Обява

Свий
Няма добавени обяви.

мнение за гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • мнение за гуми

    Моля за мнение за тези гуми:Hankook DYNAPRO ATM RF10 195/80 R15 96T.Гумите са всесезонни.Ще ги карам предимно по асфалт и лек планински път / до вилата и за риболов/,но зимата ????????Имам леко изкачване/около 1.5км./ с един стръмен завой, които при падане на сняг или обледяване трудно се преодоляват с лек автомобил обут с вериги/но не невъзможно/.Става въпрос за сузуки витара 1.6-16 клапана.Нов съм в този форум и моля за компетентно мнение,за което предварително Ви благодаря.

  • #2
    От: мнение за гуми

    Привет, колега! Първо, гумите не са "всесезонни", а АТ /all terain/, демек "всетеренни",което не включва сняг, даже в един сайт ги определят като "summer tyres"-летни гуми-разликата е осезаема/и цената/. Според мен, гумата е добра, но не и размера-без лифт спокойно побираш 215/80/15, а, повярвай ми, "размера има значение". През зимата, ако снега е утъпкан и заледен, се държат като летни, в такъв случай карай само на двата моста. Успех!
    "Make love, not war!"

    Коментар


    • #3
      От: мнение за гуми

      То по сайтовете масово всичко различно от чисто зимна гума се води лятна. 195х80/15 си е оригиналния размер и за експлоатацията, описана от колегата са си напълно достатъчни, за предимно асфалт - даже препоръчителни ... Витарата все пак не е нито най-мощната, нито най-устойчивата машина на тоя свят.
      На включено предно би трябвало да може да минеш от там, от където минава леко кола с едно предаване (и без блокаж, че знае ли се) с вериги, но донякъде си зависи и от задкормилното устройство
      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X