Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Детско столче в автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Детско столче в автомобила

    Съвестно ми е да ги тествам още,майка им съм я тествал ма на тях им е рано та предпочитам стола друг да го тества,а аз да си платя за това.


    А ясно,има нещо все пак.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      От: Детско столче в автомобила

      Мерси за съветите!

      И ние с жената се въртяхме през таван с двойно салто... ако детето беше с нас тогава сега нямаше да е сред нас....

      Мисля си за тази американската Бритакс 90 ... просто трябва да преглътна 500 долара цена...

      http://www.consumerreports.org/cro/b...t-99046562.htm

      Тази наниа е хубава но е класи под Бритакс модела за който говоря...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Детско столче в автомобила

        Ами лесно е. На едната везна слагаш детето си и възможния риск, на другата 500 гущера и решаваш кое тежи повече.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #34
          От: Детско столче в автомобила

          Ей значи!
          Що ме карате да пиша известни на всички ни истини???
          Какво значи "Сложи 500 $ на везната и детето от другата страна!"???
          Моето дете струва 60 лева, защото толкова съм дал за столче? Или 90 лева, защото първото му столче беше 30 лева???
          Аз не струвам пукната пара, защото никога не съм седял в столче???
          Осъзнайте се малко. Сигурността на вашето дете е в главата ви, а не в инвестираните $$$ във фирми, които обичат да си играят на "краш"-тестове.
          Ако ще да си купиш детско столче за 10 000 $, детето ти няма получи имунитет срещу безразсъдно каране. Единствено каращите като джигити трябва да си купуват най-скъпото и с най-много сертификати от краш-тестове столче, защото тяхната невъзможност да карат безопасно може да се компенсира единствено с пари.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • #35
            От: Детско столче в автомобила

            Мдаа, впечатлен съм от опита с въртяне през таван. А аз си спуках бронята два пъти, при друг случай си изкривих джантата странично заради опиране в бурдюр. Сега се чудя за столчетата... не съм давал повече от 5-10 лв за такива.
            Може би вътрешна клетка в купето ще позволи безопасни салта с колата - и пак ще са опасни. Надпреварата със живота има само един изход, рано или по-късно. Столче не помага.

            Коментар


            • #36
              От: Детско столче в автомобила

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              Ей значи!
              Що ме карате да пиша известни на всички ни истини???
              Какво значи "Сложи 500 $ на везната и детето от другата страна!"???
              Моето дете струва 60 лева, защото толкова съм дал за столче? Или 90 лева, защото първото му столче беше 30 лева???
              Аз не струвам пукната пара, защото никога не съм седял в столче???
              Осъзнайте се малко. Сигурността на вашето дете е в главата ви, а не в инвестираните $$$ във фирми, които обичат да си играят на "краш"-тестове.
              Ако ще да си купиш детско столче за 10 000 $, детето ти няма получи имунитет срещу безразсъдно каране. Единствено каращите като джигити трябва да си купуват най-скъпото и с най-много сертификати от краш-тестове столче, защото тяхната невъзможност да карат безопасно може да се компенсира единствено с пари.
              Съгласен съм с теб уважавам мненията ти до момента с имунитета...
              Искам да кажа, че ВСИЧКИ масови столчета са МИЖИ ДА ТЕ ЛАЖЕМ, 30, 60 или 160 лв са все болъкс за деца над 15 кг тегло...
              Единствено БРИТАКС сериите 85 и 90 са нещо което теоритично и практически предлага на порядък по-голяма защита за чавето...
              Не говорим за кой как кара, щото може и баба ти Пена да вози чавето и някой на две магистралки или 14 ракии да те изтряска тогава кво правим...
              Статистически погледнато ако си водиш чавето от вас до детската и обратно в града, дори и удар, надали ще е толкова опасно, ако обаче като мен всеки уикенд пътуваш на дълъг път където се кара с 100-110... или да седя в аварийната и да карам с 60-70 като грейдер, не става просто...
              Аз преценявам, че излагайки се на повече пътуване със скорост над 50-60 км/ч риска за мен и пътниците нараства поне на порядък от тривиалното градско... следователно искам да се защитя малко по-добре, е и разбира се добавям доза параноя, която си ми е лично качество
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #37
                От: Детско столче в автомобила

