Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Opel Frontera 3.2 V6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Opel Frontera 3.2 V6

    Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
    ще имаме нужда от по-голяма джипка - тоест дълга база
    Колкото ти е по-голяма джипката,толкова повече излишен багаж ще носиш-повярвай ми.И мойта е къса база,и аз имам малко дете/вече порастна де/,обикаляли сме къде ли не и честно казано съм събирал всичко необходимо.Единствено си купих голяма багажна кутия за тавана.

    Коментар


    • #32
      От: Opel Frontera 3.2 V6

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      ... Относно ... каква почва опипваш ?! ..., имам предвид финансовия фактор, най-вече за колко ще успея да продам моята, че не малко пари налях в нея, а тези фактори не ги вълнуват повечето бъдещи купувачи.
      Ако искаш да си запазиш вложените пари, вариантът е само един. Втора кола, лека. Джипката за кеф и за зимата, леката кола за извънградско. Тъкмо и жена ти ще може да ходи до парка с детето, докато си на работа с джипката. Само дето всичко в поддръжката е по две.

      Коментар


      • #33
        От: Opel Frontera 3.2 V6

        Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
        Ако искаш да си запазиш вложените пари, вариантът е само един. Втора кола, лека. Джипката за кеф и за зимата, леката кола за извънградско. Тъкмо и жена ти ще може да ходи до парка с детето, докато си на работа с джипката. Само дето всичко в поддръжката е по две.
        От началото на поста ми, не става дума толкова за повече багаж и дай-Боже при поява на детенце, става дума да имам под капака мечтания 3.2 V6 , инак вместо малка лека кола както ме съветваш, по-добре да си монтирам на фронти един голям автобокс на покрива и сме готови. Цялата работа е мерака ми за V 6 двигателя от там по-здравите по подразбиране от завода диференциали, по-здрава скоростна кутия- визирам ръчната ,по- яка раздатка и други възли, покрай въпросния двигател. Ще видим.....

        Коментар


        • #34
          От: Opel Frontera 3.2 V6

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          От началото на поста ми, не става дума толкова за повече багаж и дай-Боже при поява на детенце, става дума да имам под капака мечтания 3.2 V6 , инак вместо малка лека кола както ме съветваш, по-добре да си монтирам на фронти един голям автобокс на покрива и сме готови. Цялата работа е мерака ми за V 6 двигателя от там по-здравите по подразбиране от завода диференциали, по-здрава скоростна кутия- визирам ръчната ,по- яка раздатка и други възли, покрай въпросния двигател. Ще видим.....
          В голяма грешка си обаче
          Мостовете и раздатката са същите
          Автобокса на покрива вдига много разхода и покачва температурата на мотора, особено при лифтната джипка става ужасно нестабилна с него над 120 км/ч. Имам Туле от най-големите та знам...
          Но като гледап просто се самонавиваш за V6 което не е лошо като цяло
          no signature no problems

          Коментар


          • #35
            От: Opel Frontera 3.2 V6

            Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
            В голяма грешка си обаче
            Мостовете и раздатката са същите
            Автобокса на покрива вдига много разхода и покачва температурата на мотора, особено при лифтната джипка става ужасно нестабилна с него над 120 км/ч. Имам Туле от най-големите та знам...
            Но като гледап просто се самонавиваш за V6 което не е лошо като цяло

            Относно автобокса, не съм мислил че чак по толкова показатели ще му влияе , знам че ще ми се вдигне малко разхода но за другите негативи не знаех, мерси за инфото.
            Защо мостовете и раздатката да са същите, нали при 2.4 двигател, дифовете са по-големи и здрави от 2.0 , за раздатката не знам, и би било логично при V6 да са още по-издръжливи.... даже по-горе по темата Лозан е писал - цитирам го: ( ...особено пъргаво говедо ...ръчната му трансмисия е нещо наистина здраво...) ?

            Коментар


            • #36
              От: Opel Frontera 3.2 V6

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              Относно автобокса, не съм мислил че чак по толкова показатели ще му влияе , знам че ще ми се вдигне малко разхода но за другите негативи не знаех, мерси за инфото.
              Защо мостовете и раздатката да са същите, нали при 2.4 двигател, дифовете са по-големи и здрави от 2.0 , за раздатката не знам, и би било логично при V6 да са още по-издръжливи.... даже по-горе по темата Лозан е писал - цитирам го: ( ...особено пъргаво говедо ...ръчната му трансмисия е нещо наистина здраво...) ?
              Аз сравнявам с аналогичните модели на Б. Предполагам няма да си купиш V6 във фронтера А?
              Та за модификациите 2.2 дизел 2.2 бензин и 3.2 бензин мостовере са еднакво здрави, и като полуоски и като корони и като пиниони и като лагери. Единствено се различават предавателните числа на дизела и бензина. Раздатките са също 1:1. Единствено до колкото знам се различават скоростите. Сравнено с 2.0 бензин на А-то обаче си прав, много по-здрави са.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                От: Opel Frontera 3.2 V6

