Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

    Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
    Аз за чартплотер ползвам един лаптоп Thinkpad x61 със SSD диск, който е много корав, а освен това струва 150 лева. Ако искам да се презастраховам, за още 150 лева мога да си купя още един резервен, така че ако се скапе този, само да го махна от докинг станцията и на негово място да щракна другия, без да пипам нищо по кабелите. Докинг станцията съм си я хванал перманентно с винтове към щурманската маса и лаптопът си стои стабилно в ъгъла, че даже не го и отварям, защото ползвам един тъч монитор от пос терминал за навигацията. Ето как изглежда, даже си виждам показанията от уредите за вятър, скорост, компас, дълбочина и т.н. Имам си и един SSB приемник на Icom, който също е свързан към лаптопа и с него мога да си получавам метеофаксове, RTTY и NAVTEX съобщения:

    [ATTACH=CONFIG]867927[/ATTACH]
    Добре ли работи OpenCPN -а?
    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

    Коментар


    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

      а можеш ли да дадеш съвет от къде да сваля карти за OpenCPN -а?трябват ми на африка,атантика и карибите?безплатни нещо не намирам а не мога да се ориентирам в нета в купуването!!от кой сайт?кои са добри?
      мерси предварително

      Коментар


      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

        От OpenCPN съм много доволен. Лесен е за работа и конфигуриране.

        Иначе, аз съм си изтеглил пакета векторни карти CM93, които покриват целия свят и на места са удивително точни, но на други места имат неточности и разминавания. Освен това съм изнамирал оттук-оттам хубави растерни карти за средиземноморието. Картите CM93 ги има на много места по мрежата, аз не помня откъде съм ги теглил, защото ги имам от много отдавна, още преди да започна да ползвам OpenCPN.

        Иначе ето тук се продават всякакви карти в S-63 формат, но търсачката им е доста калпава и можеш да си скъсаш нервите, докато успееш да откриеш това, което търсиш:

        http://www.chartworld.com/shop/off_enc

        Колкото до монитора, марката му е Фуджицу, 12 инчов е и аз го купих за 60 лева от olx. Сега гледам, че същият монитор се продава за над 200 лева:

        http://olx.bg/ad/fujitsu-12-touch-sc...tml#f519c52ee9

        http://olx.bg/ad/tach-touch-monitor-...52ee9;promoted

        Ето и един по-евтин, но той май е 10 инчов:

        http://olx.bg/ad/tach-skriyn-monitor...tml#f519c52ee9

        Има и други марки подобни монитори, като ELO, MultiQ и т.н.
        There's someone in my head but it's not me...

        Коментар


        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

          благодаря Zeehond

          този сайтhttp://www.chartworld.com/shop/off_enc е страхотен.цените са направо смешни обаче ако не си софтурен специалист няма шанс да се оправиш
          аз се регистрирах ноMy Installations

          ми искат да направя поне една инсталация и до там бях
          * Chart Display System: Please select your chart display system! CEACT / CEACT Information Systems, Inc. Coastal Explorer / Rose Point Navigation Systems, LLC Fugawi Marine ENC / Northport Systems Inc. MacENC / GPSNavX OLEX / Olex AS Polar View / Polar Navy Co. Other System
          * Original name of vessel/installation:
          * Current name of vessel/installation:
          Your reference:
          ** Hardware Id:
          Hardware Id / BackUp:
          ** ENC user permit:
          ENC User permit / BackUp:
          * Email address for update information:
          * Ship type: Non-SOLAS Vessel Not a Vessel
          IMO No.:
          Call Sign:
          * Purpose of use: Navigation Internet/Intranet Vessel Traffic Services Other


          нито ENC User Permit знам какво е и от къде да го взема
          * Chart Display System --не намирам опен цпн
          ** Hardware Id: ---тук изобщо не разбрах какво ме питат
          ей тези три неща ако ми помогне някой да ги попълня и ще стане работата с евтините карти за опенспн


          Коментар


          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

            Въпреки , че от 15 години си изкарвам прехраната като системен администратор, нямам доверие на уйндоус за прекосяване на 3 океана.

            Изберете ли такъв вариант, не е добра идея да му се инсталират стотиците програмчета които се намират из интернета.
            Строго ограничено ползване и без много ръчкане излишно

            Коментар


            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

              Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
              Въпреки , че от 15 години си изкарвам прехраната като системен администратор, нямам доверие на уйндоус за прекосяване на 3 океана.

