Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

    Всекиму е ясно в България какви коли внасят голяма част от автотърговците, как ги пудрят и т.н.
    Щом ти харесва, колега, проучи предлагането в Западна Европа и отивай на място.
    Колата е много красива. За да й се насладиш напълно, търси я с двигател 2.4 JTDM. За предпочитане с ръчна скоростна кутия.
    Моделът няма някакви конкретни проблеми, само окачването е предвидено за други пътища
    За 4х4 варианта мислил ли си?
    Последно редактирано от dinko; 28-07-13, 12:22. Причина: Допълнение

    Коментар


    • #32
      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

      Първоначално публикуван от dinko Преглед на мнение
      Всекиму е ясно в България какви коли внасят голяма част от автотърговците, как ги пудрят и т.н.
      Щом ти харесва, колега, проучи предлагането в Западна Европа и отивай на място.
      Колата е много красива. За да й се насладиш напълно, търси я с двигател 2.4 JTDM. За предпочитане с ръчна скоростна кутия.
      Моделът няма някакви конкретни проблеми, само окачването е предвидено за други пътища
      За 4х4 варианта мислил ли си?
      2.4JTDM както писах по-горе има доста коне, съответно висок данък и ГО.. Карал съм автомобил над 250кс и бързо ми минава мерака от мачкането на педала.. Не са ми нужни толкова коне..
      4x4 пък излиза от бюджета..

      Коментар


      • #33
        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

        Имам опит и с 147 от магазина.На 17000 км заминаха два носача което ми се струва че има връзка с завода производител а не с местните джамбази.Другата кола е 159 бензин с онова недоразумение полуавтоматична скоростна кутия,която работи откровено изнервящо с доста проблеми по какво ли не също купувана от магазина.Има и други автомобили от марката които ремонтирам но да кажем че са по стари и не се знае кой как ги е подържал.В общи линии е добре автомобила и джипа да са немски или японски.
        Борис 0888 999 едно едно9
        PATROL Y260 RB30S

        Коментар


        • #34
          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

          Имам приятел, който караше 156 в продължение на 4-5 години. Беше доволен от нея, но я смени за кола с по-нисък разход на гориво, заради предимно градското си шофиране. Не съм забелязал да е седяла в бокса, да е ремонтирана или да е имало голяма драма.
          Същият, работеше преди това в холдинга Икуест и ползваше служебна чисто нова вектра, а после си взе алфа 159 седан. Беше очарован от нея по всички показатели и затова като се махна, за пред блока си взе тази 156.
          Според мен просто си купи това, което ти харесва на душата и на джоба, защото иначе все ще се обръщаш след нея като се разминавате и леко ще съжаляваш, че не е твоя.
          Инак по повод на това, коя кола става за тук................ми и аз четох много против Каптивата, която карах 200 000 /двеста хиляди/ километра само в България, пък освен обслужването съм сменил само едно каре на кардана на четвъртата година.

          Така че, вземи си което ти е на душата, разбира се след обстоен технически преглед преди това.

          Коментар


          • #35
            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

            Та така, разбрах, че окачването е проблемно и реших да проверя цената на носача и дали се намира лесно..
            Първо, трудно се намират из магазините и второ - това което го има е сериозна цифра..


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.jpg
Прегледи:1
Размер:108.6 КБ
ID:5505728
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.jpg
Прегледи:1
Размер:63.6 КБ
ID:5505729

            Коментар


            • #36
              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

              Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
              2.4JTDM както писах по-горе има доста коне, съответно висок данък и ГО..
              От 1.9 нямам впечатления.
              На мен, освен 159, ми харесва предишния модел на Хонда Сивик хечбек - сегашният не е толкова "спейс"
              Последно редактирано от dinko; 28-07-13, 13:07. Причина: Корекция

              Коментар


              • #37
                От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                Та така, разбрах, че окачването е проблемно и реших да проверя цената на носача и дали се намира лесно..
                Първо, трудно се намират из магазините и второ - това което го има е сериозна цифра..


