Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SCOOT COLT 200

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: SCOOT COLT 200

    Пролетта като регистрирах на гаджето колата в КАТ софия имаше 8 такива екземпляра които също чакаха регистрация,и докато ги местеха на опашките едното скъса болтовета на задният пиньон другото угасна и неможаха да го запалят докато чаках(около 2часа).Пожелавам успех в мисията на Митков да тества такова чудо на техниката
    .. а стига бе ..
    явно преди да се качи човек на това нещо трябва да го огледа добре ..ако като го огледам след това реша да се кача ..значи ще го бива ..нещо ми се струва че трябва да се внасят неща които ..що годе да биват да стават за нещо
    ..не знам не съм виждал такова нещо на живо..тук при нас ги няма..за това не мога да кажа нищо

    Коментар


    • #17
      До: SCOOT COLT 200

      Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
      .. а стига бе ..
      явно преди да се качи човек на това нещо трябва да го огледа добре ..ако като го огледам след това реша да се кача ..значи ще го бива ..нещо ми се струва че трябва да се внасят неща които ..що годе да биват да стават за нещо
      ..не знам не съм виждал такова нещо на живо..тук при нас ги няма..за това не мога да кажа нищо
      То и при нас ги няма,но тия пичове които ги регистрираха бяха нещо като дилъри...
      MG RACING

      Коментар


      • #18
        До: SCOOT COLT 200

        Аз когато се чудех какво да си взема,гледах в Пловдивският шоурум такова моторче,наистина изглежда външно добре.Но като се загледаш във всеки детайл е много нежно направено,ако наистина двигателите им са от сузуки,лично според мен е добро за градско моторче,но нищо повече.За мен лично не бих му гласувал доверие да го карам по черен път и да разчитам на него,отвсякъде лъха на евтино.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #19
          До: SCOOT COLT 200

          Я да се изкажа по темата - преди 2 часа го тествах тук в София.

          Нов екземпляр - на 75 километра. Като цяло изглежда биващо, ако се вгледаш по-внимателно - не е изпипано много, но става.
          Каплите му са подсилени с един допълнителен катнт - нещо, което не съм срещал при други мотори.
          Предницата е сравнително мека и определено не е за никакви екстреми. Спирачката отпред е с къдрав диск, а отзад барабанче - спира сравнително читаво.

          Като стигнах там беше запалено и след това палеше безпроблемно. Работи сравнително равномерно (вероятно заради някой по-голям маховик).

          При тръгването реших, че не съм в оборот и затова е тромаво - навих докрай и нищо не се случи. Потегли плавно, без усещане за тяга. Опитах да го изфорсирам и пак нищо - просто превключих на 2-ра и реших да се повозя, като се чудех за какво са изхабили този карбуратор Микуни, като можеше да минат и с чайник...

          Скоростите превключват плавно и има индикатор на коя скорост е в момента. Оборотомера май е много инертен и не показва верните обороти на двигателя при опити за по-динамично каране.

          Като вървене по асфалт - добре. Има сравнително добра стойка, поврътливо е и спира добре...

          Едно нещо ме изненада изключително неприятно - цената му е достиграла сумата от 3 777 лв в брой. (Цената миналото лято беше 2990 лв.)

          В заключение - вече не е евтино, но дори и не върви. Става за начинаещ - за леко каране в ненатоварено движение.
          Път без препятствия обикновено не води до никъде.

          Коментар


          • #20
            До: SCOOT COLT 200

            бягайте на далече от китайските моторетки едвам оцеляват и 1година и то с доста ремонтиране болтовете са такива че като го отвиеш и трябва да го изхвърлиш
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • #21
              До: SCOOT COLT 200

              Първоначално публикуван от fishhamer
              Можеш ли да кажеш каде е това в Пловдив да отида и аз да го видя.

              Благодаря
              Шоурума им се намира на ул. Аксентий Велешки точно срещу библиотека Иван Вазов.

              Веднъж влезнах от любопитство там. Поразпитах продавача. Същите приказки ми отговори - по лиценз на Сузуки били, много се търсели, гаранции, ... напълни ми главата. Не знам. На външен вид ми хареса. Ама тия 15 конски сили са твърде малко за каране извън града. За градска машинка може би става, по-добре е от скутер 50 с.с.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #22
                До: SCOOT COLT 200

                Първоначално публикуван от fishhamer
                Благодаря ти (останах с добри впечетления )
                Всеки ден минавам покрай тях. Аз лично не останах с добри такива.

                Корекция - това е за представителството до Мултиплекса.
                Последно редактирано от господин никой; 09-04-08, 08:39. Причина: добавка...

