Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    А! Добре, че спомена Оптимист, Кадет и Фин, че да не задълбаваме в теория. Като нямаш шверт, не качваш срещу вятъра. Ако измислиш някакъв шверт, откреняването става интересно.

    Стават, без да ги гледам подробно, за попътен вятър стават. Само дето аз винаги имам едно на ум като стане дума за "само попътен". Лесно се увличаш, брега е "близо" и, като се наложи да се връщаш, става интересно.

    Ако говорим за язовир, харесва ми. Еле, ако има кой да запали колата и да те посрещне на другия край. За морето- някой с повечко акъл, бърз скутер, УКВ радио... Ти със СПОТ, УКВ, мигащи лампи... Въобще, много лесен начин да се затриеш някъде.

    Писали сме заедно. За язовир става. Дръж дежурен да има да те прибира с колата.
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #32
      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
      ....и то по-добре да мисля истинска лодка.

      Аз така количка на жената трьгнах да тьрся и хареса Баварец 5......и като ми се откри

      То като ще е на гьолче си носи една сгьваема вьдица и по-голямо яке,прекарвам през рькавите,сгьвам на 2 и разпервам долния край,те ти платно и вьдица и яке.

      И ако оставим майтапа настрани е един модел който спокойно можеш да си направиш и сам

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pacific_full.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5515629
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #33
        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        Добре де, това V-образното така извъртяно на снимките ще позволява поне и някакъв бакщаг да гоня или същата работа?
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #34
          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          Бакщаг а? А като е толкова напред до носа, как ще я спреш да не пада по вятъра? Виж, ако каяка е двоен, и задния има едно платно... и пак стана мазалоооо...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Е някакьв ДА,виж му вьлничките от кьде идват.Аз ако сьм ще му сложа и една успоредна горе да го дьржи изпьнато и ще пробия каяка та щаговете да не са ластик,а да си го вьртя и накланям как аз си искам и тогава си го представи под 45 градуса наклонено кьм мен и прибрано кьм каяка.Е те тогава бие всички каяци,като Републиканското 90та на Оптимист ги бием.

            Ма не ме слушай мен,аз бях надупчил Кадета та един каяк няма да ги направя на решето.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #36
              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              Бакщаг а? А като е толкова напред до носа, как ще я спреш да не пада по вятъра? .

              Усещам те аз на кьде биеш и пишем заедно.Дай да му препорьчаме дрелка
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #37
                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                Май няма много смисъл цялата работа.
                Дори и да взема някое от тия готовите, като направя един тигел ще трябва после гребане срещу вятъра за второ спускане. И след 2-3 повторения вече едва ли ще ми се занимава.
                Явно основно са мислени като си се изморил от гребането да се прибереш с такова и бриза.
                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  А, шемети много. Аз на времето, като ме подлепи здраво северно време, и като се сурна от Златните до Варна със сърфа, да не съм бил луд да се зоря да се връщам. Нали за това са приятелите с колите...

                  Я намери от някой една стара дебела рибарска пръчка и едно парче шушляк. Въжето от простора, 1 губерка и малко капронов конец. И си цар! Спестените пари- за бира! Тия дето ще те прибират, и те душа носят. И тая душа си иска своето...
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #39
                    От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    Когато тръгнеш от каяк да правиш ветроходна лодка/ и ако каяка ти е от тия морските/ отиваш в магазина и си купуваш готово стъкмяване заедно с двата поплавака,правиш го тримаран и действаш.Ако искаш нещо по различно си го правиш като този полинезиец https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...75241446_n.jpg

                    Коментар


                    • #40
                      От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      По ветроходните, горивният филтър има ли помпичка ?
                      Като глътне въздух на место гориво, нужно ли е някакво обезвъздушаване ?

                      Случката - Едни познати с Елан 40, мотора е угаснал и са ги влачили 15 часа за 70 nm.
                      Та ми е чудно какво е могло да се направи.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                        По ветроходните, горивният филтър има ли помпичка ?
                        Като глътне въздух на место гориво, нужно ли е някакво обезвъздушаване ?

                        Случката - Едни познати с Елан 40, мотора е угаснал и са ги влачили 15 часа за 70 nm.
                        Та ми е чудно какво е могло да се направи.
                        Имаш едно с формата на гьба точно над горивния филтьр,може и с шутове да помпаш,а може и просто с рька.Преди Допьлнителните филтри ние слагаме и малка електрическа помпичка вьрзана директно на батерията с копче - отваряш капака,махаш филтьра,празниш му колбата,слагаш новия филтьр,включваш помпата да напьлни колбата,затваряш капака и ако ти трябва налягане по системата си включваш помпичката.
                        Пьрво отвиваш хоризонталния болт над филтьра,после почваш инжекторите или трьбичката кьм тях по-точно.Вьв всяка лодка ги има ключовете,10-13 и 15,с това идва,а на Елана ако е Янмар мотора са в сива кесия с черен надпис,ако е зелено Волво Пента............да си наемат с Янмар другия пьт.


