Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

    От дълго време си мечтаех да сложа механична лебедка на състезателния Патрол , но се оказа че такова животно като КОМ за скоростна кутия на Патрол 2.8 нема ...
    Но след като видях един клип се оказа , че може и да има такава кутия ... Разтърсих се и след дълги перипетии на тезгяха в сервиза се появи една раздатъчна кутия със КОМ
    Скоростната кутия беше свалена за смяна на лагери и смених моята раздатка със другата , качих я на джипа и резултата ми хареса - имах вече твърдо задвижване от раздатката за лебедката , като можех да избирам режима на работа - само лебедка или комбинирано със лебедка и движение на колелата . Единствения недостатък е , че в режим на навиване можех да избирам между 5 скорости , а в режим на развиване имах само една задна скорост ...
    Днес направих и лост за включване на КОМ-а / използвах лост от раздатка на УАЗ и щангите с вилките ...дано не ме чуе някой Уазкаджия .../
    Лоста включва КОМ-а много леко и не пречи , изведох го почти до лоста на раздатката . Сега следва кардан , опорен лагер защото няма как да подам движение на лебедката директно . Мисля след лагера да сложа фланец са зъбен венец с верига и така да подам движение към входящия вал на лебедката където също ще има зъбен венец . Следва продължение ...
    Прикачени файлове
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

    Чуха те даже и видяха
    Чакаме продължение с обяснение за редуктора и макарата, и от къде я изнамери тази раздатка с КОМ/пак от Руски -Коробка Отбор Мощности/ на нашенски силоотводен вал или нещо такова.

    Успех и дано скоро има клипче с проби!
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #3
      От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

      Лебедката е Superwinch от тази тема , ще има снимки и клипове разбира се ...
      ... а КОМ може и да го преведем на български - кутия за отбор на мощността
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #4
        От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

        при моята кардана е директен от кома до лебедката!Всичко добре но тва с зъбните колелета и веригата нещо не ме кефи,но то бушон все пак трябва да има.....по принцип са изчислени със стандартните гуми теглейки се на скорост джипа да не изпреварва въжето но.......с 35ци и разни зъбни кол.и вериги и и тн........не се знае
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #5
          От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

          Няма друг начин да предам движението на лебедката , защото трябва да спазвам посоката на навиване на въжето , а и трябва да има бушон някъде по веригата щото иначе може да има скъсана или крива рама . Лебедката оригинално се вгражда на Дифендър , а и за мен няма значение въжето дали ще изпреварва или закъснява въртенето на колелата защото навигатора придърпва въжето когато не под напрежение за да не го застъпя или навия на гумите .
          VEREYA MOTORSPORT TEAM

          Коментар


          • #6
            От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

            Сценарий!!теглиш се с механичната леб. на много стръмен баир нагоре...спираш поради някаква причина..джипа леко тръгва назад... въжето се опъва..оттам заклинва заключващия механизъм на лебедката...оттам по кардана заклинва и кома и кутията или раздатката...луфтове много.......е има си и плюсове и минуси мех лебедка
            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

            Коментар


            • #7
              От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

              Ще се сетите де е истината,от кога ви разправям да не се занимавате с хидравлични експерименти с неочакван край,този Ком го видях преди няколко години когато започнаха да го предлагат Поляците,и определено отзивите бяха добри,това е лебедка мечта за всеки 4X4 екстрeмист.Малко зор е с въжето,много се оплита ако не внимаваш,но с практиката нещата горе долу се оправят.
              LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
              Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

              Коментар


              • #8
                От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Няма друг начин да предам движението на лебедката , защото трябва да спазвам посоката на навиване на въжето , а и трябва да има бушон някъде по веригата щото иначе може да има скъсана или крива рама . Лебедката оригинално се вгражда на Дифендър , а и за мен няма значение въжето дали ще изпреварва или закъснява въртенето на колелата защото навигатора придърпва въжето когато не под напрежение за да не го застъпя или навия на гумите .
                Скъсана рама няма да има. На Пловдив третия ден Стоян след екстрема забрави да изключи КОМ-а и потегли. Въжето просто се скъса(10мм) и леко подби тръбата на стрелата на, която беше вързано. Не вярвам рамата на Патрула да е по-слаба от Уазковата. Дали колелата ще изпреварват или закъсняват от въжето е важно! Ако, колелата са много по-бързи от въжето(както на Уаза на Стоян) в кал , като пуснеш въртенето на колелата вместо да помагаш ще се окопаваш, а на стръмен склон освен окопаването се получава и едно подскачане, дето троши трансмисии. Колелата трябва да са малко по-бързи от въжето за да те вадят отгоре. Ние работим по въпроса а ти, ако имаш готово решение не го прецаквай.

