Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SCOOT COLT 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SCOOT COLT 200

    ...китаискo supermoto.Ще ми е първи мотор (досега съм карал малко скутери) и ще си го върта само в квартала защото нямам категория и годините за нея.Та мотора е Скоот Колт .Притесняват ме много неща.Едно от тях е качеството на китаиското производство.Казват че двигателя е на Сузуки маи и скорости (за тях не съм сигурен).Някои казват че тва че е китаиски не значи че е боклук други обратното.За 200 сс 4т 16 коня не са ли малко също така и 100 км в час не са ли малко за такава машина все пак 50 сс скутер кара с 80 да кажем.Има две години гаранция или 6000 километра.Та въпроса ми е струва ли си?Китаиски но все пак чисто нов.178 см на 75 кила ще мога ли да стигам земята?

  • #2
    До: Какво мислите за...

    Че с повече от 100 ли ще караш из квартала???
    Иначе наистина мотора е слаб и не се знае до колко е качествен!
    Поне има вид
    А за това дали ще ти стигат краката до земята,можеш да разбереш като отидеш в шоорума им и се качиш на него
    Аз съм 179см и 75кг. а карам хонда хл600 и ми е добре на височина но не и на килограми
    NO PAIN NO GAME!
    Kawasaki KMX125 / Jeep Cherokee Sport 2.5i
    gsm:0887 52 67 55/0878 52 67 55

    Коментар


    • #3
      До: Какво мислите за...

      Не че повече от 100 но за 200 сс 100 ми се вижда малко. За височината маи няма проблем но за качеството чакам още мнения.

      Коментар


      • #4
        До: Какво мислите за...

        Първоначално публикуван от kros Преглед на мнение
        Не че повече от 100 но за 200 сс 100 ми се вижда малко. За височината маи няма проблем но за качеството чакам още мнения.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...postcount=1933

        Коментар


        • #5
          До: Какво мислите за...

          Ето , виж тука има повечко инфо за маторя .
          Ама с две думи - не струвал
          [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

          Коментар


          • #6
            До: Какво мислите за...

            Я, някой модератор да ти оправи темата, че от това заглавие нищо не се разбира !!!
            [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
            [/FONT]________________________________________
            [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
            [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
            [/CENTER]
            [/CENTER]

            Коментар


            • #7
              До: Какво мислите за...

              Извинявам се за заглавието.Доста бързо го отписахте.Явно не струва.Още мнения не са излишни

              Коментар


              • #8
                До: SCOOT COLT 200

                ..разгледах страницата на скоот
                има интересни неща този модел-къдрав диск отпред диоден стоп стартер ..ит.н...ако поканата за тест наистина важи ..бих се наел да го тествам и да напиша пълен тест на модела заедно с някакви...екшън снимки който евентуално може да влезе и в списание офф роуд ..друг вариант е да ми го дадете за ден два да го тествам на харманли екстрийма ..имал съм подобен и японско производство..да не кажа почти същият..каквото видя -обективно ще го опиша

                Коментар


                • #9
                  До: SCOOT COLT 200

                  И аз се чудих дали да си взема такъв разгледах го пипнах го почудих се и си взех Бета Алп 200

                  Съображенията ми бяха следните:

                  1во. И двата мотора представляват издънка на Сузуки ДР 200 4т с карбуратор Микуни приблизително еднакви коне и тегло (+2 кончета за бетата и -15тина кила пак за нея по каталог), само че на Бетата двигателят си е Сузуки а на Колта е наистина "по лиценз" ама има разлики кат ги сложиш двете тротинетки една до друга (различни са местата на лоста за смукача, скоростите, спирачката (при нея може би разликата е защото на Бетата и задната е дискова а на колта барабан) и някой от кабеляците дет влизат в двигателчето.
                  Не знам дали ми е верна насоката на разсъждения ама тези разлики (а и тва че съм карал Ванети- лиценз Ямаха) ме наведоха на мисълта, че и вътре въпреки "лиценза" двигателчетата се различават и съответно за взаимозаменяемост на частите може да има проблем.
                  (Продавача каза че резервни части се внасяли за Колта, ама аз на продавач докат не видя вяра нямам )

