Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кола до 1000лв :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кола до 1000лв

    Не ти препоръчвам Фиат, при мен в сервиза като гледам какви са им цените на частите и колко често са при мен, приготви си сума близка до тази за обслужване на окачването им, също така и ангренажна не им е евтин, затова препоръчах Опел с мотор 1.6 или 1.8 Ангренажа е от ремък, ролка- някой нямат и водна помпа. Едновалови са, носят много на бой, проблеми им прави комутатора в делкото - 25лв. и това е общо взето, по окачването проблеми правят биалетките защото са от пластмаса и се трошат лесно, но ако ги замениш с биалетки от Голф 3 (метални) стават вечни, много от тях още карат с оригиналните шарнири което е показател за извънредно здрава кола. На някой се разтропват рейките но ако не ти се занимава може да си я караш така ако не те дразни, имаме клиенти които си карат така по 100 000 хиляди вече. Части под път и над път. Понасят газова с плочка защото са моно инжекциони. Ако си намериш 1.8 - C18NZ -това е 1.8 -90.к.с ще си доволен, разхода е приличен, динамиката също, ниския данък, лесно става 100кончета, върви си много добре с 130-140км. в час без да се тормози мотора, защото са оборудвани с дълги кутии. Леки са за каране и определено няма да сбъркаш ако избереш това пред ФИАТ. Същото важи и за Голф 2, имат доста сходни части с Опел. Фиат определено ще надскочиш бюджета, това ти го гарантирам от практиката, не случайно се продават на такива цени толкова нови години Също така пак от практиката ти казвам, че колкото повече екстри толкова повече проблеми за кола на тази цена. За Опел и Голф мога да ти дам доста информация, и за Фиат мога но там ще е по скоро негативна, ако търсиш кола която да купиш и да караш до разпад, някоя от горните две но не и ФИАТ.
    Който оцелее ще закусва!

    Коментар


    • #17
      От: Кола до 1000лв

      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
      Аз като че ли съм фен на 1.7-2.1 турбо дизел кола. Ако се кара леко харчи малко, ако е нужно върви и харчи повече.
      Пълно е със френски дизели - не са лоши.
      Аз лично последния път взех Citroen BX 1.7TD, 1994 г. за 600 лв. - харчеше около 6 нафта, вдига до 180 км./ч.
      Сега такива не виждам, но има Saxo-та.
      Преди 3 месеца приятел взе Seat Cordoba 1.9TDI 2000 г., за 3000 лв. - харчи точно 4 л. / 100 км. с максимална скорост 120 км. / ч., ако се кара със 170 км. / ч. се вдига на 5.5 л. / 100 км. За 25 000 км. не е сменяно нищо, буквално нищо.

      И не мога да разбера защо търсите малък бензин. Последният месец се возя с Grande Punto 2009/2010 1.4 бензин. Среден разход 6.2 със скорост в ограниченията. При едно от пътуванията до Пловдив бързахме адски много, на 150 км. / ч. е с над 5000 оборота и даде 7.8. Повече трудно вдига, няма изпреварване в баир, няма избягване на рискови ситуации, дупките ги усещам все едно съм бос а шумоизолацията е останала в мечтите на конструктора.
      * колкото хора, толкова и мнения. Аз също съм фен на дизела, релано с 1.9Тди на пасат съм постигал 5/100 смесен, което е около 13лв/100км. , проблемите от газовата са само бонус. Обаче, с форд ескорт 1.6, 74к.с. с обикновена газова за 300лв. дава разход 7-8лв на 100км. Реално разликата не е голяма 5-6лв. Но x4 са 20лв. Най-малко 4-ри пъти в месеца са си наема за общежитието/квартирата.
      - не че съм цинца или съм изпаднал до там, ама много трудно, да не кажа невъзможно ще е да си взема кола, за която да не ме е грижа, кола по която да не е пипнат всеки детайл. Та затова гледам да е максимално ефтина, очукана и мизерна, че да няма накъде... Щото иначе, ако е нещо по-луксозно ще се почне едно сменяне на куп части, миене през ден и разни такива щуротии..
      Нека засега да се придържаме към бензина, пък ако не попадна на нещо ще мислим дизел

      Коментар


      • #18
        От: Кола до 1000лв

        Ако питаш мен - без Фиат.. Карал съм два, браво и стило.. Лесно се трошат, крушки горят постоянно.. И това не само при мен.. Приятели с фиати много реват от тях..
        Може да има и читави, но личните ми впечатления са отрицателни специално към тази марка..
        Астра за толкова пари ми се струва, че ще е доста изгнила..
        Аз съм за Джетата.

