Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маршрут и план на пътуването.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Маршрут и план на пътуването.

    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
    И тук ше плювна камъчето от опит Купуваш си яко количество вазелин(кофа,две) и да не е ароматизиран.(други мазнотии събират боклуци) Пада яко мазане де шо видиш външно по колата включително стъкла, уплатнения...отгоре, долу.... и т.н. ВСИЧКО!( под капака машинарията не пипаш). Не да го омажеш с баданарката естествено, съвсем тънък филм е достатъчен. от вътре слагаш стотици кесийки с няквото нещо дето има в кашоните на бялата и черна техника за влагоабсорбиране. Имаш достатъчно време да започнеш да събираш от сега. Те си стават и за многократно ползване. Като набъбнат ги слагаш за два дена на слънце и са готови Имаче майка жална. Имах неблагоразумието преди години да прекарам кола от Ню Йорк до Хановер на платформа. Не мога да ти опиша на какво беше станала само за 10 дена. Най-впечатляващи бяха стъклата- матирани безвъзвратно. Солта освен силен корозив е и абразив. Като изсъхнат капките морска вода и вятъра почне да жули по солчицата насъбрала се на предното стъкло става чудничко.
    Мислих си нещо такова, дори и нещо повече - след вазелина увиване с домакинско фолио! Мисля, че така ще се елиминират влагата и солта максимално... За влаго-абсорбаторите - ще видим кой ги произвежда и ще си поръчаме директно.

    Коментар


    • #32
      От: Маршрут и план на пътуването.

      Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
      Мислих си нещо такова, дори и нещо повече - след вазелина увиване с домакинско фолио! Мисля, че така ще се елиминират влагата и солта максимално... За влаго-абсорбаторите - ще видим кой ги произвежда и ще си поръчаме директно.
      Фолиото е нож с две остриета и би навредило повече, отколкото да помогне.

      Коментар


      • #33
        От: Маршрут и план на пътуването.

        Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
        Фолиото е нож с две остриета и би навредило повече, отколкото да помогне.
        Би ли пояснил по-подробно..?!

        Коментар


        • #34
          От: Маршрут и план на пътуването.

          Можеш да си направиш един, два експеримента сам.Вземи парче ламарина(черна) сложи 2-3 капки вода на нея и я увий с фолио за няколко дена...или пак парче ламарина, плат...(с почти всичко става) , сложи го/ги в найлонова торбичка и я завържи, после ги излагай на слънце, сянка редувайки през час примерно за един ден и после метни торбичката в някой шкаф за 5-10 дена. Кажи какво си видял после
          Почти същото е да си купиш хляб в найлонова торбичка и да го забравиш в шкафа за една седмица

          Коментар


          • #35
            От: Маршрут и план на пътуването.

            Вариант за пътуване с ферибот от Канада, или САЩ Западния бряг нагоре към Аляска. http://www.princerupertferry.com

            Проверих и цени ориетировачно .. от Белингам, щат Вашингтон до Жуно, Аляска - 2 души, един жип през Август е 1670 долАра (за сега). Фериго може да се вземе или от там или да се качите с кола по-нагоре и да се качите от Принс Рупърт или евентуално от Порт Харди (на острова) за нагоре.

            Поздрави и успех в планирането - имате явка в района на Ванкувър и остров Ванкувър - ако има нещо с което да съм полезен при планирането и осъществяването - само кажете.

            Коментар


            • #36
              От: Маршрут и план на пътуването.

              How can I arrange overseas shipping for my car?
              Cars and other vehicles including motorcycles, tractors, trailers, RVs, and other machinery, can be shipped overseas as Roll On / Roll Off (Ro / Ro) or in a container. With Ro Ro services, your vehicle is driven on and off of the shipping vessel. Your vehicle can also be packed and shipped in a container, along with other items, if desired.

              http://www.cargo-experts.net/faqs.aspx
              -Rо /RO е като на ферибот.
              -В контейнер
              -има и опция със защита. Пръскат цялата кола -ламарини, стъкла с някакъв вид парафин.

              Аз ползвах контейнер -тропически + парафин. После един парцал с два-три литра разтворител.

              За контейнер неудобството е че е необходимо повече време, което трябва да се проверява.
              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
              В. Иванов

              Коментар


              • #37
                От: Маршрут и план на пътуването.

