Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

    Привет, да споделя нещо любопитно.
    Бях на Рилските езера този уикенд. До горе ме качи един юнак с тунинговано Митсубиши Паджеро.
    Незнам дали знаете там е доста разпространена услугата "офроуд такси" - за момент даже си помечтах за нова професия

    Возейки се на Митсубишито си говорих със собственика и той ми рзказа, че е собственик на три автомобила и на ден правят по 100-тина километра сериозен орфоуд с много големи камъни, коловози и стръмни наклони.
    Поразпитах го кои от джиповете как се представят и той ми сподели, че най-добре се представя Нисан Патролът, возел най-меко и бил уникално здрави, също предавателните числа били много подходящи за тежкия терен. След това класифицира Тойотите, защото били малко по-добри от нисаните, но стрували много повече. На трето място каза, че са Паджеротата (били доста здрави, но все пак с това независимо окачване създавали повече проблеми) и на последно място Г-класите, защото се чупели най-много и били най-некомфортни.

    Бих се радвал ако и други от вас коментират това мнение.
    Ако мястото на темата не е тук, моля да я преместите.

  • #2
    От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

    И какъв точно отговор очакваш в раздела Тойота Освен това при възрастта на описаните марки и модели трябва да ти кажа ,че не марката е показателна а поддръжката и манталитета на стопанина . Аз вече 3 мои Тойоти и няколко други на приятели и клиенти съживявам след "хубави стопани" все са от тези скъпите модели
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

      там все пак с толкова километри тежък терен всеки ден, колкото и добре да е поддържана веднага се разбива.
      Тези хора сменят съединители, мостове, носачи, амортесьори и тн за норматив.

      Беше ми странно много негативното мнение за Г-класата и се чудя дали е оправдано...

      Коментар


      • #4
        От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

        Когато гроздето е високо винаги е кисело , това е отговорът на твоят въпрос
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

          Нисан Патрол наистина са здрави,поне по здрави от леката серия на Тойота 70,но не толкова удобни,Г -класата е доста сериозен джип,не толкова комфортен наистина,но в заводски с два блокажа при ръчките,и с доста сериозна трансмисия,в щатен вид превъзхожда останалите,Паджерото е удобно за шофиране и определено с добра возия,но независимото окачване го нарежда на последна позиция при изброените,ако ще става дума за силно пресечен терен.
          LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
          Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

          Коментар


          • #6
            От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

            Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
            там все пак с толкова километри тежък терен всеки ден, колкото и добре да е поддържана веднага се разбива.
            Тези хора сменят съединители, мостове, носачи, амортесьори и тн за норматив.
            Е чак пък толкова. Не знам какво по този маршрут ще те накара да смениш мост или носач на изброените, честно казано. А преди години го правеха с Ужаски. Позволи ми силно да се съмнявам в думите ти, не защото се съмнявам в теб... Но помисли реално. Тези коли са там за бизнес, много, ама много се съмнявам, че се поддържат наистина както трябва. И за да не си помислиш, че се заяждам, и аз като turbodelta съм купувал култови джипки от такива собственици, които (джипки) са много здрави и с години само палиш и караш.

            Коментар


            • #7
              От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Е чак пък толкова. Не знам какво по този маршрут ще те накара да смениш мост или носач на изброените, честно казано. А преди години го правеха с Ужаски. Позволи ми силно да се съмнявам в думите ти, не защото се съмнявам в теб... Но помисли реално. Тези коли са там за бизнес, много, ама много се съмнявам, че се поддържат наистина както трябва. И за да не си помислиш, че се заяждам, и аз като turbodelta съм купувал култови джипки от такива собственици, които (джипки) са много здрави и с години само палиш и караш.

              Здравей Яро, не ме обиждаш изобщо и да ти кажа честно ми е доста странно разни хора като се засегнат лично и бранят разни идеи емоционално и са готови да приемат чуждото различно мнение като лична обида. Тук сме, за да споделяме, общуваме и всеки да черпи полза от опита и информацията на другите.
              За мен също бяха странни твърденията на този шофьор на "оф роуд такси". По тази причина и ги споделих, за да ми кажете дали мнението му е реално и правилно или е някакво крайно и едностранчиво и се оказва, че наистина второто твърдение е вярно.
              Иначе пътят си е с много големи камъни и този караше с много висока скорост по тях. Паджерото беше с десен.

              Коментар


              • #8
                От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

                Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                Иначе пътят си е с много големи камъни и този караше с много висока скорост по тях. Паджерото беше с десен.
                Там е друга работата...Примерно една читава 80-ка струва колкото 10 Паджеро-та с десен волан ! Взимат такива таралясници, юркат ги и вадят кинти и после взимат следващия. Тия приказки за денонощните ремонти ги за.би...И тук нема-нема па пишат някой от тия оф-таксита и общо взето въпросите им се "как да направим от пръдня боя?".. Гледам тия дни вдигнали тарифата на " Орлово око" от 50 на 70 лева..
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

                  Първоначално публикуван от TLC14 Преглед на мнение
                  ...
                  Иначе пътят си е с много големи камъни и този караше с много висока скорост по тях...
                  Интересно ми е колко е " много високата скорост " , тъй като камъните ги знам ... за да вози комфортно по тези камъни явно гумите са били на 0.8 атм и beadlock , не се заяждам просто ми е интерсно ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Toyota Land Cruiser Vs Nissan Patrol Vs Mitsubishi Pajero Vs Mercedes G-class

                    Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                    Интересно ми е колко е " много високата скорост " , тъй като камъните ги знам ... за да вози комфортно по тези камъни явно гумите са били на 0.8 атм и beadlock , не се заяждам просто ми е интерсно ...
                    Не возеше никак комфортно
                    Иначе по моя преценка се движеше с около 25-30км/ч на места повече...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X