        Коментар


        • #19
          От: Кола до 1000лв

          Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
          ..казвам, че колкото повече екстри толкова повече проблеми за кола на тази цена...
          - именно за това съм писал, че колкото по-малко, толкова по добре.

          * от астрите съм леко резервиран най-вече заради ръждата, но то на тези години си е котка в човал...
          Астрите са малко над бюджета, но са прилични и ми допадат. Хидравлика имат ли ??
          - а Джетата, става ли ?

          Поздрави !

          Коментар


          • #20
            От: Кола до 1000лв

            Астрите са масово с хидравлика, има прилични екземпляри с не много ръжда, мога да ти дам хитрина как да и предпазиш задните вежди от гниене и то само срещу 7лв. или 30лв. за два под калника. Ако искаш по малко гниеща кола гледай за голф 2-3, сега видях по Мобиле има няколко астри за по 1000лв. и Голфове които ще си вършат работа и то доста по добра от други модели. Не забравяй че има доста вкарани от Италия които имат доста по малко ръжда, японките също гният доста
            Който оцелее ще закусва!

            Коментар


            • #21
              От: Кола до 1000лв

              Opel Astra 1.7 чист дизел, има ги, за по 800-900 лв. Икономичка количка... може и 1.6 моно.
              Има доста колички в нета, за 1000 лв. и до 1000 лв. Успех.

              Коментар


              • #22
                От: Кола до 1000лв

                грешка
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  От: Кола до 1000лв

                  Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                  - и аз клоня към ЯпонкА.
                  Взимай тая Тойота за 500 лева и си свиркай...да ти е мирна главата.С тия италиански кочини ще има " олеле майко"...
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кола до 1000лв

                    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                    Взимай тая Тойота за 500 лева и си свиркай...да ти е мирна главата.С тия италиански кочини ще има " олеле майко"...
                    И без това утре ще пътувам до Пловдив и ще я погледна

                    - Астрата ми допадна, определено, само да намеря някоя дето поне половината не я е изяла ръждата..

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кола до 1000лв

                      Ако е Форд, да е задължително с карбуратор и мотор 1,4 или 1,6. Моноинжекциите им са претенциозни и трошливи. Карах Ескорт 1.4 моно около 5 години - потенциометър на дросела, стъпков мотор, мап сензор и комутатор - в общи линии това са нещата от които боледуват и които ми струваха най-много. Когато го газифицирах, в един момент правеше разход по 7,5/100 извънградско с нормално каране -100-110. Когато всичко му е наред колата е приятна за каране.
                      Цената им за придобиване е смешна...
                      42

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кола до 1000лв

                        Honda/Toyota от тези, които си посочил. Королата, която споменаха по-горе е добър избор.

                        Проблемът на Японките от тия години е ръждата.
                        Приятел имаше споменатата Корола (аз я поддържах) - единствено ръжда, около задното окачване и калници.
                        Хонда ... Сивик ... '87-'91-ва + 4-та генерация ... вече са рядкост и само за върли фенове. '91-'95-а - 5-а генерация се намират повече, с единствен проблем ръжда - започват да гният отзад напред - вежди, прагове. Има достатъчно спортен дух дори и в стоков вид, точно като за студент.
                        От същите години Honda Concerto, и нейния брат близнак Ровър 200/400. Абсолютно еднакви са ... двг, окачване ...

                        Моето мнение - 15-20 годишна кола ... само японка. Ровърът го намесих, защото си е Concerto. Има и модел купе, също с Хонда двг, или пък Т-серията двигател на Ровър.
                        Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кола до 1000лв

                          А шо не си земеш магарцедес - има и в тия пари
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кола до 1000лв

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            А шо не си земеш магарцедес - има и в тия пари
                            * 190, автоматик , прекалено са големи. Засега остават :
                            - Тойотата от Пловдив, ако не я харесам -
                            - Някоя Астра, ама ще трябва да посъбера още малко пари
                            - Джета, определно е фаворит..
                            - Хонда Сивик, резервиран съм откъм части.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кола до 1000лв

                              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                              А шо не си земеш магарцедес - има и в тия пари
                              ...шото за такива пари от магарцедеса му е останала само емблемата
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кола до 1000лв

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...шото за такива пари от магарцедеса му е останала само емблемата
                                Не си прав. Може да вземе 300д - ако не е убит мотора ще го надживее
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X