                        В кратце - УХААААА,може ми,аз ако не мога да обезвьздуша и да сменя филтьр сьм за никьде и на такова не се качвам.
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Пента е. Инструменти има бол. Ама явно никой не е искал да се омаже.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                            Пента е. Инструменти има бол. Ама явно никой не е искал да се омаже.
                            Е ако е чист мотора няма какво толкова да се мажат,но те си знаят.АЗ лично избягвам да се качвам на нищо което не мога да запаля след смяна на филтри,над 90% от проблемите с мотора са породени от кофти гориво,няма смисьл да се мре заради единия филтьр.

                            Супер просто е Венци еле ако имат допьлнителен филтьр пред тоя на мотора,но е верно,че без мерак не става.Нищо де,намразиха ли лодките вече?
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #44
                              От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                              По ветроходните, горивният филтър има ли помпичка ?
                              Като глътне въздух на место гориво, нужно ли е някакво обезвъздушаване ?

                              Случката - Едни познати с Елан 40, мотора е угаснал и са ги влачили 15 часа за 70 nm.
                              Та ми е чудно какво е могло да се направи.
                              Това ми звучи интересно. Тук взимат $350 на час. Лелееее...

                              Венци, ще го обясня както аз го знам. И без да знаем точния модел на двигателя, вероятността да съм прав е над 98%.
                              Някои универсални истини:
                              -оная стрелка на горивото НЕ показва вярно. Това ше го повторя- НЕ Е ВЯРНА СТРЕЛКАТА!
                              - и да имаш помпа на втория горивен филтър /тоя закрепения на мотора/, глътнал ли си въздух, НЯМА да запалиш докато не махнеш въздуха между помпата за високото налягане и инжекторите
                              Универсалните истини водят до "НЕ свършвай горивото". Ако някой си мисли, че ще налее 2 туби, ще врътне, ще запали и ще продължи да си бръмчи, това НЯМА как да стане! Ама хич!

                              Значи, по принцип избягвам използването на много главни и удивителни, ама това с горивото е важно. Много.

                              Добре, да речем, че си заплес и си изгаснал. Какво се прави-

                              Лягаш на безопасен курс. Угасналия мотор не е причина да я треснеш на камъните.
                              Гасиш всичко ненужно. Студената бира в хладилника влиза към тая категория! Всичко! Ако стартовия акумулатор е на паралел с оастаналите, веднага го изолираш.

                              Защо угасна? Намираш резервоара, там има поне 2 маркуча, единия поне с кран. Затваряш крана. Това е маркуча за горивото до мотора. Някъде между този кран и мотора има филтър. Отваряш го и, ако е празен, честито заплес! Какво си смятал? Не казвам "гледал", оная стрелка не е вярна! Ако нямаш туби, отиваме в друга тема, ако имаш туби, продължавай с четенето- /брат пусни снимка от Атлантика/
                              Ако със сигурност тубите ще ти стигнат до там закъдето си се разбръмчал, изсипваш всички без една. Тая последната я ползваш да допълниш филтъра. После проследяваш маркуча и намираш втория филтър, 2микрона оригинален и закачен за мотора филтър. Някъде около него има болтче 10мм. - отвиваш го и помпиш докато не потече нафта без балончета. Ама си отвори крана, че има да си помпиш... Качваш се в кокпита, с изключена трансмисия и с газ до ламарината въртиш на стартер НЕ повече от 4-5 секунди. Ако запали, черпиш цялата кръчма. Споко, няма да запали.

                              До тук беше сам, сега вече трябват двама /ако не ти се завира отверката в релето на стартера, ама това ако го можеш, няма да си угаснал/.
                              Затваряш крана за охлаждащата вода на дъното на лодката. Намираш няй-далечния от помпата инжектор /онова с металната тръбичка най-отгоре на мотора/ и разхлабваш тръбичката. Ръчката на мръсна газ. Като разхлабиш, другия върти на стартер докато няма повече балончета, и затягаш обратно инжектора. Разхлабваш втория инжектор и опражнението се повтаря. При затягане на инжектора мотора МОЖЕ ДА ЗАПАЛИ! На мръсна газ. Внимателската с въртящи се шайби и ремъци! Няма нужда да си гълташ езика като ревне под тебе, нали това беше идеята! Ако не запали, на трети инжектор вече трябва да запали.
                              Като запали, ОТВОРИ крана за охлаждащата вода! Този кран се затваря, защото от многото въртене помпата ще вкарва вода, ще напълни ауспуха и водата ще влезе в цилиндрите! Като го забравиш крана отворен и спре да върти стартера, честито, кранаааа!

