Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

    Някакви пресни впечатления за пътната обстановка и какво "не" и какво "да"?
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #17
      От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

      Някой има ли по-пресни впечатления за маршрута?

      Коментар


      • #18
        От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

        Да. Това са моите от преди месец и нещо. В Румъния е идеален пътя. В Украйна Рени - Одеса е също много добре, по-голямата част е с нова настилка. Вече, ако решиш да кривнеш от правия път става страшно.

        Коментар


        • #19
          От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

          Стойте далеко от Молдова, че там пътната настилка е МНОГО меко казано зле. На места липсва.
          Пресни впечатления от преди няколко дена.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #20
            От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

            Като имате въпроси за Украйна, питайте на лични. Знам всички пътища до Одеса, до Киев, до Львов, до Ивано-Франковск, до курортите в Карпатите, до Запорожие Имам толкова хиляди километра там, че мога да се пиша експерт. Най-вече с джип. Всяка година по няколко пъти сме там. Специално за Одеса пътят вече е добре. По българските села в бесарабската част - само с подготвен джип В Молдова лошите пътища са доста по-малко от в Украйна. Не спирайте да спите по бензиностанциите - не е безопасно. Има нормален хотел на входа на Украйна откъм Рени, точно след КПП - тираджийски хотел, но чист, с хубава кухня и евтин. Интернет - в първия град си купувате карта "Лайф" , молите продавачите да я активират с интернет, струва евтино и има хубав интернет почти навсякъде. Нито документи трябват нито договори. И т.н. - питайте на л.с.

            Коментар


            • #21
              От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

              А за автомобили и мотоциклети къде е безопасно?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #22
                От: ПЪТУВАНЕ ДО ОДЕСА - УКРАЙНА С КОЛА

                Опасно е да се спи по бензиностанциите, защото има много случаи на грабежи, както си спят хората вътре. По пътя за Одеса например, може да се спи на Татарбунари, в началото, където има заведение за преминаващи коли. Аз винаги та си почивам, ако пътувам нощем, то е денонощно заведение и бандюгите не рискуват там
                Иначе през деня няма причина за безпокойство, можеш да си обикаляш цялата страна спокойно Просто има малко повече бандитизъм от тук, наследство от сесесерското минало и огнищата на нестабилност в поддържаните от Русия непризнати сепаратиски републики - молдовската приднестровска, и украинските луганска и донецка, където всичкото е бандит и има оръжие и като огладнее влиза в Украйна, граби и после се крие обратно в недорепубликите...

                Коментар


                • #23
                  Здравейте,
                  Съвсем скоро ми предстои пътуване до Украйна -Северодонетск.
                  Моля който има опит да сподели за най-добър маршрут.
                  Ще се пътуъва от Пловив.
                  Дали е добре да се минава през Русе или друг КПП на границата с Румъния.
                  Мисля за пресичане на границата Румъния - Украйна да го направя с ферибот от Икча - Орливка.

                  Моля за мнения.


                  Благодаря предварително.

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    Колега, пиши после, ако си ползвал ферибота.
                    От собствени впечатления - преминаването при Джурджулещ е мъка.

                • #24
                  Следя с интерес! Макар и рядко , но пътувам в тази посока. Винаги съм минавал през Галац- с фериботите от едно време нямам добри спомени. Но този е нов и изглежда добре!
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    От Галац до къде е ферибота?

                • #25
                  https://glaspress.rs/%D1%84%D0%B5%D1...B0-%D0%BE/?amp Вероятно за това става въпрос.
                  Марин Райковски

                  Коментар


                  • #26
                    Точно за този става въпрос, сравнително нов ферибот. Обмислям да използвам него.
                    Някой от Вас ползвал ли го е?

                    Отделно ако може съвет откъде да не минавам ако ще пътувам от Пловдив до Северодонецк.

                    Благодаря!
                    Последно редактирано от Dominator_IX; 26-06-21, 18:12.

                    Коментар


                    • #27
                      Колеги, здравейте!
                      Кой маршрут е по-добрия до Румънската границя по посока Северодонецк?
                      От Пловдив единя маршрут е през КПП Кардам https://i.imgur.com/lJpts9j.png
                      Другия е през Русе , само че пътя до Русе през Шипка предполагам е по-лошия вариант?
                      https://i.imgur.com/nTCzYyQ.png

                      Благодаря!

                      Коментар


                      • #28
                        Излизал съм през Дуранкулак. Но преди доста години. Пътят беше хубав, но все пак тесен и с ниски ограничения на скоростта. А в чужбина с превишена скорост си е рисково. Докато Букурещ...Слобозия е магистрала( последно 2019 г), а до Галац е широк път. До излизане от Румъния според мен проблеми няма. Кошмарът започва от Молдова, Украйна( Одеска област) , по- точно забравените райони, които са населени с българи - държавата нехае за тях. Горе- долу дотам приключват и моите пътувания. За минаване към Измаил да се включат други пътуващи, там не минавам. Но около Рени е страшно, или беше 2019 г. С минаването през Исакча може да се спести точно най- гадната част от пътя( интересува ме, така че сподели след пътуването!)
                        Марин Райковски

                        Коментар


                        • #29
                          Благодаря колега, определено ще е от полза!
                          То до колкото разбирам Разстоянието Исакча - Орловка е 900м , след това пътя минава или по-скоро в нещо като ололовръстното на Измаил.
                          https://i.imgur.com/m7QGtCO.png
                          Аз ли съм прост или какво точно се спестява от гадния път, благодарности!
                          Определено ще споделя впечатления стига да мине всичко благополучно живи и здрави!

                          Коментар


                          • marinrr
                            marinrr коментира
                            Редактиране на коментар
                            Около Рени, ако минеш през Галац!

                        • #30
                          Благодаря!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X