Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Кола до 1000лв

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Не си прав. Може да вземе 300д - ако не е убит мотора ще го надживее
    - а звука от цъкащия часовник е само бонус

    Коментар


    • #32
      От: Кола до 1000лв

      Бензиново ФВ Поло,от 89 90г. е твоята кола. Има газифицирани и се продават за по 6,700 лв. Всичко друго,на което залитнеш ще е или изгнило,или с др.проблеми. Тия двигатели на ФВ,нямат конкуренция.

      Коментар


      • #33
        От: Кола до 1000лв

        Фиестата:
        LPG 8.09 l/100km

        Мешано каране...
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #34
          От: Кола до 1000лв

          Първоначално публикуван от Борислав Ангелов (fnqkhhhzzz) Преглед на мнение
          Бензиново ФВ Поло,от 89 90г. е твоята кола. Има газифицирани и се продават за по 6,700 лв. Всичко друго,на което залитнеш ще е или изгнило,или с др.проблеми. Тия двигатели на ФВ,нямат конкуренция.
          - именно, но все пак трябва да е нещо дето да се чувствам що-годе приятно, щото съм 198 и 95литра , та Джетата е много добра окъм всичко това. Утре съм в Пловдив да разгледам Тойотата, пък да видим..

          Поздрави !

          Коментар


          • #35
            От: Кола до 1000лв

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Не си прав. Може да вземе 300д - ако не е убит мотора ще го надживее
            Е баш за Мерцедес да ми говориш , че не съм прав е малко нелепо

            Дори да не е убит мотора , само мотор не може да се кормува.
            За да не му изхвръкне някоя клемия при 100-120 км. , първо требе да си оправи ходовата част и окачването , които бас ловя , че 100% са грохнали на тия години . Тва значи 700 кинта за тампони и щанги по задницата , плюс към 350-400 кинта за амортисьори. Пружините и те са омекнали като на дядо ми атрибутите , та и там едно 5-600 кинта с работата .
            Е , ше има и някой разбит шарнир , накрайниче ... плюс реглаж на предница и задница .... 150-200 кинта.

            Тампоните на мотора ( хеле па на дизела) са у теуевизията . Айде и там 200 кинта , за да не тресе като Ифа.
            Ако речеш поне малко да оправиш кочината , наречена "интериор" - доде се усетиш си хлътнал с още 4-500 кинта.

            Просто бех забравил , че е почти сигурно смяна на висящ лагер ( карета не броим), а и лагерите на някоя главина ( ако не всичките) .

            Не знам при сумиране колко излизат горните работи , ама всичко това при условие , че здравето на мотора е цветущо ... за набор `93-94 го приемаме априори , макар че имам основание да се съмнявам в остатъчния ресурс . В противен случай наливаш и 1500-2000 за ремонт на мотора ... и вече от там нататък може да с и спокоен , че този Мерджан ( ако не са му изгнили междувременно тенекиите) ше те пенсионира

            ПС. Турска емблема се намира за 10 кинта , при положение , че злосторници са откършили оригиналния мерник .
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 26-07-13, 11:36.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #36
              От: Кола до 1000лв

              Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
              ...
              - Хонда Сивик, резервиран съм откъм части.
              Кой казва, че ще ти се налага да купуваш части

              п.п. Цените не са това, което бяха
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #37
                От: Кола до 1000лв

                Първоначално публикуван от krasi-mir Преглед на мнение
                Кой казва, че ще ти се налага да купуваш части

                п.п. Цените не са това, което бяха
                -ОК, ма после ще дойда в Uk, да търсим части

                Коментар


                • #38
                  От: Кола до 1000лв

                  Още един съвет, на повечето Опели да не кажа 100% им текат картерите и капаците на клапаните, но това е е по скоро + защото така купето придобива по добра защита срещу ръжда и това го казвам напълно сериозно, мои клиенти които искат да си правят колите за планински или пистово търсят такива течащи защото имат по малко ръжда. Затова да не те плашат течове от капак клапани - 3лв. картер - 12лв. - луксозната или от делкото - 1лв. О-пръстена
                  Който оцелее ще закусва!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Кола до 1000лв

                    Жигулатор

                    Коментар


                    • #40
                      От: Кола до 1000лв

                      Първоначално публикуван от Malkiya Rumba Преглед на мнение
                      Жигулатор
                      - имам една в съседство, на 20к километра, движела се само по направлението Банско - Кърджали - в слънчево време, разбира се. С газ, цена 700 гущера, без пазарлък. Ама гори колкото Нисана

                      - нещо японките които гледам в нета са доста малко. Явно другите са изгнили . Астра ще търся, ако не харесам Тойотата.
                      * Vw - остава настрана, засега

                      Коментар


                      • #41
                        От: Кола до 1000лв

                        Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                        - именно, но все пак трябва да е нещо дето да се чувствам що-годе приятно, щото съм 198 и 95литра , та Джетата е много добра окъм всичко това. Утре съм в Пловдив да разгледам Тойотата, пък да видим..