                Темата залита към безмислена посока. Всеки сам си решава какво да вземе за детето си. Жена ми само като каза, че е бременна, първото нещо беше да сменя колата и. После по колата се смени половината окачване, гуми, спирачки... Само едната и гума сега струва колкото 4те от моите. Ама ми се наложи да спра геройски преди няколко седмици. Добре, че бях с на жената колата. Столчето ни е същото Рекаро като на брат ми. Ако има по-добро, казвайте да го купувам. И не, хич не съм ги надиплил. На щерката за пореден път и пропускам рожденния ден /на 3 стана вчера, да ни е жива и здрава/. Пропускам, защото искам да има най-доброто. Но това съм аз. Всеки си решава за себе си.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  От: Детско столче в автомобила

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Темата залита към безмислена посока.
                  Определено. Та ще дам и моя принос:

                  Животът е игра на претегляне на възможните рискове и последствията от тях. Като се качваш на самолет, той може да се повреди и да падне. Или терористи да го отвлекат. Значи да не се качваш на самолет?

                  Да цитирам в свободен превод любимия си гуру на сигурността, Брус Шнайер: Хората са впечатляващо слаби в интуитивните оценки на риска. Провалят се толкова по-ярко, колкото по-зрелищен е рискът, който трябва да оценят. И още повече се провалят, когато трябва да оценяват рискове за децата си. Всичко това е така, защото "интуицията" за тази оценка сме унаследили от времена и начин на живот, които нямат нищо общо с днешните. На ви да четете, почнете примерно оттук и се вижте колко струва собствената ви преценка за рисковете: http://en.wikipedia.org/wiki/Micromort

                  Детските столчета в колата са квинтесенцията на тези човешки недостатъци. Детското столче предпазва от едни конкретни рискове. Човек даже може да си ги сметне в micromorts. После може да се замисли на какви други рискове подлага детето си и да види, че полага грубо непропорционални усилия за столчето. И за всички средства за сигурност в колата изобщо.

                  После може да се замисли за дух, характер, житейски кръгозор, подход към живота и познания за света, които детето може да набере в себе си, като пътува с и без столче. И отиде та се не видя.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Детско столче в автомобила

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Детските столчета в колата са квинтесенцията на тези човешки недостатъци. Детското столче предпазва от едни конкретни рискове. Човек даже може да си ги сметне в micromorts. После може да се замисли на какви други рискове подлага детето си и да види, че полага грубо непропорционални усилия за столчето. И за всички средства за сигурност в колата изобщо.

                    После може да се замисли за дух, характер, житейски кръгозор, подход към живота и познания за света, които детето може да набере в себе си, като пътува с и без столче. И отиде та се не видя.
                    Аааа, не. Мен почти ме баннаха за подобно изказване
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #40
                      От: Детско столче в автомобила

                      Допреди изказването на Ясен не смеех да напиша какво мисля за столчетата.
                      Същото като за дневните светлини и кривите краставици.

                      Ако сега ми се налагаше да имам деца-напук нямаше да ги возя в столче.
                      Скачайте на бой колкото искате-на мен главата освен празна е и корава. Аа, и не се поддава на модни увлечения
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Детско столче в автомобила

                        Всеки си знае за него Коле,детето си е твое и уважавам избора ти.Кола с колани или кола без?Сьс столче или не?Столчето Рекаро или Спарко или табуретка от долината на река Дзъ?

                        Просто питах,че аз имам 4 Рекарота и си ходят с децата.Баба им започна темата и стигна до половината на второто изречение,че в БГто имали НЯКАКВО........и загуби геройски.АЗ поне гледам да има тестове от Немския АДАК и някои други и избирам ои име,столове правят Спарко и Рекаро,Брита брави бибероните,но може да са поръчали някой да им сдела нещо добро,не ги гледам обаче.

