Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кола до 1000лв :)

    Здраейте, реших да пиша, защото при избора на Тераното ВИЕ бяхте хората, които ме насочихте към точния автомобил за мен и да чукна на дърво вече година съм повече от доволен , само че сега идва време за избор на лек автомобил. Още от сега искам да помоля, хората които смятат да ме убеждават, че за толкова пари не може да се взема читава кола да си спестят постовете. Проблема не е в парите, а в предназначението.
    - започвам с нуждата от лек и най-вече икономичен автомобил. Та така, търси се кола за бъдещ студент (което предполага малко доходи и много разходи ), ще започна с най-общите изисквания на които трябва да отговаря бъдещият автомобил а именно :
    - да е бензинов с малък двигател с ясната идея за поставяне на газ, примерно 100км да ги нимава с 10лв , сега разбирате, защо наличния автопарк не отговаря на изскванията;
    - максималната цена за придобиване и някакво обслужване е 1000лв, като идеята е да се вземе автомобил в що-годе прилично състояние, да се смени необходимото и да се кара докато се разпадне. Донякъде се търси мизерна кола (на външен вид) да не и се набива на очи, да не се бере излишна грижа и за колата;
    - добре е да има хидравлика на волана ( но не е решаващо), по надолу ще спомена моделите на които съм се спрял...все морялно остарели автомобили..
    - важното е да е до някаква степен непретенциозна, тоест стар надежден автомобил без електроника;
    - колата ще се ползва най-вече за междуградски пътувания окло 300км, всеки уикенд.. в разнообразни метерологични условия.

    Ако някой има автомобил, които му стои в гаража и събира прах да се обажда . Та ето и кои модели съм набелязъл като основни :
    - Vw Golf 2 , главно заради евтините части, простотата и масовост;
    - Vw Jetta - мой личен фаворит, поправете ме ако греша, но това е Голф с по-голям багажник , което много ми допада;
    - Opel Astra - макар, че за тези пари едва ли..
    - Fiat Uno - с очите си видях как измина 80км с 7 лв бензин
    - Honda ИлИ Toyota от "85- нагоре, но малко се съмнявам.

    Та така, споделете, дайте съвет, изкажете мнение

    Поздрави !

  • #2
    От: Кола до 1000лв

    Която е най-малко изгнила.
    Фиата като цяло ще има най-много екстри.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #3
      От: Кола до 1000лв

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Която е най-малко изгнила.
      Фиата като цяло ще има най-много екстри.
      - и аз държа същата концепция

      * екстрит са без особено значение. Хидравликата като цяло е най-важна, всичко останало е по дефаулт

      Коментар


      • #4
        От: Кола до 1000лв

        За фиат гледай Браво - има до 1к и ще са доспа по-запазени от уното, което няма живи съученици
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          От: Кола до 1000лв

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          За фиат гледай Браво - има до 1к и ще са доспа по-запазени от уното, което няма живи съученици
          Дообре, а там бензиновите двигатели стока ли са ?

          * щот един ВАГ бензин не може да го уморят 5 човека 3 години системен тормоз..

          Коментар


          • #6
            От: Кола до 1000лв

            Ако си намериш астра Ф 1.8 или 1.6 мотор, моно инжекция..ще имаш една доста безпроблемна кола. Което не важи за браво/брава
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #7
              От: Кола до 1000лв

              Да, само не купувай 1.4 - това е ....

              1.6 са перфектни и идиотоустойчиви
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Кола до 1000лв

                Форд Ескорт-включва се в бюджета, и въпреки общоприетото мнение съвсем не са лоши коли. Има доста на тази цена с АГУ.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Кола до 1000лв

                  Фиат Брава е идеалния вариант. Има достатъчно екстри. Лесна за поддръжка. Икономична. С 4 врати, т.е. носи на багаж. И може да се намери под 1000 лв. Успех при покупката. Мен ме чака същото, защото синковеца вече ми почна джипа с трошенето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кола до 1000лв

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Да, само не купувай 1.4 - това е ....

                    1.6 са перфектни и идиотоустойчиви
                    - 1.6 Фиат или Опел ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кола до 1000лв

                      Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                      - 1.6 Фиат или Опел ?
                      Ако питаш мен - Фиат
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кола до 1000лв

                        Гледам точно в Пловдив се продава една Корола с газ, регистрирана..за 690 лв 89-та..Това нещо е изключително здраво.., а и може да се спазариш..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кола до 1000лв

                          Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                          Гледам точно в Пловдив се продава една Корола с газ, регистрирана..за 690 лв 89-та..Това нещо е изключително здраво.., а и може да се спазариш..
                          - и аз клоня към ЯпонкА, ама малко се притеснявам от намирането на чаркове, че такива бараки все ще има нещо за ремонт, докато за голф или фиат се намират части под път и надпът..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кола до 1000лв

                            Аз като че ли съм фен на 1.7-2.1 турбо дизел кола. Ако се кара леко харчи малко, ако е нужно върви и харчи повече.
                            Пълно е със френски дизели - не са лоши.
                            Аз лично последния път взех Citroen BX 1.7TD, 1994 г. за 600 лв. - харчеше около 6 нафта, вдига до 180 км./ч.
                            Сега такива не виждам, но има Saxo-та.
                            Преди 3 месеца приятел взе Seat Cordoba 1.9TDI 2000 г., за 3000 лв. - харчи точно 4 л. / 100 км. с максимална скорост 120 км. / ч., ако се кара със 170 км. / ч. се вдига на 5.5 л. / 100 км. За 25 000 км. не е сменяно нищо, буквално нищо.

                            И не мога да разбера защо търсите малък бензин. Последният месец се возя с Grande Punto 2009/2010 1.4 бензин. Среден разход 6.2 със скорост в ограниченията. При едно от пътуванията до Пловдив бързахме адски много, на 150 км. / ч. е с над 5000 оборота и даде 7.8. Повече трудно вдига, няма изпреварване в баир, няма избягване на рискови ситуации, дупките ги усещам все едно съм бос а шумоизолацията е останала в мечтите на конструктора.
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кола до 1000лв

                              Абе що не дадеш малко повече и да ти продам моята
                              Верно не е много за газ ама пък е кеф да се кара )))

                              20 годишна японка е ... ми москвич. Заеби.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X