосновано съмнение, че цената няма да му хареса, дори и на Павката, който избра некво ултра/супер/дупер масло ...
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Та на това спестяване (от цели 60 лв за критичен възел като спирачките и то, АКО въобще дисковете стават за нещо) некак си не мога да му разбера логиката да го препоръчваш,
                                Веднага ти казвам защо аз шлайфах.
                                1. биенето на единия диск беше под 0.2 мм. Другия си беше прав.
                                2. 2-та бяха почти без износване
                                3. Цената на комплект предни е около 680 лв.
                                За Фруктиса си може би прав, за 60 лв. разлика и аз не бих се занимавал. Но някак си ми се струва че между китайски дискове за 120 лв. и оригинални за фронтерата ще има доста повече от 60 лв. разлика.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X