Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

    Мерси Едо!

    Докато се начудя...продадоха колата...не е истина...

    Кой мотор при ОФБ е най-добър според вас? Че сега явно ще си купувам фронтера в друг град...има една добре изглеждаща в Сливен... може да ида да я видя.... някой да препоръча надежден сервиз в Сливен където да я проверят как е машината? Мерси за помощта.

    Коментар


    • #62
      От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

      Първоначално публикуван от isuzo Преглед на мнение
      Пусни му това на твоя приятел https://www.youtube.com/watch?v=F7Hq...ature=youtu.be може и това https://youtu.be/TvtIxfCPIA4
      От днес и това:

      и


      Но ти и аз знаем колко е далече това от стоковата фронтера
      Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

      Коментар


      • #63
        От: До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

        Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
        Ами то е писано бая по тези въпроси! Накратко:
        1. Бутона на таблото включва предния мост ( стандартно задвижващ е само задния ).
        2. Когато ти е включен предния мост работи на "бързите" скорости, тогава можеш с малкия лост да включиш "бавните".
        3. Няма междуосев диферциал, т.е. не е желателно да се движиш с включен преден мост по твърди настилки.
        Ако си я вземеш ще разбереш още доста неща.
        Успех!
        И да не забравиш да се отчетеш какво си взел!
        Какво означава :твърда настилка-значи ли че не може да се движи по асфалт с двойно?

        Коментар


        • #64
          От: До: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

          Първоначално публикуван от kekerence Преглед на мнение
          Какво означава :твърда настилка-значи ли че не може да се движи по асфалт с двойно?
          Да, не трябва да се кара 4X4 по чист асфалт, кара се ако има лед, сняг, по черен път, пясък, кал, всичко хлъзгаво

          Коментар


          • #65
            От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

            Привет, колеги!
            Да питам (засега чисто хипотетично) за комбинацията от 2,2дизел и автоматик - как е кутията като надеждност; в движение адекватна ли е - тук е добре каращите да имат наблюдения и от други автомати; разход на нафта - какво е нормално да се очаква???
            Порових набързо за подобни мнения, но освен за спорадични проблеми и повечко за комбинацията с големия бензин (но там и кутията може да има разлики), не попаднах на друго полезно за моя информация...
            Въобще ще ми е интерсно някой да разкаже как е този мотор с автомат.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #66
              От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

              Всичко зависи от състоянието на екземпляра и поддръжката.
              МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

              Коментар


              • #67
                От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                Среден разход с преобладаващо извънградско 8,5/100, с автомат се кара доста по-приятно отколкото с ръчка, но в моят случай, в крайна сметка се наложи да продам колата заради него!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #68
                  От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                  Демек е проблемна кутията ли?
                  За ръчка/автомат няма какво да се убеждваме - аз съм от тези, дето са карали по много и от двете, та вече се оглеждам приоритетно за второто.
                  То е ясно, че зависи от досегашната поддръжка, ама нека да кажем така: какво да очаквам от нормално поддържан екземпляр - има ли подводни камъни???
                  Принципно се оглеждам за удобна (да ни е удобна на мен и жената за ежедневни нужди, не разбирайте, че търся комфорт и лукс на всяка цена) градска/крайградска кола, по-компактна от бившия ми Аутбек и настоящата Превия, и с възможности за кривване горе/долу като на Аутбека...
                  И случайно в полезрението ми попадна Фронтера Б Спорт - дизел+автомат, която надвишава възможностите за забягване, но пък предполагам за сметка на комфорта и разходите...
                  Затова искам да си изясня въпроса и с надеждността, та да си правя сметката и да претеглям плюсовете и минусите...
                  Последно редактирано от Shider; 18-09-17, 10:19.
                  SUZUKI V-STROM 1000
                  Jeep Cherokee 2.5CRD
                  TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
                  о889 525 о74 - Владо

