Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Айде пак в отбора с Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Айде пак в отбора с Land Rover Discovery 2 Td5

    Не че съм излизал от него , ама формално близо две години бях без Диско.
    И ето го - след четири коли, които карах по неволя , МОЕТО ТД5 :
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0066.jpg
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:6022306Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0067.jpg
Прегледи:1
Размер:125.1 КБ
ID:6022307Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0068.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:6022308Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SAM_0065.jpg
Прегледи:1
Размер:92.1 КБ
ID:6022309

    Автомат, сам си го докарах от Холандия , много запазен интериор, с две думи - много съм доволен.
    Смених едната възглавница, че с влизането в България почна да изпуска, напълних климатика и му оправих вентилатора на радиатора, че беше блокирал. Сега работи ( вентилатора ) и без да съм пуснал климатика , сигурно така трябва да е в жегата - да подпомага охлаждането.
    Като ми остане време ще слагам една RAMSEY 8000 , ако продължи да прави проблеми с възглавниците - естествено пружини , и това е. А, и CDL-a трябва да измисля как най-лесно да стане.
    Е, имам и въпроси - откъде влиза прахоляк ( мислех си, че съм оставил този проблем в 200тди -то). Гледам в багажника има две дупки като за въздух, с пластмасови решетки - те накъде водят, да не е оттам ? Че не ми се иска все още да го мърлям, пък знам прахта като влезе и няма излизане.
    И още - нали е с верига ? Там какво да гледам за смяна ( 270К на километража ) ?

  • #2
    От: Айде пак в отбора

    Честито и много безаварийни км!
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      От: Айде пак в отбора

      Честито и много безаварийни!
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #4
        От: Айде пак в отбора

        Честито, много още километри да му навъртиш! За колко го взе от Холандия, ако не е тайна?
        Виждам на едната снимка, че той си има CDL. Или стикера пред лоста е измама?
        LR Disco II 99 - TD5
        www.lre-bulgaria.org

        Коментар


        • #5
          От: Айде пак в отбора

          На стикера го има, ама лоста не е свързан. И аз си мислех, че щом има стикер значи всичко му е готово, но не е така, и не само при този конкретен автомобил - виждал съм и други. Явно стикера означава , че има карантията, а книжлето на него - че трябва да прочетеш как да го ползваш.
          И още нещо да се похваля - на връщане закачих една каравана и заедно с дъщеря ми направихме обещаното преди 4-5 години пътуване из Европа - удоволствието беше поне толкова голямо, колкото и от покупката на колата.

          Коментар


          • #6
            От: Айде пак в отбора

            Честито и от мен!
            На Д1 през дупките в багажника се проветрява цялото купе. Самите дупки не се виждат, те са зад кората отзад долу вдясно, всъщност има отвори на корите на колонките отзад (където са задните високоговорители). На дупките има клапи и са в ниша в задния десен калник. Оттам обаче гняс не може да влезе заради клапите.
            Прахта влиза от уплътнението на задната врата. Можеш да го намажеш с талк или нещо такова и да видиш къде зее. Може вратата да не е центрована или просто уплътнението да е дало фира.

            А това за стикера е направо отчайващо, наистина ли е така или нещо е клеясало и не може да включи?
            Не бързай ако искаш да стигнеш
            __________________________________
            Discovery II TD5 10P

            Коментар


            • #7
              От: Айде пак в отбора

              Това разбрах наскоро, че бил редовен номер на автоджамбазите за да вдигнат малко цената!
              LR Disco II 99 - TD5
              www.lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #8
                От: Айде пак в отбора

                Честито и да си го ползваш със здраве.
                Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                Коментар


                • #9
                  От: Айде пак в отбора

                  Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                  Честито и от мен!
                  На Д1 ....
                  За Д2 питам, ти за Д1 ли ми пишеш , или е грешка в писането ?
                  А за стикера - май е така. Ако е закачен, тогава и лоста има означение DIFF LOCK, а като го има , но не е закачен - само стикер.
                  А този от какъв лъскав шоурум в Холандия го взех - надали са си играли да лепят стикери там.
                  А пък за клеясването знам - имах едно 300 тди, пак оттам - при него блокажа не беше включван откакто е излязъл от завода, раздвижвах го с крака.
                  Що пък да не погледна довечера какво има отдолу...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Айде пак в отбора

                    Честито. Много арно изглежда. Трябва да имаш CDL...
                    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                    LZ2РSD

                    Коментар


                    • #11
                      От: Айде пак в отбора

                      За Д1 говоря, едва ли в Д2 ще е по - различно, но дано да е направено по - добре.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #12
                        От: Айде пак в отбора

                        Бе и аз очаквах да е по-добре, ама ей го на - при първото каране по прашен път се напълни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Айде пак в отбора

                          Не би трябвало да влиза прах в купето. В нашите 2 Тд5 при каране по горски пътища няма и прашинка. Прах влиза само при отваряне на задния капак на вече яко прашасала кола. Провери си уплътненията на вратите.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Айде пак в отбора с Land Rover Discovery 2 Td5

                            Честито!

                            За вентилатора - обикновенно работи постоянно когато температурата на охлаждащата течност е минала определен праг и колата е влизала в сервизен режим (ограничава до 2000об и т.н.)... трябва да се изчисти грешката и ще спре да върти ...

                            За праха - зависи - тези декоративните не са директно свързани с това - има други , с клапи (просто е едно парче гума позволяващо въздуха да излиза, но да не влиза) - те са зад пласмасовите кори на кутиите (или седалките ако е 7местен) и се падат малко зад и под вратичката за гориво може просто цялото да се измъкнало и клапите да не работят - мисля че се виждаха ако свалиш стопа и погледнеш ... всъщност през този отвор само може да стигнеш до соленоида който отваря въпросната вратичка ...

                            успех
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Айде пак в отбора с Land Rover Discovery 2 Td5

                              Честито и много хубави емоции!
                              ... to be continued

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X