                Коментар


                • #23
                  До: SCOOT COLT 200

                  Здравейте и от мен. Имам такова моторче от миналата година вече е на 4000км и единственото което му се случи е че му изхвърча едната шпилка на масления филтър. Пояснявам - маторя е каран само градски условия и чат пат извънградско(най-далеч съм ходил до Плевен. На офроуд почти не. Така че - както много хора казват - зависи за какво ще го ползваш.
                  В моя случай(до миналата година не бях карал) прецених, че за първи мотор, на който ще се уча си е екстра - хем евтин, хем не е безумно мощен. В крайна сметка съм доволен(но вече се оглеждам за нещо наистина "горско")

                  Коментар


                  • #24
                    До: SCOOT COLT 200

                    Аз наскоро се заинтересувах за този мотор и отидох зад НДК там някаде по преките и мога да кажа , че не ми хареса само това , че няма заден спирачен диск Това че не се е изрязвал може би се дължи на факта , че му трябва разработка Имайте впредвид че мотора е 200сс и е 4т окачването си му е ОК , щом при мен не поддаде , а аз съм 102 кг. значи си е супер ... не знам какво толкова не му харесвате на мотора Китайците имат и много добри мотори , които ги няма в Българя , защото "келепир" от тях няма Вярно че сега малко са им вдигнали цените , ама все пак взимаш чисто нов мотор с две години гаранция Мен ако питаш взимайго и да се счупи за тия две години , ще ти го опрявя и ще ти подновят гаранцията от теб ще се иска само да му сменяш маслото и да му сипваш бензин . И след две години го продай на някое хлапе за 1600 лева и си вземи нов
                    http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                    Коментар


                    • #25
                      До: SCOOT COLT 200

                      Първоначално публикуван от CECO_KANGOTO Преглед на мнение
                      ...
                      Бил си точно, където и аз... Не знам - нещо да ги ремонтира махленския майстор, при положение, че се очакват дефекти... не е много сериозно. Колкото до окачването - как точно го пробва? Щото аз на MTX-а го пробвах, като направих няколко скока и не съм много доволен - бая си потъваше! Даже единия път (виноват - прекалено много газ на ниска предавка) си удари.

                      Коментар


                      • #26
                        До: SCOOT COLT 200

                        Дават дефекти първите модели като са още нови и не улегнали Така е с всичко , да вземем за пример НОКИЯ , водят се за най-добрия телегон , но като излезе нов модел и започва да дава дефекти , докато не се изчистят и не започне да функционира перфектно А окачването ми харвса , беше меко и доста приятно има и един друг номер да провериш амортесиорите на един мотор , без дори да се качваш на него когато с единя крак стъпнеш на степенката и го натиснеш , да потънат и предницата и задницата заедно и еднакво ( това го бях гледал от филм на КТМ ) според мен моторчето е добро за Каране из квартала и за сваляне на мацки ... 1000 пъти по-яко е от скутер . НЕ МОЖЕ ДА СЕ КАРА ХАРД , но е добро за разхотки и чешане на крастата
                        http://ftp.domainbg.com/CECO_KANGOTO...%20EGOISTE.bmp

                        Коментар


                        • #27
                          До: SCOOT COLT 200

                          Китайски или не, резултатът е налице. За 1 година му навъртях 11000 километра без проблеми по окачване, двигател -само пласмасите им пукат , така и го продадох. Предимно ходех за риба с него по черни пътища и по Балкана, макар да е супер мото. Мога да кажа, че за начинаещи мотористи става (лек, икономичен), особено за из София. За дълго не става, защото е бавен.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от viki terzieva; 17-12-09, 08:27.

                          Коментар


                          • #28
                            До: SCOOT COLT 200

                            Първоначално публикуван от KiroTtr Преглед на мнение
                            Китайски или не, резултатът е налице. За 1 година му навъртях 11000 километра без проблеми по окачване, двигател -само пласмасите им пукат , така и го продадох. Предимно ходех за риба с него по черни пътища и по Балкана, макар да е супер мото. Мога да кажа, че за начинаещи мотористи става (лек, икономичен), особено за из София. За дълго не става, защото е бавен.
                            Бих изкъл да те попитам ,откъде му купуваше маслени филтри?Един приятел има такъв на 1000км. И се притеснява за масления филтъра ,че не е сменян.
                            Да не стане грешка:
                            http://www.youtube.com/watch?v=dv0Cs...eature=related
                            http://www.youtube.com/watch?v=g1_XL...eature=related
                            http://www.youtube.com/watch?v=QQ9Fq...eature=related
                            за този модел става въпрос!
                            Последно редактирано от rumaneza77; 10-04-10, 21:40.
                            Land rover discovery 300 Tdi

                            Коментар


                            • #29
                              До: SCOOT COLT 200

                              Пичове, доста се напатих от тези мотори.. Всеки казва - "а бе то как се уцели" .. незнам си какво си.. Не взимайте такъв мотор!!! Моя дето сега в момента обира прахта в гаража е железен на двигател.. но окачването.. ? Други пък двигателите скапват, окачването не мърда. По добре не гледайте че е евтино, съберете по още някой - друг лев и вземето истински мотор! Не искам да задължавам никой с моето мнение, просто изказвам мнение! Поздрави ( .. и на братята китайци ).
                              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: SCOOT COLT 200

                                Един приятел си взе едно китаиче на скоро мисля че беше (dirt bike) и му правише много мизерии:късаше верига и т.н

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X