                              Всичкото това е Ако си угаснал от липса на гориво. Спокойно може да си угаснал от задънен горивен филтър. Отваряш филтъра, и той черен и пълен. Взимаш си резервния /носиш си, нали?/, пълниш го с нафта и го слагаш на мястото му. И палиш.

                              Имаш туби, нямаш филтър-
                              И двата маркуча /за идвашата нафта и за връщаната нафта/ в една туба, и кротко с ръчката, нямаш много нафта. Мръсната нафта от резервоара се прецежда през на капитана чорапите. Брат, пусни снимка.

                              Имаш филтър, нямаш нафта да долееш в него-
                              - Как се крадне бензин от жигула? Същото. Не се нагълтвай, като те заклати, ще се скъсаш от повръщане.
                              - Имаш втори мотор или генератор. И двата ще имат маркуч за обратна нафта. Тоя без крана, по топлия, е за обратната нафта. Разкачаш го и събираш от там. Ще втасаш, църцори едвам, едвам...

                              Ако имаш кран на дъното на резервоара, от там е най-лесно. И най-мръсно гориво. Гледай да ти е лесно, за да напълниш филтъра с буклуци. Лесно няма...

                              Много основни филтри имат показания за вакум. Racor-Parker, тия са най-добри. Турбинните серии с капака отгоре. Аз с друго НЕ минавам океан. Не се базикам, хич и не тръгвам.

                              Аз какво правя- взимам си няколко кашона филтри. Кашона, да. Взимам си и туба с нафта. Или туби. /снимки брат/. И много внимателно оглеждам как се изкарва въздуха от мотора преди да съм тръгнал!

                              Други универсални истини- горивен филтър продавам с поне две нули зад цената на, която съм го купил. Шом си имал $ за плазмен телевизор, си имал $ за филтри. Нафтата същата работа. Е, ако не е зависело от тебе, нафтата ще ти е без пари /после, ако се засечем някъде, Хорта да речем, ще се полеем като за последно. Имахме такъв случай, засякохме се на Азорите, вместо да кажат едно мерси, те ни отровиха със сливова ракия. Не можем да си намерим гимията.../

                              Да ти угасне мотора и да не можеш да го запалиш, е доста сериозен проблем! Внимателската!

                              Венци, извинявай, малко като за новобранци го пиша, ама четат и нормални хора. За тебе знам, че намираш инжектор в тъмното!
                              Последно редактирано от NIKSD; 10-09-13, 02:11.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image.jpg
Прегледи:1
Размер:105.5 КБ
ID:5517572

                                Братееее,нема дизел брате.......е па нЕма,де са ви тубите брате?Хьрватите я бяха закъсали та ни пуснаха малко туби да им цуцнем Тунджа,на вързахме им ги през 3 метра,че да не вдигат целия грозд и айде брате,чакаме ви на Азорите.

                                И няма как да караш без да не се мацаш,това им го кажи на твоите,ако има дизел ПАЛИ - за гика с блокове и въже и през фордевинд да го развърти и пак пали.Избивам му стопа,избивам му ауспуха ако е задьнен,директно от кофата да смуче и пак върви.
                                Е сега ни гласят С32 Катерпилари от тук до Панама или около 5000 и малко километра,лодчицата има 2 мотора такива и 2 генератора и всичко трябва да работи за да върви,така са я орязали.От там взимаме Таяна 55 с перкинс 145 коня редови шестак и айде на обратно.Едната не могат да я сертифицират тук и я разкарват,другата била нам си колко години под наем и правят опит да я докарат ма минават само през канала и крякат,кой ше я свърши..........е па кой.

                                Кажи им на твоите,че за месец ще палят всеки дизел кой намерят и където го намерят,само да ми кацнат на лодката.Изгаснала им......мчи те тогава са имали и нафта щом са се мъчили да я палят,а и батерии са имали,а не на манивела ма ги мързи борчета да развиват,как викаш ти да не се намацат.Е това не знам как става,не ти ли миришат задните джобове на нафта има нещо гнило тук,

                                Брат,няма да ги плаша с повече снимки,как да им кажа,че нашата резервна нафта не е 5 литра в тубичка ми 10 варела по 200 литра,ше помислят,че ги лъжа на дебело.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X