Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

    Аз пък имам Алфа 146 и 159 а жена ми има Рено меган. 159-ката е от скоро... така че ще говоря за 146-цата (от 5г я имам, 80к км почти изцяло градско софия). Реното и тая алфа са набори - 97 е алфата , 98 реното.
    Алфата е внос от Италия (неизвестна история, км и т.н), Реното го купихме от приятелско семейство караше го жената... много запазаено.
    Та за това време (около 5г) реното все му има по нещо средно през 2-3 месеца... като някои от нещата които си оправил уж, пак сдават багажа.. отделно къса амортисьори, проблеми с обороти на празен ход, с парно... и разни други.. иначе са евтини за подръжка..

    Афлата от друга страна... смених амортисьори преди 8 мес. (имаше още хляб в тях... ама исках да я покарам с нови) и шарнири с носачи (общо 130 лв). Отделно извън нещата които се водят консуматив - една пружина и една помпа на съединителя... (помпата още като я взех, а пружината миналата година).

    Под капака на колата не поглеждам, само за течност на чистачки и като минат 10хил. я карам да и сменят маслата... имам приятели с ходни и голфове които ги имат горе долу от същото време, бдят им много повече и пак са в ремонти много по често, а за един с опел вектра да не говорим.... На всичкото отгоре не съм внимателен шофьор - 2 пъти съсипвах гуми заради дупки, и всеки сезон изправям джанти. Ако новата излезе и наполовина толкова здрава, ще съм повече от доволен

    Коментар


    • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

      Случайно попаднах на тази стара тема ...
      Ама що глупости са изписани, просто не мога да повярвам

      Само едно ще ви кажа, Alfa 145 99та за 11 години и 130 000км съм платил ~1000лв за обслужване.
      В момента е в движение при мой познат.
      Карам alfa 159 и тази кола има МНОГО здраво окачване !
      Купих я на 9 години с оригинални носачи на 148к оригинална водна помпа и тн.
      Карам си я и само ви гледам в огледалото, всяка марка си има слабост. Хайде стига с прехванелите BMW-та и М-класите
      Като си купувате кола, която струва 3-4 пъти по- евтина от най- скъпата обява за същият модел, какво очаквате
      А като не разбирате от автомобили, вземете някой който има опит със същият автомобил и поне малко познания.
      Поздрави, но създавате "фалшиви новини".

      Коментар


      • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

        Flips, вероятността да ме гледаш в някакво огледало е почти нулева. За първо изказване във форума- много зле. Попрочети малко, тук така не си говорим...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

          За тези, които вярват на приказките на гаражните майстори да кажа - 159 точно е много здрав и качествен автомобил, само не препоръчвам 2.2 бензиновия мотор базиран на GM-ски, то всъщност всичките им бензини са на GM и не са от надеждните! Специално дизелите им са най-здрави и икономични от всичко на пазара!
          Последно редактирано от evos; 07-04-18, 07:57.
          мисля, да зема а се замисля...

          Коментар


          • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

            Първоначално публикуван от flipz Преглед на мнение
            Като си купувате кола, която струва 3-4 пъти по- евтина от най- скъпата обява за същият модел, какво очаквате
            ко? като пишете букви по-думи копче най-клавиатура манджа
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • Мнения Р·Р° Alfa Romeo 159 1 9 JTDM

              Здравейте, някой има ли наблюдения по този двигател? Предстой ми закупуване на кола втора ръка от Англия и приятелката ми много хареса тази кола. Имате ли някакви наблюдения за този двигател относно подръжка, скоростна кутия, разход и прочее? Благодаря предварително

              Коментар


              • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                Преди един месец ни я истърсиха в двора да си чака реда 1.9 ГТД нов внос от Италия със затегнал мотор .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                  Това да убиеш 1,9 JTD трябва да си гений. Или да си го карал 10 км със спукан картер и/или радиатор.
                  Фиат Купе
                  Опел Фронтера В
                  Мицубиши Паджеро Пинин

                  Коментар


                  • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                    Търси си съъс 120 к.с мотора БЕЗ вихрови кпапи. 150 к.с ги има, и трябва да се махнат, иначе мотора на салата. Здрав мотор. 159-та е тежка кола, и с този мотор си гори 7 на дълго, и върви де

                    Коментар


                    • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                      Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                      Това да убиеш 1,9 JTD трябва да си гений. Или да си го карал 10 км със спукан картер и/или радиатор.
                      Италианците са кадърни всичко да убият . Тия дни си заминава една Инсигния с 2.0 ГТД мотор . Чака си само турбината от ремонт . И тя беше същата . Колянов вал ; бутала ; биели ; маслена помпа всичко беше сринато .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Търси си съъс 120 к.с мотора БЕЗ вихрови кпапи. 150 к.с ги има, и трябва да се махнат, иначе мотора на салата. Здрав мотор. 159-та е тежка кола, и с този мотор си гори 7 на дълго, и върви де
                        На 150 кньовия можеш да ги махнеш . И е по добър вариянт.

                        Коментар


                        • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                          Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                          На 150 кньовия можеш да ги махнеш . И е по добър вариянт.
                          На 1.9 се махат лесно. Драмата е на 2.4.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            На 1.9 се махат лесно. Драмата е на 2.4.
                            Драма!?!? Дремел.....пилиш ръбчето дето пречи да излязат и готово.

                            Коментар


                            • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                              Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                              Драма!?!? Дремел.....пилиш ръбчето дето пречи да излязат и готово.
                              Драма си е
                              Па и тапи за колектора )
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Италианците са кадърни всичко да убият . Тия дни си заминава една Инсигния с 2.0 ГТД мотор . Чака си само турбината от ремонт . И тя беше същата . Колянов вал ; бутала ; биели ; маслена помпа всичко беше сринато .
                                Кой точно мотор правиш на Инсигния, шото те италианкси дизел освен би туробото нямат? Първият и дизел е на Детройт, и си има проблеми с маслената помопа и магистрали. После уж го оправят.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X