                        Поздрави !
                        Аз доколкото разбрах търсиш малка кола. Но правилно си се ориентирал.. джетата също е прекрасен избор. Пасат 2-ка или Голф 2-ка също. Преди година продадох перфектен Пасат 2-ка. за 1000лв. и до ден днешен,тая обява уж я махнах от всякъде ми звънят хора за колата. Само който е карал такова чудо,знае що за здраво същество е. По нищо не отстъпва на славата на мерцедесите. Имал съм и 190-тка от тия години... мани бегай.. не ми се говори за нея,нищо че я продадох тая година за 3000лв.
                        Ако залитнеш по някое от изброените бензинови... бягай далече от МЕХАНИЧНА инжекция...,че там какви саги са.. Има и пасати с механични.. незнам за джетите,но сигурно и там са ги монтирали. Само карбуратор..
                        P.S Ако минеш към японците... виж и Нисан Примера P10 за тия кинти може и да се намери читав екземпляр. Страда от втулки на горни носачи,и често разхлопване на биялетки,но откъм мотор също е превъзходна.
                        Последно редактирано от Борислав Ангелов; 26-07-13, 11:48.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Кола до 1000лв

                          Мнения много, но и аз да си кажа моето . Погледни в наш известен сайт, хвана ми окото едно сребристро тигърче, Opel Tigra 1.6i Elegance, 1999г. 100 кончета, обявена е за 999лв, Разход: 5л. - 100км. има климатик, но е нов внос. Лично аз съм фен на опелите, мислех да си взимам такава за втора градска и икономична кола, но засега ще ми е скъпо да поддържам 2 коли. Наш колега Алекс, кара освен джипа и тигра и ако види темата може да каже някоя добра дума и минуси за нея

                          Коментар


                          • #43
                            От: Кола до 1000лв

                            Що не дадеш черокито, гледам е с детски мотор, а със спестените пари може да го стегнеш или да ги насложиш над бюджета за гориво и ще се получи. Знаеш, че не бие на очи, движи се добре и е сигурна кола.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Кола до 1000лв

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Мнения много, но и аз да си кажа моето . Погледни в наш известен сайт, хвана ми окото едно сребристро тигърче, Opel Tigra 1.6i Elegance, 1999г. 100 кончета, обявена е за 999лв, Разход: 5л. - 100км. има климатик, но е нов внос. Лично аз съм фен на опелите, мислех да си взимам такава за втора градска и икономична кола, но засега ще ми е скъпо да поддържам 2 коли. Наш колега Алекс, кара освен джипа и тигра и ако види темата може да каже някоя добра дума и минуси за нея
                              Имам Тигра 1.6i 1995-та година.
                              И не е 100 коня, а 106 - т.е. стъпва на скъпия данък: 107 лв/година.
                              Най-ниският разход, който съм постигал е 5.5/100 през нощта до морето. Теоретично сигурно може да падне на 5/100, ама трябва да не вдигаш повече от 80 км/ч. А с такава бегачка това си е жив мазохизъм.
                              За градско разходът е ужасен: 9/100 лятото и 10/100 зимата (и до 11/100 съм стигал).
                              Не съм я газифицирал, защото това ще убие и без това малкия багажник. Единственият начин е с тороидална бутилка и свободно разхождаща се резервна гума в багажника.
                              Яде масло: 0.5-1 литър на 1000 км - според това на какви обороти я караш.

                              Иначе съм много доволен от нея. Ниски разходи за ремонт и поддръжка. От 2007-ма до сега съм дал не повече от 3000 лв (може и 2000 да са) за ремонти, масла и гуми. Почти не се чупи. Има ръжда, но не ми пука особено.
                              Спортното окачване вози твърдо - като лагерна количка. Но пък за сметка на това е много стабилна при високи скорости. Само на сняг/лед задницата играе повече, защото е много лека.
                              При движение те залепва или на предното или на задното стъкло - според това кой педал натиснеш (това е коментар на жената).

                              С други думи: Определено не бих я нарекъл икономична кола, но пък е кеф да я караш.
                              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Кола до 1000лв

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Що не дадеш черокито, гледам е с детски мотор, а със спестените пари може да го стегнеш или да ги насложиш над бюджета за гориво и ще се получи. Знаеш, че не бие на очи, движи се добре и е сигурна кола.
                                - да, ама с Черокито минавам разстоянието Пловдив - Банско - Пловдив за 80 лв , както и да го карам. Иначе това беше идеята, но просто е икономически не оправдано, като сложим и това, че се ползва редовно за ходено до вилата и по баирите. Доста се разколебах, дали да не си го пазя, щото мотора е чук, всичко му работи и върши работа. по едно време се бях вманячил да взимам 4.0, но вече почти се отказах с оглед пазара. Черока на Влади беше невероятен, но много разходи се събраха и просто няма как.
                                Та на темата Астра 1.6 с обикновена газова колко ще харчи , примерно , а 1.8 ?

                                Поздрави !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X