Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Opel Frontera 3.2 V6

    Сложи си Bardahl XTR C60 RACING направо и да се приключва да се видиш у плащане като си милионер
    10/60 е за предпочитане за твоя мотор според мен. Аз карах фруктиса с такова и беше супер.
    no signature no problems

    Коментар


    • От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
      Сложи си Bardahl XTR C60 RACING направо и да се приключва да се видиш у плащане като си милионер
      10/60 е за предпочитане за твоя мотор според мен. Аз карах фруктиса с такова и беше супер.
      , нали знаеш че обичам да поглезвам от време на време джипката, въпросното масло което мисля да взема е на Meguin - megol Motorenoel RACER SAE 10W-60 (напълно синтетично) API SL/CF , цената му е с 15% включена отстъпка и е 25.50лв за литър, ще избера 10W60, тъкмо за лятото в жегите ще му е екстра на двигателя, остава да избера между Bardahl или Meguin?

      Коментар


      • От: Opel Frontera 3.2 V6

        Еми да ти кажа че тази цена е мнооо скъпа за пълна синтетика , ама ти си знаеш де!!!!
        Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

        А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

        Коментар


        • От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          , нали знаеш че обичам да поглезвам от време на време джипката, въпросното масло което мисля да взема е на Meguin - megol Motorenoel RACER SAE 10W-60 (напълно синтетично) API SL/CF , цената му е с 15% включена отстъпка и е 25.50лв за литър, ще избера 10W60, тъкмо за лятото в жегите ще му е екстра на двигателя, остава да избера между Bardahl или Meguin?
          Аз се шегувах за бардала, там цената е 50+ лв. за литър и е безумно да се слага на фруктиса. Има добри синтетики на по-ниска цена. Имай предвид, че синтетично масло у нас казват на такова в което има 5-25% чиста синтетична добавка. Просто за информация де....
          no signature no problems

          Коментар


          • От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            Аз се шегувах за бардала, там цената е 50+ лв. за литър и е безумно да се слага на фруктиса. Има добри синтетики на по-ниска цена. Имай предвид, че синтетично масло у нас казват на такова в което има 5-25% чиста синтетична добавка. Просто за информация де....
            Направих запитване към наш колега ТП, предлагащ масла Amsoil, да видим какво ще ми препоръча и на каква цена ще ми стъпи....

            Коментар


            • От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Направих запитване към наш колега ТП, предлагащ масла Amsoil, да видим какво ще ми препоръча и на каква цена ще ми стъпи....
              Много добро масло, наред с Redline...Ако имаш пари -не се чуди...
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                И за чий на двигател с препоpъчан вискозитет 30-40 искаш да слагаш масло с вискозитет 60?!? Като искаш хубаво масло, ОК, ама си сложи поне с правилния вискозитет, примерно с по-широк диапазон - 0W40!
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                  И за чий на двигател с препоpъчан вискозитет 30-40 искаш да слагаш масло с вискозитет 60?!? Като искаш хубаво масло, ОК, ама си сложи поне с правилния вискозитет, примерно с по-широк диапазон - 0W40!
                  Когато го настъпя на магистралата със 130-140км/h, или го карам по-спортно, тогава почва да ми гори и по малко масло, та затова си мислех за 10w60, е има и 5W50, ама 63 лв за литър си е без коментар, та чакам какво ще ми предложат от Amsoil масло....

                  Коментар


                  • От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Гори масло По-колко масло ти гори?
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                      Гори масло По-колко масло ти гори?
                      На около 3000км, при масло на максимума на щеката, пада до средата и доливам около 900 мл масло. Няма никакъв пушек, включително и при изфорсиране, свещите всичките са с нормален керемиден цвят, по-скоро маслото на GM полусинтетиката 10W40, май вече не е толкова качествено, та затова си мислех за пълна синтетика.

                      Коментар


                      • От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Сложи и пак 10-40 или 5-40 Амсоил или Редлайн и не се занимавай с такива 50-60 вискозитети.И ако досега е карана с минерални масла е хубаво да и направиш и промивка с хубава добавка преди да налееш синтетиката.
                        Subaru Legacy 2.5
                        Suzuki GS500 E

                        Коментар


                        • От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Реших окончателно и направих поръчката, ще бъде напълно синтетично масло - AMSOIL Premium Protection 10w40, след като го сменя и измина определени километри, ще споделя впечатленията от въпросното масло.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 14-05-17, 14:16. Причина: Пояснение

                          Коментар


                          • От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Много интересно какво мнение очакваш и въобще как ще разбереш разликата м/у маслата, освен, ако едното не е чешмяна вода?!? А защо не си взе 0W40, или поне 5W?
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Opel Frontera 3.2 V6

                              За тоя мотор 130-140 би трябвало да е нормален режим ,не настъпване.2,4 карам с толкова по магистралата на газ 120 до 140.130-140 за 3.2 мисля че е нормално ,но не гори масло от това .Пипа и моята ,но много по-малко обаче ,почти литър си е доста ,може да е за гумички. И при мене е като аномалия, на горна граница стои сума ти време и изведнъж милиметър надолу,това обаче на 5-6000 веднъж ,две доливания на пробег от 10 000,което за мотор на 280 000 си е нормално.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Много интересно какво мнение очакваш и въобще как ще разбереш разликата м/у маслата, освен, ако едното не е чешмяна вода?!? А защо не си взе 0W40, или поне 5W?
                                Въпросното масло Amsoil, ме увериха че е изцяло синтетично спрямо сегашното на GM, което си е полусинтетично, така че разчитам да има по-добро представяне като е пълна синтетика при един и същ вискозитет, то ще си покаже и пиша при резултат.

                                Ето линк за въпросното масло от наш колега който е със статут ТП тук: https://ap1shop.com/bg/products/amso...-protection-8/
                                Последно редактирано от Еделвайс; 14-05-17, 17:01. Причина: Допълване инфо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X