Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Navionics за Андроид

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Navionics за Андроид

    Явно никой не си е играл да го отбелязва.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SteniVali.jpg
Прегледи:1
Размер:128.3 КБ
ID:5510093

    Коментар


    • #17
      От: Navionics за Андроид

      Защо на моя Navionics се виждат по - малко подробности, специално дълбочини?


      Иначе честно казано не си спомням да имаше нещо повече на Стени вала от показаното на картата...
      "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
      Gabriel Garcia Mаrquez

      Коментар


      • #18
        От: Navionics за Андроид

        Май защото това на Капиран Венци не е навионикса за който говорим. Аз много не се задълбавам в наименования, само знам, че по-старите Фъруно и Гармин работеха с едни карти, Реймарин с други. Сега само Гармин остана с техните си карти, всички останали работят със същия Навионикс като IPad. Имат си наименования двете системи, горе на мостика са, ама като ме мързи...
        Няма система карти на тоя свят да показва всичко. За това човек си прави домашното преди да тръгне нанякъде. Аз даже и Гугъл Ърт ползвам. На Гугъла буните трябва да излизат.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #19
          От: Navionics за Андроид

          Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
          Защо на моя Navionics се виждат по - малко подробности, специално дълбочини?


          Иначе честно казано не си спомням да имаше нещо повече на Стени вала от показаното на картата...

          Има едни патици в дъното на заливчето, на каменистия плаж. Ама те са там, защото газят малко
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:wpf83e8f4a_02.jpg
Прегледи:1
Размер:188.3 КБ
ID:5510129

          Стени вала беше само пример, първото нещо което проверих след като сложих Навионикс HD(още не съм плавал с него). Малък залив с пирс и възможности за вода от таверните или магазините, има и баня с топла вода на брега. Лошото е, че дъното е коварно-някъде можеш да се привържеш по-близо до брега, на определени места и с определени лодки "прехождаш" с дингито и то понякога 5-7 метра, за да пиеш студено узо. С една дума-в този случай Navionics не е дава никаква релевантна информация за приставането. Картата на Венци е доста по-детайлна и ползваема.

          След това проверих и други подобни места, някъде има нужната детайлна информация, другаде е схематична, но е добър ориентир, на трето място липсва. Май Navionics е е за сверка на други данни, за основна карта за планиране на маршурт става, но за приставания и закотвяния не знам, дали бих се доверил (само) на него.

          Ще пиша повече, след като го ползвам в реална обстановка.
          Последно редактирано от viplamen; 12-08-13, 10:49.

          Коментар


          • #20
            От: Navionics за Андроид

            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение


            .
            Гледам и си мисля, това дълбочината в метри или футове е? Според мен е в метри, но референцията за дистанция е във футове, т.е. още един минус на апликацията
            Знам, че дълбочината в Европа е в m, a разстояние и скорост в nm/kn, но в крайна сметка това май е американска програма, и там метричната система не е на почит.

            Това е един от проблемите на новите гармински плотери, с които се сблъсках-поради софтуерен бъг сам променяше мерната единица (nm vs km и m vs ft за дълбочината), даваше SOGx2 и забиваше самоволно. Все неприятни черти за нещо, на което разчиташ.
            Последно редактирано от viplamen; 12-08-13, 13:31.

            Коментар


            • #21
              От: Navionics за Андроид

              Първоначално публикуван от viplamen Преглед на мнение
              Гледам и си мисля, това дълбочината в метри или футове е? Според мен е в метри, но референцията за дистанция е във футове, т.е. още един минус на апликацията
              Знам, че дълбочината в Европа е в m, a разстояние и скорост в nm/kn, но в крайна сметка това май е американска програма, и там метричната система не е на почит.

              Това е един от проблемите на новите гармински плотери, с които се сблъсках-поради софтуерен бъг сам променяше мерната единица (nm vs km и m vs ft за дълбочината), даваше SOGx2 и забиваше самоволно. Все неприятни черти за нещо, на което разчиташ.

              Дълбочината на тоя скрийншотове е в метри. Ти ако ми го дава във футове ще полудея :-)

              Иначе Навионикса се настройва в какви единици да ти показва дълбочината и в какви - разстоянията.
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #22
                От: Navionics за Андроид

                Точно. Аз си ги нагласям в какво да ми ги дава. И си ги правя на футове или фатоми. В метри, ще полудея.
                Не разбирам какво не му харесвате на Навионикса. Стигне ли се до 100 метра от брега, аз така или иначе не вярвам на нищо освен дълбокомер. На Венци картата е красивичка, и бих и се доверил точно колкото и на Навионикс.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Navionics за Андроид

                  Ама аз си го харесвам Navionicsa. Освен това пари съм дал за него

                  Не ми се вярва да е по - ненадежден от плотерите например.
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #24
                    От: Navionics за Андроид

                    Последен модел Раумарине, Симрад или Фуруно и Айпада до тях- 1 към 1. Проверено и препроверявано постоянно. Има неточности в накои части на Панамския Канал. Копано е и дълбочините са различни. Хахаха Не им се доверявайте на 100% на тия играчки. Има и карти които са зле. Истински морски карти...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #25
                      От: Navionics за Андроид

                      На мен Навионикса ми харесва само защото се намира безплатно
                      Не ми харесва да работи върху Андроид, защото никога не знам дали няма да реши да се скапе точно в този момент.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Navionics за Андроид

                        Венци, от Навионикс по-добро няма. Лично мнение естествено. Кажи им каква е тая карта дето я пусна на предната страница. С-Мар... Това какво беше, да не го ровя сега?
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #27
                          От: Navionics за Андроид

                          Да не говорим, че и Андроида не ме е предавал. Освен това на лодката си има обикновено "хардуерна" навигация, супер е да го имаш и второто устройство, да си планираш маршрутите и да гледаш колко мили си минал предния ден, докато си пиеш бирата в местната кръчма.
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • #28
                            От: Navionics за Андроид

                            И всичко по лодката минава през един бушон. Който е сложен така, че да не видиш, като започне да капе солена вода зад електрическото табло. И става интересноооо....
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Navionics за Андроид

                              Е на лодка съм,стар Реймарин който няма карти в него,най-детайлното е очертание на брега в размер на 500 морски мили,острови по 15 мили дълги ги няма,знам,че съм в Калифорния ма южна ли е,Мексико ли е.........Без навионикса съм като Колчо слепеца.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Navionics за Андроид

                                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                                Венци, от Навионикс по-добро няма. Лично мнение естествено. Кажи им каква е тая карта дето я пусна на предната страница. С-Мар... Това какво беше, да не го ровя сега?
                                Mapsource-а е програмата за преглеждане на гарминските карти.
                                Картата е BlueChart® g2 Vision®

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X