Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

    Здравейте,незнам дали правилно ще си формулирам въпроса,но мерцедес е-класа 200cdi,136кс 2007г,пуши черно и мирише на неизгоряла нафта ужасно много...има си DPF и катализатор,слагах някаква добавка 1л от Бош (само там я продавали в някакви тяхни шишета за прочистване на горивната с-ма) но ефект никакъв...на Стар диагностиката на живите данни се вижда че клапана за налягане на рейла неотваря както трябва и едната дюза пуска малко повече гориво....възможно ли е да е от клапана изцяло проблема и дали е един и същ клапана от стария и новия мотор 200cdi 122кс и този моя 136кс???

    извинявам се,ако съм писал някакви глупости...но съм доста скаран с тези неща а в сервизите искат за всеки случай все да сменят всичко и ако се оправи ок,ако не продължават да сменят друго )))

  • #2
    От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

    В кои сервизи? Закарай колата в Балканстар,там ще ти кажат точно какъв е проблема и няма да налучкават. После можеш да си я ремонтираш и на др.място,ако ти се стори солена цената.

    Коментар


    • #3
      От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

      Ако пуска повече може, но какво означава "пуска малко повече гориво".Това се мери с четири маркучета вързани за излищната нафта и се гледа колко е, "малко ли, много ли".Ако е от нея , не мисля че връща "малко", а доста повече спрямо другите 3.
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

        А дебитомера какво показва?

        Коментар


        • #5
          От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

          Може и аз да напиша глупост, но доколкото съм запознат-за да работи както трябва комън рейла-трябва налягането в "рейла" да е в доста тесни граници. Т.е.-ако е по-ниско-през дюзите ще минава по-малко гориво за определено време, и обратно-при високо налягане ще минава повече. А черния дим е показател за много гориво. Та, ако клапана не работи както трябва-може да прави по-високо налягане, оттам и многото гориво. Отделно дюзата.

          Ако аз имам този проблем-смяна на частите които са се показали като дефектни, и ако не се оправи-пак питане, или на диагностика.
          То с питане в нета ремонт не се прави де, това е само за ограмотяване.

          Може и да съм писал глупости, та не приемай мнението ми за меродавно.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

            Ако датчика на реила отчете грешно налягане извън параметрите,ще резне оборотите и ще жкара колата в авариен режим.Най вероятно издиша от някаде налягането на турбината,провериси маркучите.
            XR600R-96

            Коментар


            • #7
              От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

              А при спукан маркуч boost pressure sensor няма ли да го отчете? Не споменава за грешки а само за живи данни.

              Коментар


              • #8
                От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                Тъй като имам опит, със спукан маркуч на турбото на мойто 220ЦДИ, искам да споделя, че свистенето и виенето от цепката са почти нетърпими, така че живи данни от датчици почти не са необходими за намиране на проблема. Пушенето зависи право пропорционално от размера на пробойната.
                Ако си намеря снимката ще кача да се види от каква цепка страдах без пушеци и загуба на мощност.

                Коментар


                • #9
                  Това е че при мен,колата си върви перфектно,няма свирене от турбото...а за клапана дава че вместо на 15% отваря на 18% или беше обратното.въпроса е кое първо да пробвам да сменя??може ли от дюзата да пуши толкова много...на место е доста а ако смачкам кикдауна зад мен 1мин никой нищо няма да види )))черна мъгла )

                  Дебитомера беше много зле беше спрял да отчита,че беше целия в масло...но след сваляне и пръскане и почистване заработи в допостимите граници на живите данни
                  Последно редактирано от CarTest™; 13-08-13, 21:55.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                    Прекалено е умен модела за да се гадае.

                    Пьрво свястна диагностика с всички отчетени грешки,това си ги помни.После живите данни и после мислим.

                    Как пуши на комин,а няма грешки?
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                      Никакви грешки,четем я с стар диагностика 2012г софтуер...само на живите данни се хваща разминаването.... А пуши като комин на ТЕЦ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                        Живите данни на място или в движение ги гледате? И кои от редичките светват в черно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                          Откога се появи проблема? DPF и черно пушене са несъвместими, вероятно филтърът за твърди частици е изтърбушен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                            Първоначално публикуван от mradulov Преглед на мнение
                            Тъй като имам опит, със спукан маркуч на турбото на мойто 220ЦДИ, искам да споделя, че свистенето и виенето от цепката са почти нетърпими, така че живи данни от датчици почти не са необходими за намиране на проблема. Пушенето зависи право пропорционално от размера на пробойната.
                            Ако си намеря снимката ще кача да се види от каква цепка страдах без пушеци и загуба на мощност.
                            И аз съм имал такъв проблем,за който разбрах чак като излязох на магистралата след 120км/ч влизаше в авариен режим. Свистене не съм чул,защото беше топло и карах на затворени прозорци,а пушек нямаше никакъв. Колата вървеше нормално,без никакви признаци на проблем. Отделно на диагностиката не показваше никакви грешки,накрая го намериха случайно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мерцедес W211 пуши като стар Чавдар!!!

                              Има си ДПФ и катализатор,въпроса е може ли от дюза или от клапн да пуши така?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X