Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

    Айде сега разказ в картинки.Слабото окачване на 159 и 166.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0001.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5506397 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0008.jpg
Прегледи:1
Размер:74.1 КБ
ID:5506398и къде са разликите.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0002.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5506399 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0007.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:5506400

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0010.jpg
Прегледи:1
Размер:67.3 КБ
ID:5506402
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0004.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5506401

    Коментар


    • #92
      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

      Щом си я харесал - вземай. Аз бих предпочел 150кс версия, има около 50лв годишно разлика в ГО и около 100лв разлика в данъка годишно (спрямо 210кс). 1.9 120кс двигателя няма смисъл - карал съм такъв на Вектра и имаше осезаема турбо дупка при потегляне. Включи в сметката и гумите, аз като минах от кола с 14-ки на кола с 16-ки бях шокиран от разликата в цените на гумите, която не бях предвидил.

      Коментар


      • #93
        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

        Досега не бях гледал такова окачване то тва окачване има повече железа от на Е класа мерц .... ама ако гледаме по тоя критерии -аз най много желязо вложено в окачването съм виждал по американските котури -да де ама това не ги прави наи свесните коли на света.

        Коментар


        • #94
          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

          За разлика от събратята си 147,156 и 166 Алфа 159 има доста различно и по здраво окачване.Има други недомислия , но те не са по окачването.
          1.9 е слабичък за това тежко купе.Но пък на 2.4 има това Натиснете снимката за да я уголемите

Име:______0006.jpg
Прегледи:1
Размер:103.0 КБ
ID:5506409 И познайте как се слага?

          Коментар


          • #95
            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

            Как се слага - през ауспуха
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #96
              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Как се слага - през ауспуха
              гинеколог....

              Коментар


              • #97
                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                гинеколог....
                Допълнителна става също много помага

                Ама десо ще кара няма да я ремонтира лично та се 200
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #98
                  От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Ама десо ще кара няма да я ремонтира лично та се 200
                  Десо ще кара, като си продаде ц-ето.. За сега само събирам информация..

                  Коментар


                  • #99
                    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение

                    Ама десо ще кара няма да я ремонтира лично та се 200
                    Нали говорим за + и - на 159 ка ? Това е един от минусите.Малкото ремъче е на два размера и е разтегателно.Слага се както правилно отбеляза от гинеколог.
                    На всичко отгоре двойната шайба на компресора не се предлага отделно а заедно с компресора и струва хххх лв.Дори да не я ремонтира лично кинтите за части той ще ги дава

                    Коментар


                    • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                      Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                      Нали говорим за + и - на 159 ка ? Това е един от минусите.Малкото ремъче е на два размера и е разтегателно.Слага се както правилно отбеляза от гинеколог.
                      На всичко отгоре двойната шайба на компресора не се предлага отделно а заедно с компресора и струва хххх лв.Дори да не я ремонтира лично кинтите за части той ще ги дава
                      Ето такива мнения ми трябват.. Ще им видя цените..

                      Коментар


                      • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Верно ли? Щото карам доста НОВИ и няколко между 20 и 30 годишни. Познай кои дават несравнимо по-малко проблеми.
                        Верно! При условие, че колегата се е спрял на автомобил от това поколение, какъв е смисъла да го сравняваме с автомобил от друго поколение? Той е направил своите заключения и е стигнал до такова предпочитание. Ето поради тази причина, мисля, че няма смисъл да отклоняваме темата в други насоки. Питането му е конкретно. Очаква конкретни отговори.