                        Ако трябва да ти возя твоето дете там ще е,ако ти трябва да возиш моето ти нося стол,ако ти си возиш твоето.........наздраве,живи и здрави и да не се случва,а кое и какво друг да тества.Мода или не гледам колата да е 5 метра поне 2 тона и да ме пази,после и накачам вътре каквото мога и да става каквото е писано.Той и Хан Аспарух не е яздил с каска ма ти каска ползваш ли?

                        Всеки за него си,моята глава и моите деца в моята кола.Баба им трябва да ги вози........нейната кола на боклука,столче някакво подарък и пак на моето или подай другия пълнител.Зет като мед ма до обЕд...........



                        Моята жена като забременя я свалих от Е класика,роди и купих резервно С,роди второ и купих трета Ска,сега тръгва на училище големия и гледам за Круизер/Секвоя,ако забременее пак ще търся Краз да го е.Ма това не те прави теб прав или мен крив,а и тя не се оплаква,бабата свикна,че в къщи не се спори и живота е прекрасен
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #42
                          От: Детско столче в автомобила

                          Абе и Ясен е прав. Аз карам без колан. Имам поне 3-4 глоби за тая работа. Ама малката е в Рекаро. Шантава работа. Ама после да си скубя косите, все тая. Май го правя за мое си успокоение. По същата причина сега купувам на жената револвер .357. Че и тема има. Едно нещо по-малко ще има мисля. като съм във водата/на работа.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            От: Детско столче в автомобила

                            Братятааа...

                            Естествено, че е въпрос на личен избор. Това изобщо не го поставям под съмнение. Всеки има право да взема мерки за собственото си здраве, както и за здравето на семейството си, както намери за добре.
                            Смисълът на моят пост е, че щом аз и брат ми сме оцелели след возене в супернеобезопасената жигула(майка ми беше от пловдивско, та 260 км нашите ги правеха всеки месец, и после обратно през ришкия), моите деца също, след возене в същата жигула в младежките ми години, и в също толкова необезопасения москвич дванайстак, а и всички съвременни младежи-значи седалките не са някакъв фактор в безопасността. Много по-голямо значение има това да се научиш да караш безопасно, и да предвиждаш критичните ситуации. Естествено, никога няма 100% гаранция, но пък то никъде в живота я няма.
                            Детските седалки са вид мода, като се експлоатира естествения ни стремеж да осигурим колкото може по-голяма сигурност за семейството си.
                            Бизнесите разчитащи на тази психологическа зависимост са силно проспериращи. За пример-фармацията, в частност животоспасяващите лекарства, и лекарствата за деца.

                            Обикновена психология.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Детско столче в автомобила

                              А точно

                              Аз съм с колан като карам как аз си знам,детето обаче в седалка при майка си.

                              Тук говорим за седалки,а не кой има аптечка в багажника,колко е голяма и дали пожарогасителя му зареден.Аз пожарогасител имам ма я го ползвам я не.Стола го искам тестван за да спя спокоен,че шанса нали да,другото каквото е писано на глава на гьз няма да отиде.

                              Коле ако погледнеш преди колко коли е имало и колко сега,преди колко катастрофи и колко сега,преди столовете какъв % са загивали и колко в столове........и си купувам стол,че и още 3 да знам аз как съм ги вързал / махам задната седалка и с шегели за купето /и да знам,че някой няма да ги премести.
                              И аз съм расъл във Фият 125Р и бащата е карал като луд с възглавниците по вратите ма на,сега като го има що да не го купя.

                              За това при катастрофа кое е по-сигурно - със столче или без има ли смисъл да спорим?Не е това темата,темата е столче в автомобила,а не дали да го има или не.

                              Остави бизнеса,страха,паниката или каквото друго там,аз си гледам детето от моята камбанария и залагам на Рекаро,а то че било по 350 долара кво да прайш,и с тях и без тях.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 07-08-13, 20:18.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                От: Детско столче в автомобила

                                Кольо, въпросът е колко ПТП си преживял с жигулката и москвича?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X