Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    Въпросното масло Amsoil, ме увериха че е изцяло синтетично спрямо сегашното на GM, което си е полусинтетично, така че разчитам да има по-добро представяне като е пълна синтетика при един и същ вискозитет, то ще си покаже и пиша при резултат.

    Ето линк за въпросното масло от наш колега който е със статут ТП тук: https://ap1shop.com/bg/products/amso...-protection-8/
    Хм, много странно! За първи път виждам масло за автомобили, което отговаря на JASO MA и да ства и за "мокри съединители"...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Въпросното масло Amsoil, ме увериха че е изцяло синтетично спрямо сегашното на GM, което си е полусинтетично, така че разчитам да има по-добро представяне като е пълна синтетика при един и същ вискозитет, то ще си покаже и пиша при резултат.

      Ето линк за въпросното масло от наш колега който е със статут ТП тук: https://ap1shop.com/bg/products/amso...-protection-8/
      Хм, много странно! За първи път виждам масло за автомобили, което отговаря на JASO MA и да ства и за "мокри съединители" - да не е някакво мотоциклетно?!?
      И пак да те питам - защо не си взе 5w или 0w - гледам има и такива на подобни цени?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Хм, много странно! За първи път виждам масло за автомобили, което отговаря на JASO MA и да ства и за "мокри съединители" - да не е някакво мотоциклетно?!?
        И пак да те питам - защо не си взе 5w или 0w - гледам има и такива на подобни цени?
        На твоята Фронтера с какъв вискозитет масло си, и какви са ти впечатленията спрямо други вискозитети, ако си пробвал?

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Аз карам с различни марки 5W40. Напоследък предимно с Мотул, но разлика не мога да намеря - просто го намирам на далаверка. Иначе с каквото и да съм карал повече от 5-600 мл /10000 км не съм доливал, а подозирам, че настъпвам маалко повече от теб!

          Но стига за мен (както се казваше в един виц) - увери се че маслото, което си поръчал не е за мотоциклети, че имам някакви съмнения!

          П.п. май си го дават и за хавтомобили, но аз лично масло с такива х-стики не бих си сложил във фронтерата: "Wet-Clutch Compatible
          Premium Protection Synthetic Motor Oil contains no friction modifiers", а и тва е нисък показател:
          • API SL, SJ, SH, SG - модерните масла вече са SM дори и SN, a дали няма и някои с по-висок показател по API...
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Привет,


            Amsoil Premium Protection 10w-40 е автомобилно масло, което реално може да се използва и в мотоциклети. Реално двата типа масла не се изключват и първите масла на Amsoil за мотоциклети са били базирани на автомобилни масла. Стабилноста на маслото и нивата на ZDDP го правят съвместимо и с мотоциклети.


            Относно дискусията за 5w и 10w маслата. Реално няма никакъв проблем "стари" двигатели да се карат с 0w/5w зимен индек. Той показва течливостта на маслото при ниски температури. Топлият индекс определя кинематичния вискозитет на маслото при 100 градуса. Масло 0w-40 може да е "по-гъсто" при високи температури от масло 10w-40. Съветите на повечето майстори от типа "Тази кола е стара, карай с по-гъсто масло като 10w-40." са доста грешни.


            За разлика от повечето 10w-40 масла на пазара, Amsoil Premium Protection 10w-40 използва синтетични бази, което въпреки зимния коефициент 10w, му дава доста добра течливост при ниска температура. Понякога много близка до 5w масла. Допълнително, като спецификация и състав, е подходящо за дадения автомобил и затова го избрахме. По каталог изискваните спецификации за двигателя са API SG, SH. По-старите стандарти позволяват наличие на по-високи нива на противоизносващи добавки на основата на цинк и фосфор, които са редуцирани в по-новите, заради по-модерните системи за емисии (катализатори, ДПФ).


            Не винаги използване на масло покриващо най-новите спецификации е най-оптимален избор. Все пак те са съобразени с изискванията и особенностите на новите двигатели и нива на емисии.


            Оптималния вискозитет по каталог за автомобила е 5w-30. Но поради наличието на разход, предпочитаме да видим как ще се държи двигателя с по-стабилно масло със същия топъл вискозитет 40, с който е каран до сега. Ако разходът намалее или изчезне, може да се пробва как ще се държи с 5w-30 масло.