                  2ро. Пластмасата по Бетата е гъвкава и при деформиране лесно си възвръща първоначалната форма и не се пука докато при Колта създава усещане че по-скоро ще се спука отколкото да се сгъне

                  3то. Тез китайки не държат цена и кат ги запродаваш, после куповачи йок и цената здраво надоло (справки мобилето )

                  Кат плюсове на колта мога да кажа 3000лв. ЧИСТАК БЪРСАК НОВО , за сръвнение Бетата с ремонтите ми излезе горе долу толкова а е 2001г.

                  НАдявам се че съм бил полезен

                  Коментар


                  • #10
                    До: SCOOT COLT 200

                    ами препоръчвам ти да потърсиш някое супер-мото втора ръка от колкото това на скоот , но все пак ти правиш избора не ние, ако залагаш на новото , но да не стане обратен ефект след време...

                    Коментар


                    • #11
                      До: SCOOT COLT 200

                      Днес го гледах "Колт"-а... е*аси п*рното! Не видях радиатор? Може пък да не му трябва... доста странна кривка долу... Някъде Митков беше питал за тест райд... Не знам как точно смята да го кара, но не вярвам мотора да издържи дълго! Няма тави под двигателя... абе мани - аз дето почти нищо не разбирам поне това видях, не ми се мисли някой дето го бива какво ще каже!

                      Коментар


                      • #12
                        До: SCOOT COLT 200

                        Първоначално публикуван от mr_n00n3 Преглед на мнение
                        Днес го гледах "Колт"-а... е*аси п*рното! Не видях радиатор? Може пък да не му трябва... доста странна кривка долу... Някъде Митков беше питал за тест райд... Не знам как точно смята да го кара, но не вярвам мотора да издържи дълго! Няма тави под двигателя... абе мани - аз дето почти нищо не разбирам поне това видях, не ми се мисли някой дето го бива какво ще каже!
                        Нищо няма да каже - направо ще се издрайфа, с извинение

                        ВСъщност за толко пари - толко мотор.
                        Последно редактирано от Димитър; 03-10-07, 15:50.
                        2010 CRF 250 R

                        Коментар


                        • #13
                          До: SCOOT COLT 200

                          Е то и мойто Сузуки(не по лиценз ) няма радиатор, пък не съм го прегрявал никога, нали затова е "въздухарка". Пък за кори под двигателя за какво са му, това си е градско супермото, е сега ако го подкара някой като мен(е не само) и почен да се качва и спуска по стълби, тротоари и тн. ще му трябват, но иначе няма смисъл. Ама мотор 2006 производство с барабанна спирачка отзад...някак си, е следващия модел бил с доск чакали го да дойде. Абе като цяло си е гадна работа, но пък е евтино.

                          Коментар


                          • #14
                            До: SCOOT COLT 200

                            Нищо няма да каже - направо ще се издрайфа, с извинение
                            ...аа димитре не така..може пък да не се издрайфам ...не може да се казват такива неща предварително
                            ..трябва да видя някъде такъв да го поразгледам..евентуално покарам.. и ще ви дам обективно мнение

                            ..естественно че като се пробва такова а и каквото и да е нещо се пробва по предназначение..не може примерно да тестваш шосеен мотор а да го закараш на мотокросс писта ..и обратното

                            Коментар


                            • #15
                              До: SCOOT COLT 200

                              Все си мислех да си мълча по темата но не се сдържам.
                              Пролетта като регистрирах на гаджето колата в КАТ софия имаше 8 такива екземпляра които също чакаха регистрация,и докато ги местеха на опашките едното скъса болтовета на задният пиньон другото угасна и неможаха да го запалят докато чаках(около 2часа).Пожелавам успех в мисията на Митков да тества такова чудо на техниката...
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X