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Аз сравнявам с аналогичните модели на Б. Предполагам няма да си купиш V6 във фронтера А?
                Та за модификациите 2.2 дизел 2.2 бензин и 3.2 бензин мостовере са еднакво здрави, и като полуоски и като корони и като пиниони и като лагери. Единствено се различават предавателните числа на дизела и бензина. Раздатките са също 1:1. Единствено до колкото знам се различават скоростите. Сравнено с 2.0 бензин на А-то обаче си прав, много по-здрави са.
                Мерси за пояснението, хубаво е да научавам все повече подробности за фронтерите
                Все още съм раздвоен дали да си карам фронтито която си ме слуша и служи безотказно (пу-пу да не я урочасам), или ДБ, V6, засега няма да избързвам...

                Коментар


                • #38
                  От: Opel Frontera 3.2 V6

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Аз сравнявам с аналогичните модели на Б. Предполагам няма да си купиш V6 във фронтера А?
                  Та за модификациите 2.2 дизел 2.2 бензин и 3.2 бензин мостовере са еднакво здрави, и като полуоски и като корони и като пиниони и като лагери. Единствено се различават предавателните числа на дизела и бензина. Раздатките са също 1:1. Единствено до колкото знам се различават скоростите. Сравнено с 2.0 бензин на А-то обаче си прав, много по-здрави са.
                  Ще те допълня леко, че и спирачките са същите и трябва да се внимава. Да се кара разумно, защото не е лека кола, а върви като лека кола.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Opel Frontera 3.2 V6

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Ще те допълня леко, че и спирачките са същите и трябва да се внимава. Да се кара разумно, защото не е лека кола, а върви като лека кола.
                    Тя и 2.2 не спира та аз оправих нещата, mtec дискове и мтек спирачки и помпа и спира като формула, ма ся гумите не държат.
                    no signature no problems

                    Коментар


                    • #40
                      От: Opel Frontera 3.2 V6

                      Колега ако имаш възможност си вземи 3.2v6. Наистина няма общо динамиката с дрегите фронтери. Ето и моето v6.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00963.jpg
Прегледи:2
Размер:179.2 КБ
ID:5531493

                      Коментар


                      • #41
                        От: Opel Frontera 3.2 V6

                        Аз от два дни карам 3.2 автомат но със стария мотор, на газ и трябва да кажа че е направо превъзходна кола, макар и монтерей да е

                        Коментар


                        • #42
                          От: Opel Frontera 3.2 V6

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Аз сравнявам с аналогичните модели на Б. Предполагам няма да си купиш V6 във фронтера А?
                          Та за модификациите 2.2 дизел 2.2 бензин и 3.2 бензин мостовере са еднакво здрави, и като полуоски и като корони и като пиниони и като лагери. Единствено се различават предавателните числа на дизела и бензина. Раздатките са също 1:1. Единствено до колкото знам се различават скоростите.....
                          И СК са еднакви............
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TekData.jpg
Прегледи:2
Размер:211.0 КБ
ID:5538807

                          Коментар


                          • #43
                            От: Opel Frontera 3.2 V6

                            Абе вие чете пишете, таблици, маблици и пак ви се губи, че предавателните числа на всички двигатели вкл. и на бензиновите 2.2 и 3.2 е различно!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #44
                              От: Opel Frontera 3.2 V6

                              Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                              Абе вие чете пишете, таблици, маблици и пак ви се губи, че предавателните числа на всички двигатели вкл. и на бензиновите 2.2 и 3.2 е различно!
                              Е и кво? според теб предавателното число прави различна по здравина СК?
                              Та за това четем и пишем и гледаме таблици.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #45
                                От: Opel Frontera 3.2 V6

                                Най малкото означава, че долното от твоя пост не е вярно:
                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Аз сравнявам с аналогичните модели на Б. Предполагам няма да си купиш V6 във фронтера А?
                                Та за модификациите 2.2 дизел 2.2 бензин и 3.2 бензин мостовере са еднакво здрави, и като полуоски и като корони и като пиниони и като лагери. Единствено се различават предавателните числа на дизела и бензина. Раздатките са също 1:1. Единствено до колкото знам се различават скоростите. Сравнено с 2.0 бензин на А-то обаче си прав, много по-здрави са.
                                , а различни предавателни числа променят картинката.... поне малко

                                п.п. абе, чисто приятелски - знаете ли какво е главно предаване и специално за fanatic един въпрос/жокер - може ли да имаш еднакви диференциали, а различни предавателни числа?
                                Последно редактирано от bushiDO; 21-11-13, 19:44.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X