            Поздрави
            Александър Иванов
            AP1 Ltd.
            AMSOIL - The first in synthetics.
            https://ap1shop.com
            0876 00 15 65, 0876 00 15 66

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Привет колеги, да не отварям нова тема та на проблема, забелязах че в последно време при спиране, само при много бавна скорост от 5 до 20 км/ч, като тръгвам да спирам леко, спира на тласъци, при над 20 км/ч няма никакви проблеми, да поясня че този проблем го има само при наистина бавна скорост, никъде няма вибрация, нито на педала за спирачките, нито по волана биене, никъде, все едно нарочно спирам на тласъци, направих тест да спра бавно само с ръчната спирачка и тласъци няма, какво може да е проблема, криви дискове или?

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                Най-лесно да видиш дали са дискове,вдигаш на подемник и въртиш колелата.Ако задържат,има нещо по спирачките което не работи като хората.Може да са апарати,дискове,накладки и т.н

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Най-лесно да видиш дали са дискове,вдигаш на подемник и въртиш колелата.Ако задържат,има нещо по спирачките което не работи като хората.Може да са апарати,дискове,накладки и т.н
                  Бе толкова лесно ще е, ако са много криви.
                  Иначе за спиране на тласъци, освен криви дискове не се сещам за друга причина, но защо пък само когато караш бавно?!?...
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Автоматик ли е?

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Бе толкова лесно ще е, ако са много криви.
                      Иначе за спиране на тласъци, освен криви дискове не се сещам за друга причина, но защо пък само когато караш бавно?!?...
                      Най-лесният и евтин начин.Да започне да се елеминира едно след руго.
                      И аз си мислех че Шкодата има нужда от дискове,защото като натиснеш спирчките волана тресеше,и от всякъде ми казваха дискове и накладки.Видимо,няма никакво износване.Колата беше минала две пълни инспекции,една в Официален сервиз и една в ТМ Ауто.Ако имашe проблем,щяха да го видят.Гуми на 2000км,нови летни.
                      Бях приготвил едни 400лв+ за работа и части.
                      Ама се оказа баланс за 11лв ....

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Привет колеги, да не отварям нова тема та на проблема, забелязах че в последно време при спиране, само при много бавна скорост от 5 до 20 км/ч, като тръгвам да спирам леко, спира на тласъци, при над 20 км/ч няма никакви проблеми, да поясня че този проблем го има само при наистина бавна скорост, никъде няма вибрация, нито на педала за спирачките, нито по волана биене, никъде, все едно нарочно спирам на тласъци, направих тест да спра бавно само с ръчната спирачка и тласъци няма, какво може да е проблема, криви дискове или?
                        Павка, отиди до най-близкия гумаджия. Това звучи на баланс или дори крива джанта и/или гума.

                        Поздрави
                        Ники
                        Николай Савов
                        Опел Фронтера А КБ, 2.0
                        +359885 07 00 92

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от Nikolay Savov Преглед на мнение
                          Павка, отиди до най-близкия гумаджия. Това звучи на баланс или дори крива джанта и/или гума.

                          Поздрави
                          Ники
                          и кво му е общото с натискането на спирачка?!?
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Павка няма кво да го мислиш, криви са ти дисковете. Фруктиса е тежък дисковете са малки и лесно се кривят. В младост има шлайфане на място без демонтаж, 60 лв. за 2-та диска. Става супер и е много бързо и ефективно. От години им ползвам услугите на всякакви автомобили. Не е лошо да се комбинира с нови накладки.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Така, току що оглеждах внимателно всичките дискове поне външно през отворите на джантата, забелязах че на преден ляв диск се е получила черна линия и вдлъбнатинка малко преди края, миналата година сложих нови накладки и го нямаше тази черна линия, успях да направя снимки на които се вижда и според мен там ще е причината...?


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2563.JPG
Прегледи:1
Размер:234.6 КБ
ID:5759004


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2564.JPG
Прегледи:1
Размер:196.6 КБ
ID:5759005


                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Павка няма кво да го мислиш, криви са ти дисковете. Фруктиса е тежък дисковете са малки и лесно се кривят. В младост има шлайфане на място без демонтаж, 60 лв. за 2-та диска. Става супер и е много бързо и ефективно. От години им ползвам услугите на всякакви автомобили. Не е лошо да се комбинира с нови накладки.
                              Божко, прати ми на ЛС, координатите им в Младост, където ги престъргват на място дисковете, щом си доволен от услугите им мисля да се възползвам.

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Павка, виж и водачите в спирачните апарати. В много случаи клеясват и въпреки новите накладки, натиска е неравномерен и се получават искривявания. Патил съм с такава ситуация, въпреки новите накладки и дискове, с едно раздвижване и смазване и нови водачи за стотинки, проблема се решава...
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X