              Изберете ли такъв вариант, не е добра идея да му се инсталират стотиците програмчета които се намират из интернета.
              Строго ограничено ползване и без много ръчкане излишно
              това opencpn го има не само за windows

              Коментар


              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                За да си отговориш на въпросите, влез в банята, полей се целия с вода, загаси крушката и виж кое е по лесно за работа. Ако тоя тест не ти покаже, че IPad е правилната машинка, излез от банята, изскуби акумулатора от колата и виж кой дърпа повече ток. Ако пак не вярваш, полей лаптопа с вода, полей и айпада, прочети му на лаптопа малко от евангелието и го хвърли. Ааа, преди да го засилиш, пусни от метър айпада и лаптопа и виж на кого му се разлитат пружинките...

                Правилната комбинация-
                1. Айпад с вграден GPS, Navionics и ISailor
                2. Digital yacht AIS transceiver с WiFi
                3. Motorola 9505A Iridium

                http://www.digitalyachtamerica.com/i...is-transponder


                Всичко по горе да е с 12волтово захранване + кабели със щипки за директно захранване от акумулатор. Ние ползваме същия AIS само че е само приемник /префасонирала съм му кабела е сега се захранва от запалка/- трябва да го местим от лодка на лодка, предавателя изисква да е вързан към само една лодка.


                Вградения чартплотер ако може да се връзва към Айпада, връзваш го и имаш още една пълнофункционална машина повтаряща всичката информация от кокпита до айпада. Ако умре вградената техника, айпада се връзва чрез WiFi към AIS и отсвирваш вграденото. Електроника гърми при попадане на светкавица, цялата гърми. И електрическия панел и той гърми. И алтернаторите... При гръмотевици Айпада, сателитния телефон, AIS и УКВто влизат в микровълновата и вадиш бушона. И ако можеш да изолираш няколко акумулатора /и минусовия кабел и той!/ ще си цар!

                Не се базикам за банята- на лодката, всичко като работи, и баба може. Седни до кенефа и подкарай навигацията, не успееш ли, само лъскави дрънкулки си си накупил.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                  Не е нужно и да е много мокро,стига ти вълна да перне лодката и да скъса коланите на акумулаторите,от 4 пада и 3 телефона с 2 лаптопа на тезгяха остана само един телефон - единия пад строши рамка на Дифендьр кутия.другия изби кафеварката,на лаптопите още им баят....а не беше кой знае какво време,45 възла и 6-8 метра вълна.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                    разбрах
                    1)Айпад с вграден GPS, Navionics(и телефон със същото)
                    2)Лаптоп с
                    opencpn за забвление
                    3)ръчен GPS и хартиени карти за сигурност
                    4)
                    AIS Raymarine 650 че и чартплотера е Raymarine
                    5)засега мисля iridium Go че много добре работи с Predictwind а става и за телефон
                    ми да ходя да бачкам мирише на голямо харчене

                    Коментар


                    • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                      А Сателитен телефон ? Или само на интернет комуникация ще разчиташ ?

                      Коментар


                      • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                        е как?iridum Go си е сателитрен тел само че го ползваш през апликация на смартфона си!изчетох целия нет и май по добро засега няма като интернетв открит океан и е директно свързано с predictwind.
                        имат страхотни месечни планове .свързва се и се ползва с 5 дивайса с wi-fi и рутера става излишен.единствения недостатък е че ако трябва да скачаш в спасителния сал и е въпрос на оцеляване е по лесно да грабнеш сат телефона отколкото иридумго дивайса и смартфона
                        http://www.predictwind.com/iridium-go/ ей тука е описано.лайф номадите са с такова и ми писаха че било най доброто на което са попадали и работело по средата на тихия океан безотказно и като тел и като нет за прогнози и имейли

                        Коментар


                        • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                          Ползвал съм Iridium Go. Всичко, което казваш е вярно. Както е вярна и математиката "2 джуджавки е два пъти по вероятно да откажат от една джуджавка".
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                            Кога ще плувате към Монтана?

                            Коментар


                            • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                              Монтана? Май само там не сме се возили последно време. Днес се видях с брат ми на едно летище в Мексико, той заминаваше надолу, аз се прибирах на горе. Не се бяхме виждали няколко месеца. И като гледам календара, следващия път когато можем да се засечем /разговори по сателитни телефони не се броят/ ще е някъде края на Август-средата на Септември.

                              В интерес на истината, ходи ми се в Монтана, вече ми се повдига от солена вода!
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • От: Професионални въпроси към BENZBOSS и NIKSD

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                В интерес на истината, ходи ми се в Монтана, вече ми се повдига от солена вода!

                                Айде!! Ма аз имам само надуваема лодка. (406) 552-4822

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X