                        Коментар


                        • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                          Абе Боркоо, ти видя ли оная 159 на Липник?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                            Ако искаш кола, която да ти доставя удоволствие и ако можеш да си позволиш някой и друг ремонт от време на време, не се замисляй. От около месец съм собственик на 1.9 jtdm 150к.с. и всеки ден, във всеки един момент нямам търпение да вляза в нея и да си се возя. Или просто да вляза в нея, дори и да не се возя. Или просто да седя около нея и да я гледам. И от вътре и от вън, колата е перфектна.
                            Не си взимай 120к.с., биха били малко за това купе, а 2.4jtdm ще дава около 2л. разход отгоре, а частите са осезаемо по-скъпи.
                            Съединителят сдава багажа на около 100 000км. (не е изчислен правилно) и е масово, смяната заедно с лагер помпа е 800-900лв. При палене и гасене слушай за по-силно тракане (направо тресене и тропане) - това е симптом за тръгнал маховик, който също излиза около тези пари.
                            Окачването е като за всяка кола в България - не е вечно. Малко по-скъпи са частите там, но според повечето хора с такива коли са и по-здрави.
                            Един чип/ремап оправя т.н. "дупка с турбото" и всичко заспива - турбината си работи когато ти трябва.
                            Разходът е нормален за кола 1.5 тона, 150к.с. - 8 градско (в София), 6-7 извънградско. 10% повече от колкото показва компютъра, 20% повече от каталожните данни.

                            Ако търсиш кола за придвижване - не е твоят автомобил, ако търсиш кола, която да те размазва от кеф - това е. Но търси от човек, не от джамбаз.

                            Коментар


                            • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                              Страхотен автомобил друго нямам какво да кажа.
                              Първо когато я купуваш задължително някой с теб който да я огледа за удари/рядко се намират такива без/
                              Второ задължително закачате с ФЕС/МЕС и проверявате реалните км.
                              Трето окачването не е слабо но не е правено за нашите пътища, няма страшно рециклира се, в Казанлък е един от най добрите майстори за това, но колата откровенно си плаче за коловъри, както и 166-цата.
                              Маховика е демпферен но и за това сиромашката българска инжинерна мисъл е намерила решение, заменя се с едномасов.
                              СК е добра и изобщо не е слаба, говоря за механичната, селеспиида е с механична кутия, автомата на алфата всъщонст е японски, майстори за него има само на две места в София който магат да се справят. Нивомата също е тънко място в колата.
                              И не на последно място двамата най добри майстори на италянки са много близо до теб, единия е Христо - Хитко в Ямбол и Жоро Специалиста в Сливен.
                              Цените на подръжката не се различават особенно от подръжката на един Опел,Фолцваген или Ауди от същия клас.
                              Поздрави от един върл фен на итал автомобилите, ако имаш въпроси с удоволствие ще помагам и за части и майстори.

                              Коментар


                              • От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                                Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                                Един приятел има същото животно (само че комби) ,красива е но като червива ябълка , електрониката и си прави каквото иска ,дефакто ,,екстрите и се скапват на третата година .............. .И от мен едно бегай
                                Моята е на 6ги всички екстри и работя, дори за някои незнаех и ги открих докато карах... автоматични чистачки, авт. затъмняване на огледалата. От друга страна 2ма познати с Ауди-та страдат от ел. от доста време при най различни майстори - не могат да им оправят колите. Идеята ми за всяка марка могат да извадят кофти примери. Едни модели са по сполучливи от други при един и същ производител. В бг много хора робуват на предразсъдъци за много неща. Повечето хора дето "знаят" че италианските нестават, са го чували от дядо си или пък от други такива разбирачи. Мисълта ми е интересувай се конкретно за модела, технически, прочети ревюта и т.н.

                                Мойте впечатление:
                                - дизайн то е ясно, немога да не го спомена обаче, просто прави кеф да я имаш... многооо
                                - салона също, моя е кожа - препоръчвам такъв,... като седнеш след това пасат да речем (понеже гледах и такава кола), просто ще разбиреш че не е даденост да се чустваш част от колата (окей не говоря за пасат CC, той е як ... нооо много надценен като пари)
                                - двигател мн издържлив (монтира се на опел и на сааб също м/у другото)
                                - разход - ами не е от най-икономичните - при моя градски маршрут който е 50% нонстоп задръстване по ситняково всяка сутрин 10 градско
                                - окачване - доста прилично като издържливост (нищо общо със 147), мн стабилна в завои... приличен конфорт (например сток бмв 320д от 2008 вози много по твърдо)
                                - място отздат, и в багажника - можеше да е една идея по добре като се има предвид габаритите на колата... вземи комби ако това ти е важно
                                - хубави материали и добре обезшумено в купето

                                Не че немските не стават, но тея дето ми харесват са ~ 25хилки. Иначе без малко да се метна на едно Subaru legacy diesel, ама то се оказа с проблеми...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X