                  Коментар


                  • #69
                    От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                    Кутията е проблемна защото няма най-простото и необходимо нещо - пръчката за нивото! От там всички проблеми ги разбираш по трудния начин и прекалено късно, освен ако нямаш канал в къщи да си я проверяваш редовно /мръсна и досадна работа/. Возията по неравности с този цял мост отзад си е приключение и изисква повишено внимание, иначе и с двата варианта на дизела X22DTH/Y22DTH не съм имал никакви сериозни проблеми. С един приятел гледахме една напудрена такава в Дупница миналата седмица - на празен ход се тресяха предните гуми от вибрациите и таблото умираше при включване на светлините, това ей така на първо четене без особено задълбочаване - иначе на табелата "топ състояние" и 7500 цена! Та не знам на какъв екземпляр ще попаднеш, вноса на читави коли е преустановен отдавна!
                    Последно редактирано от Edo; 18-09-17, 12:42.
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #70
                      От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                      Edo, кутията ако не тече и е в ред, нивото за 60000 км (на колкото аз съм приел да си го сменям, инача май беше по-голям сервизния интервал) не трябва да изхарчва повече от 1 л, което (ако не се лъжа, че не ми се рови) е прибл. половината от количеството м/у Max/Min. Държи се адекватно и превклучва не по-лошо от (плавно) от DSG поколение 2007 и от такав на Grand Cherokee WJ 4.7 (такива само съм карал по-продължително).

                      За дизеловия мотор не мога да кажа нищо, но комбинация от слаб дизел и хидравличен автомат, нещо не ме вдъхновява...
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                        Не е само до нивото - хубаво е да виждаш как се променя цвета на маслото с километрите, така си по-наясно какво се случва вътре! Моята не капеше отникъде, но явно е имала повишено триене вследствие на износване и маслото сигурно е почерняло бързичко, ама няма кой да го види! Да знаеш, че умря изведнъж, без удари и други проблеми - просто си ме остави на пътя. Повече автомат без пръчка няма да взема!
                        Honda XL600LM, 1987
                        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                        Коментар


                        • #72
                          От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                          Е, то има ли още такива автомати? Освен ако не е някой стар модел, на каквато и да е марка.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                            следя с интерес...
                            Страхът от оръжията е признак за забавено сексуално и емоционално съзряване --- YAMAHA XTZ 750---

                            Коментар


                            • #74
                              От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Не е само до нивото - хубаво е да виждаш как се променя цвета на маслото с километрите, така си по-наясно какво се случва вътре! Моята не капеше отникъде, но явно е имала повишено триене вследствие на износване и маслото сигурно е почерняло бързичко, ама няма кой да го види! Да знаеш, че умря изведнъж, без удари и други проблеми - просто си ме остави на пътя. Повече автомат без пръчка няма да взема!
                              Да - цвета също е индикатор. Почне ли да покафенява, значи е време за смяна, а може да е и признак за прегряване. Иначе на фона на всеобщото реване от тази кутия, аз я карам на мотор с 90 к.с. по-мощен, с по-големи гуми и в по-лоши условия и нямам никакви проблеми - или вашите са си почнали родилния процес още при предните си си собственици, или съм някакъв луд късметлия!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • #75
                                От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                                Здравейте колеги! От днес и аз съм собственик на ОФБ КБ 2002Г. 2.2tdi 115hp. Джипката е взех от Стара Загора, и така се случи че аз и направих сефтето на дълъг преход, аз съм от Варна.
                                Не съм предполагал че джип може да има такава возия. Преди години търкаля Витара къса база 92г., ами друса си. Шест - седем години карах аудита а4,а6 куатро, ами и те си по тракват, но опелчето ме очарова. Имам да оправя няколко дреболии; презапояване на табло, лепене на капачка на ляво огледало и ремонт на шовьорска седалка (не и работи лоста за регулиране на облегалката), но като цяло това е.
                                Поздрави на всички колеги от форма и ще се радвам да получа някой друг съвет.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X