Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За брадва...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: За брадва...

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    ...Най-вероятно М-ките на острието са от контузии на острието и също така най-вероятно са получени от едно и също действие извършвано от един и същи човек ...
    Точно нещо такова си мислех и аз, но понеже за "разгелдисване" по въпроса настояваше ... най-вече един човек, чието мнение няма особено значение (поне за мен) - та не си направих труда до го споделям със всички.
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #32
      От: За брадва...

      davs, гледам-гледам... само аз съм "настоявал" за разгелдисване на въпроса за М-образната дерюга и съм съкрушен от мнението ти за моето мнение. Тук научавам много готини неща и сега се сещам как съм белил корите на талпи след гатера с обикновена, неизметната брадва, с която и сека и цепя. Тази би била чудесна за подобно нещо, стига да не вървиш срещу жилата на дървото, а по нея. Ако някога се захвана пак с дърварлък, непременно ще си набавя такава. Е, ще трябват две.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #33
        От: За брадва...

        Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
        Това си е дърводелски инструмент и е за оформяне на трупи/греди.
        Само дето в момента не се сещам как му се вика и да го потърся в нета за нагледен мат'рял .
        И дъски за бурета,има лява и дясна,по нашият край и викат кривица.
        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

        Коментар


        • #34
          От: За брадва...

          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
          ...гледам-гледам... само аз съм "настоявал"...
          Не бе, не си ти настоятелният.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #35
            От: За брадва...

            На такава крива брадва по нашия край се вика "балтийка" или "балтия".
            "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X