Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

    Писано е по въпроса!
    За КБ, ще ти кажа как го оправих - под предните седалки има двужилен кабел от седалката към ел. инсталацията, съединен с двойна клемичка. Отрязах клемичката и запоих директно кабелчетата едно към друго. Повече от 2 години въпросната лампичка не се е обаждала! По същия начин оправих проблема и при сина ми преди година и нещо.
    Въпросната интервенция не изисква кой-знае какви умения с поялника, само малко тинол и изолирбанд....
    Казано е:
    -"Обичай ближния",
    щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

    Коментар


    • #47
      От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

      Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
      Здравейте колеги!От миналия месец имам въпросния моделФРОНТЕРА и засега впечатленията ми са много добри.Въпреки че темата е сравнително стара,надявам се някой с опит да прочете и да даде съвет.В един от постовете по темата бе споменато , че традиционен проблем е лампата на коланите(еърбега) вероятно в смисъл, че свети непрекъснато.Как се отстранява този дефект и отразява ли се по някакъв начин,ако не се отстрани.Благодаря предварително.
      Под седалката ще намериш един жълт куплунг-отвори го и почисти клемите с фина шкурка (може и контактен спрей) .
      Аз така реших проблема и вече 3-та година ,без ядове.

      Коментар


      • #48
        От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

        Благодаря колеги!Постъпих както ме посъветвахте и проблемът изчезна! Но сега пък се появи нов-то нали пълно щастие няма...При натискане на спирачния педал се чува едно много протяжно и неприятно скрибуцане.Аз естествено смазах всичко видимо и достъпно. Не би...Казаха ми че е от сервото-то било капсуловано и т.н Разчитам да подскажете нещо...ПОЗДРАВИ И БЕЗАВАРИЙНО КАРАНЕ!
        ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

        Коментар


        • #49
          От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

          Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
          Благодаря колеги!Постъпих както ме посъветвахте и проблемът изчезна! Но сега пък се появи нов-то нали пълно щастие няма...При натискане на спирачния педал се чува едно много протяжно и неприятно скрибуцане.Аз естествено смазах всичко видимо и достъпно. Не би...Казаха ми че е от сервото-то било капсуловано и т.н Разчитам да подскажете нещо...ПОЗДРАВИ И БЕЗАВАРИЙНО КАРАНЕ!
          По скоро си провери накладките за износване. Имат акустични датчици (едни пластинки) и като се износят накладките почват да стържат неприятно. Но това скързане при теб не е в движение. Съжалявам за празния пост, но не мога да го изтрия.

          Коментар


          • #50
            От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

            Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
            Благодаря колеги!Постъпих както ме посъветвахте и проблемът изчезна! Но сега пък се появи нов-то нали пълно щастие няма...При натискане на спирачния педал се чува едно много протяжно и неприятно скрибуцане.Аз естествено смазах всичко видимо и достъпно. Не би...Казаха ми че е от сервото-то било капсуловано и т.н Разчитам да подскажете нещо...ПОЗДРАВИ И БЕЗАВАРИЙНО КАРАНЕ!
            може и накладките да са при колегата,но и при мен се беше появило такова "скърцане".Проверих накладки,ос на педалите и т.н.,но неможах да открия от къде идва-изчезна само.При мен се чуваше само когато се движи педала на спирачките.Предполагам,че е било от разхлабените железарии около кормилната колона,но не знам.
            ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
            Grand Cherokee 2.7
            GSM 0888148630

            Коментар


            • #51
              От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

              И при мен го има но е временно!На старата фронтера КБ-94г. пак го имах този проблем изчезна след демонтаж на педала на спирачката!
              Оста която държи педала има допир до едни пласмасови фтулки които са на самия педал и който при мен бяха леко пукнати и краичето на пукнатото издаваше този звук.....!Тъи като нямаше от къде да намеря такива реших проблема с мн грес (но пак казвам след демонтаж!!Иначе и аз бях пробвал с праскане с спрей с грес на място но нестана!)Сега на новата незнам как е но като стане постоянно ще го видим и него!


              П.П. Само да кажа че демонтажа колкото и труден да е пак става но монтажа си е мисията невъзможна особенно да завъриш гаиката в горния ляв ъгъл на стоиката!Аз така и не успях ! карах така с 3 гайки и несъм имал проблем!
              Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
              LZ1NES

              Коментар


              • #52
                От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                Здравейте колеги и за много години на всички!Пиша пак в тази тема,за да не отварям друга.От месец и половина имам ОФБ КБ 2.2DTI 1999г.Засега всичко е наред,с изключение на дребните неща, за които вече споделих.Не я спирам и много и се радвам-това ми е първия джип,иначе мотор карам от доста време по различни терени-тихата лудост риболов....Като всеки новобранец чета темите във форума и намирам много и полезна информация от хора с познания и опит,каквито признавам си,аз нямам....Питането ми е следното-към кого мога да се обърна при необходимост от диагностика или ремонт в градовете Плевен,В.Търново,Габрово или Русе.Аз съм от гр.Левски и това са ми най-близките по-големи градове/пропуснах Ловеч/.Четох във форума за хора,на които твърдо може да се разчита на квалифицирана помощ/Лозан,Кики/,но за съжаление на мен са ми далечко...Ще съм благодарен на някаква информация от колеги от посочените региони.Поздрави!
                ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                Коментар