                п.п. Задължително си сложи , червена, сигнална лампа(може и комбинирана със зумер) на таблото, която да ти показва, че лебедката е включена.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Скъсана рама няма да има. На Пловдив третия ден Стоян след екстрема забрави да изключи КОМ-а и потегли. Въжето просто се скъса(10мм) и леко подби тръбата на стрелата на, която беше вързано. Не вярвам рамата на Патрула да е по-слаба от Уазковата. Дали колелата ще изпреварват или закъсняват от въжето е важно! Ако, колелата са много по-бързи от въжето(както на Уаза на Стоян) в кал , като пуснеш въртенето на колелата вместо да помагаш ще се окопаваш, а на стръмен склон освен окопаването се получава и едно подскачане, дето троши трансмисии. Колелата трябва да са малко по-бързи от въжето за да те вадят отгоре. Ние работим по въпроса а ти, ако имаш готово решение не го прецаквай.

                  п.п. Задължително си сложи , червена, сигнална лампа(може и комбинирана със зумер) на таблото, която да ти показва, че лебедката е включена.
                  И аз един-два пъти забравих да изключа Кома,и все ми събира бронята,но вече лампата ми е в главата...ръчкам на изключено по няколко пъти за по сигурно .
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                    Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                    Ще се сетите де е истината,от кога ви разправям да не се занимавате с хидравлични експерименти с неочакван край,този Ком го видях преди няколко години когато започнаха да го предлагат Поляците,и определено отзивите бяха добри,това е лебедка мечта за всеки 4X4 екстрeмист.Малко зор е с въжето,много се оплита ако не внимаваш,но с практиката нещата горе долу се оправят.
                    Хидравличното задвижване е много добро и при правилно изпълнение от него по добро няма , не напразно всички нови пътно строителни машини са изцяло на хидравлика , просто трябва да се направи качествено ...
                    Раздатка с такъв КОМ-а се прави едва от няколко месеца и е предвидена само за състезателен Патрол с мотор 2.8 . Преди няколко години двама състезатели бяха направили КОМ , но той беше изведен на фланец между скоростната и раздатъчната кутия имаше доста конструктивни недостатъци ...
                    Въжето няма как да се оплита при вътрешен монтаж на лебедката защото се реди само ...
                    Последно редактирано от Бакалов; 29-07-13, 07:31.
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                      И аз да подкрепя Жоро за слагането на сигнализация за включена лебедка.
                      След като сложих моята механична лебедка няколко пъти се случи да я забравя включена, вследствие имах няколко скъсвания на въжето, и изкривени железа пои захвата към рамата.
                      Сложих най-обикновена микрошка, която светва 6 доида от диодна лента, залепена на таблото. Свети доста ярко, даже и през деня, на снимката се вижда.
                      Може да се сложи и звукова сигнализация, но реших, че ще ме дразни, и засега съм само със светлинната. Откак съм с нея-не съм потеглял със забравена лебедка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0217 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:77.3 КБ
ID:5506060
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                        При П2 по указание на производителя механична лебедка се ползва само на неутрал на раздатката. Лично съм пробвал на място и установил, че движение от включен КОМ се предава и на бързи и на бавни. В движение не съм пробвал - спазвам предписаното от производителя. На неутрал по - удобно се тегли друга закъсала машина. Поздрави.
                        MITSUBISI PADJERO 2,5 TDI. 1994 Г. Кандидат ретро.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                          Моя КОМ е на ск.кутия.........всъщност кое е по добре да е на ск.кутия или на раздатката??
                          driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                          Коментар


                          • #14
                            От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                            Според мен е по-добре да е на раздатката. Така можеш да ползваш всичките предавки на кутията. Включително задната за развиване на въжето. Това си е опция за спускане назад на лебедка.
                            Всъщност твоят КОМ няма начин да няма реверс, как е направен?
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Механична лебедка на Нисан Патрол RD28T

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Според мен е по-добре да е на раздатката. Така можеш да ползваш всичките предавки на кутията. Включително задната за развиване на въжето. Това си е опция за спускане назад на лебедка.
                              Всъщност твоят КОМ няма начин да няма реверс, как е направен?
                              еххх Коле .... моя си го ползваш на кват скорост си искаш бре....
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X