                [ATTACH=CONFIG]611412[/ATTACH]
                [ATTACH=CONFIG]611413[/ATTACH]
                Недей да очакваш от кой и да е съвременен автомобил с подобно пътно поведение и подобна схема на окачването, носачите да са много по-евтини.Добре си се ориентирал да гледаш в еврото и при техковците за да се ориентираш за цените.Ще ти споделя нещо от моя опит с алфата, на 166-та окачването е почти като на 159-та.Взех я на около 300хил.км с разбит горен носач(в тампоните, шарнира беше здрав) отпред в ляво.Смених го(trw) комплект, не само тампоните, и три години съм я карал всеки ден без да се разбие нещо по предницата.За тези 3 години смених и шенкелните втулки(стават от мерцедес, така наречените "скърцащи втулки на мерцедес") на задното окачване заедно с рециклиране на шарнирите на косите носачи и толкоз.Ако ти се иска кола със съвсем евтина поддръжка по съвременните стандарти, то за ориентир за такава кола ще ти дам фиат браво/брава/мареа 1.6 бензин, пък ти сам ще си направиш оценка на разликата в поколенията, класовете и т.н., та ако щеш и дизайна.Та така като разглеждаш части, погледни цената на съединителя и маховика, поинтересувай се от цената на дюза, помпа или рециклиране на турбина, за да прецениш можеш ли да посрещнеш едни такива евентуални разходи и дали е лъжица за твойта уста.Всички европейски съвременни автомобили имат разни проблеми и не само с електрониката и това е нормално, или поне мен не ме учудва.Не че японските нямат, ама да не задълбаваме.
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #38
                  От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                  Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                  ...Та така като разглеждаш части, погледни цената на съединителя и маховика, поинтересувай се от цената на дюза, помпа или рециклиране на турбина...
                  Да разбирам ли, че гореспоменатите влизат в "постоянни болежки"?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                    Аха, влизат. И често започват едни светения на лампи по таблото дето не можеш да разбереш защо светят. Хубавото е, че като извадиш ключа угасят. Иначе и на мен ми се ускорява пулса като мине такава покрай мен и ги гледам от години в сайтовете. За протокола, две години карах 166- кожа, автомат, туй онуй и ремонти да се чудиш от къде дошли.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                      Добрев, вземай каквото ти е на сърце и хич не слушай "майстори". Италианските коли не ставали, френските не ставали, моторите им не ставали, ми карайте само Вранглер-и....
                      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                        Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                        Да разбирам ли, че гореспоменатите влизат в "постоянни болежки"?
                        И не само гореспоменатите. Не се троши само това, което го няма.
                        На сърбела майката му е чесането.
                        Борислав Борисов Русе О885 О37815

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                          Първоначално публикуван от The Back Bone Преглед на мнение
                          Добрев, вземай каквото ти е на сърце и хич не слушай "майстори". Италианските коли не ставали, френските не ставали, моторите им не ставали, ми карайте само Вранглер-и....
                          Митко е прав и аз така и правя сега )

                          Аз от 17-18 години карам само френски коли и мотори, Пежо искам да кажа, и съм повече от доволен.

                          Имах подобна Алфа но с 2л бензин и роботизираната ск. кутия...

                          Пича преди мен, беше маниак, беше перфектна, всичко поддържано, най-скъпата част беше нещо по електрониката на двг, около 600-700 лв оригинално на Бош.

                          Кожа, екстри, всичко е готино и комфорта е уникален, визията докарва ерекция, красота и мощ.

                          Усещането и звука когато смачкаш педала на газта е нещо което не съм почуствал на никаква друга кола, още не съм карал Ферари обаче...

                          Тук във форума има едни младеж Кайо, брат му работи в сервиз специализиран за италианки, според мен и много други хора в София няма по-добри от тях, струва си да се говори с тях и колата да се прегледа обстойно преди покупка!

                          Аз лично забележки имах към тъпия робоавтомат, 50/50 заради него, преди години направих двойно салто мортале през таван с моята алфа на околомръсното в София, просто робота бавно реагира и като натиснеш спирачка веднага изключва от скорост.

                          И още нещо което е другите 50% заради които катастрофирах, задницата на тези коли е супер лека, на мокро и хлъзгаво си е доста дрифт особено с мощния двигател.

                          Според мен ако попаднеш на хубава кола, вземи, покарай година и преди да е почнала да се разпада след като си начешеш крастата си вземи нещо по-здраво и устойчиво на Багдатските, пардон Българските пътища...
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                            Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
                            И не само гореспоменатите. Не се троши само това, което го няма.
                            Повтаряш се, очевидно искаш думите ти да отекнат във вечността и да се забият във втечнените мозъци на феновете на марката. Алфата си е Алфа - предлага невероятно усещане за автомобил на съответната цена. Надали има някой, който да мисли, че Алфа Ромео е танк или работен кон. Посочи ми автомобил от аналогичен период с подобно поведение на пътя и усещане при шофиране на съпоставима цена за придобиване и подръжка.
                            42

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                              Човека е поставил конкретни въпроси, а всеки почва да му обяснява едва ли не, че е тъп. Той пита нещо конкретно и всеки втори отговаря - абе не става тази кола. Направо се чудя как няма все още тема "Списък на колите, които стават".

                              За конкретния автомобил, а и не само за него доста от нещата на са късмет. Все пак купуваме стари автомобили, изхвърлени от чужбина. Че и пари даваме за тях даже... Според мен е най-важно да се гледа колата да е в общо добро състояние. Примерно, ако попаднеш на собственик, на който му се свидят 5 лева за автомивка и вътре е кокошарник, представи си как е правил обслужване и ремонти....
                              If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Мнения за Alfa Romeo 159 1.9 JTDM

                                Аз съм карал такова за малко, беше с големия дизел/май 2.4/ и предно предаване. Има 3 плюса - добър външен вид, ниска цена на старо и много екстри. Пътното поведение беше ужас, хем вози гадно, хем не можеше да тръгне с толкова много нютони на предните гуми. Двигателят теглеше добре над определени обороти, но имаше огромна турбодупка. Автоматикът превключваше изключително бавно, даваш газ на кикдаун, броиш до 3 и чак тогава тръгва.

                                Момчето се беше изръсило една торба да я купи нова и я продаде за под 20х лева, а беше на 50-60 хиляди километра. Интересното е, че после пак си взе Алфа Дет са вика, такава кола се купува със сърце.

                                Аз лично за здравината нищо не мога да кажа, но като кола не ми хареса.
                                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X