                • #53
                  От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                  Първоначално публикуван от Chriss Преглед на мнение
                  Здравейте колеги и за много години на всички!Пиша пак в тази тема,за да не отварям друга.От месец и половина имам ОФБ КБ 2.2DTI 1999г.Засега всичко е наред,с изключение на дребните неща, за които вече споделих.Не я спирам и много и се радвам-това ми е първия джип,иначе мотор карам от доста време по различни терени-тихата лудост риболов....Като всеки новобранец чета темите във форума и намирам много и полезна информация от хора с познания и опит,каквито признавам си,аз нямам....Питането ми е следното-към кого мога да се обърна при необходимост от диагностика или ремонт в градовете Плевен,В.Търново,Габрово или Русе.Аз съм от гр.Левски и това са ми най-близките по-големи градове/пропуснах Ловеч/.Четох във форума за хора,на които твърдо може да се разчита на квалифицирана помощ/Лозан,Кики/,но за съжаление на мен са ми далечко...Ще съм благодарен на някаква информация от колеги от посочените региони.Поздрави!
                  Диагностика може да ти направи всеки но моля те недей да даваш на никой да ти бърника по помпата освен споменатите хора, да не ти се излезе после спестеното гориво от Левски до София солено....
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #54
                    От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                    Благодаря за съвета на Fanatic и го приемам безпрекословно.Да,разбира се,че при сериозен проблем не бих правил дребни сметки и бих се обърнал към правилните хора. Въпросът ми е по скоро опит да установя контакт с колеги от посочените региони,които да ме насочат към някой/човек или сервиз/за решаване на определени по-второстепенни проблеми.Както вече си признах,съм доста неукМежду другото,първата ми работа бе да оборудвам съкровището с нови зимни гуми Кумхо 245/70/16.После прочетох,че с 265/75/16 е по-добре,но нейсе...Следващия път
                    ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

                    Коментар


                    • #55
                      От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                      Здравеите И аз на моята обух кумхо 245/70/16 и като сабера $ мисля да и взема АТ на гоодрич и се питах до какъв размер може да влезе оптимално на широчина и височина ,ако някой знае примерно 245/75/16 дали ще има проблеми .А забравих да кажа ,че моята е дълга база

                      Коментар


                      • #56
                        От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                        виж в тази тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=119096&page=2
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #57
                          От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                          Привет колеги!

                          Харесал съм една ОФБ 2001 г.къса база. 2.2 DTL. Изглежда много стегната и запазена. Но мой познат собственик на сервиз за който твърдя уверено че много разбира от коли ме разубеждава да не я вземам. Аргументи: каза тази колата като цяло много много не става за офроуд. Ремонтирал съм доста такива- доста се чупи ходовата част. Но най-вече: мотора, точно този е проблемен- голям проблем с гориваната помпа която като работи спира изведнъж и си до там.... каза че на негови приятели е станало точно така и са закъсали насред горите и едва са ги прибрали от там.... та, Тоест: бягай от този джип и най-вече от този двигател! Много ви моля дайте Ваше-то мнение по тези точки, че так се бях навил да я купувам

                          Коментар


                          • #58
                            От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                            Пусни му това на твоя приятел https://www.youtube.com/watch?v=F7Hq...ature=youtu.be може и това https://youtu.be/TvtIxfCPIA4
                            МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                            Коментар


                            • #59
                              От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                              Мерси колега.

                              А имаш ли мнение по въпросите колко се чупи фронтера В. И най вече за проблема с горивната помпа?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Впечатления от Опел Фронтера 2.2 ДТЛ

                                Първоначално публикуван от vladoiv76 Преглед на мнение
                                Привет колеги!

                                Харесал съм една ОФБ 2001 г.къса база. 2.2 DTL
                                Карам две такива от 5 години и специално по мотора и ходовата част не съм имал никакви проблеми, както със старата така и с новата помпа. Вариант за внезапно спиране виждам само ако дръпне въздух отнякъде, но това си е нормално за дизел. Тука вече имам забележки към инженерите на Опел, които не са осигурили проста и надеждна система за обезвъздушаване както би следвало за машина ходеща по горите, а са сложили нещо по-скоро за обслужване в сервиз! Както и да е, има измислени варианти за самостоятелно измъкване от трудни ситуации та не му се плаши много-много. Ако работи тихо, равномерно и не свети нищо по таблото хич не се чуди - взимаш евтина /като начална цена/ и надеждна машина!
                                Последно редактирано от Edo; 30-11-16, 11:39.
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X