                Без да съм специалист-
                1. Ro-Ro е голям квадратен кораб, много грозен, прекарващ около 2000 коли. Карат ги на ход и с рампа до палубата. Идват в Сан Диего да разтоварват. Колите /само нови/ са защитени с фолио и някои са покрити с дишащо чергило. Дестинациите на такива кораби са много малко /в сравнение с контейнерите/. Колите са като в гараж. Общо взето излизат чисти.

                2. Контейнер- това е ясно, има ги навсякъде. Покриваш с дишащо чергило, мажеш, слагаш джиджавки за обиране на влагата /ще ти покажа морски, които събират по литър вода/.

                3. Директно на палубата. На Венци варианта с танцуването по леда. Получаваш купчина желязо. Ако не цамбурне някъде по пътя...

                Ro-Ro си е върха. Предполагам пътуват от Канада за Япония празни и може да се мисли нещо.
                Slick, ако е за $1700 думата, аз се навивам да карам от Жуно до Ванкувър за 1/3 от тия пари. Стига да има път де /по водата го знам как е/.
                Като най евтин вариант предполагам е товарене в Принц Руперт след като сте приключили с Аляска. Голямо пристанище, варианти много. На границата с Аляска е.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #38
                  От: Маршрут и план на пътуването.

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Без да съм специалист-
                  .....
                  Slick, ако е за $1700 думата, аз се навивам да карам от Жуно до Ванкувър за 1/3 от тия пари. Стига да има път де /по водата го знам как е/.
                  Като най евтин вариант предполагам е товарене в Принц Руперт след като сте приключили с Аляска. Голямо пристанище, варианти много. На границата с Аляска е.
                  Наздраве Кептън Ники ! За една трета от цената викаш .. ти май пак по водата гледаш колко е
                  Тук при нас е друга губерния ...за Път има ... ама само за пример давам Ванкувър до Принц Руперт е 1500 км. и 17 часа път- минимум. Сметни го това в гориво колко е + други разходи .. верно пътя бил живописен и красив .. Казвам го да са наясно като планират, пък те си решават дали ще борят мечките за предимство по мостчетата ..

                  P.S. от Жуно до Ванкувър е 2600 км.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Маршрут и план на пътуването.

                    Да де, през "баните за Карандила" дето викат в Сливен. Голямо обикаляне, ама нали това е идеята. Иначе там е красиво, много! Ти знаеш как е...
                    Аз за това казвам, товарене в Принц Руперт ми се струва най-добре. И в Кетчикен, и в Джуно и в Анкоридж товарят контейнери, ама аз поне не съм виждал кой знае какъв голям контейнеровоз там. Все ги товарят на барджи и ги мъкнат до Сиатъл, Ванкувър или Принц Руперт. И от там заминават по направление.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      От: Маршрут и план на пътуването.

                      Да се отбележи и цената на горивото в Аляска. По едно време гонеше $10 галона, а и дизел май не се среща много много.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Маршрут и план на пътуването.

                        Галон дизел, в момента /3.785 литра/ в Кетчикан е $4.30. Не на всички бензиностанции продават дизел. Ама в Аляска е пълно с камиони. Те все от някъде се зареждат. Че е диво, диво е. Ама и там живеят хора. Зареждането не мисля, че ще е проблем.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • #42
                          От: Маршрут и план на пътуването.

                          В Северна Корея планувате ли да влезете?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Маршрут и план на пътуването.

                            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                            В Северна Корея планувате ли да влезете?
                            Не! И двамата сме го гледали този цирк (светлия социализъм) от първия ред и нямаме нужда от още. Поне на мен, дори и не ми е минавала през главата подобна идея, като не се сещам и за поне една основателна причина, да си причиняваме подобно нещо?! Ако ще хвърляме усилия в добиването на трудни за набавяне визи, то аз предпочитам това да касае Бутан - една безкрайно красива и много малко позната на света (като цяло) държава и култура, от колкото комунистическия концлагер на Ким Чен Ир (както се казва там)!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Маршрут и план на пътуването.

                              Денят взе да става къс, а нощите дълги - идеалното време за този пост... Представям ви Африка:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:karta_afriki.jpg
Прегледи:1
Размер:147.5 КБ
ID:5537533

                              Бих искал всеки от вас да ми препоръча място на което е бил, или би искал да отиде... Ще съм ви задължен, ако опишете дестинацията с няколко думи и дадете линк за по-подробна информация. Мисля, че това е най-правилния начин да се състави маршрута на това пътуване!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Маршрут и план на пътуването.

                                Може да започнеш и отзад напред Първо страните , в които нямаш работа.За сега са Западна Сахара, Чад, Либия, Алжир....Стискай палци докато дойде време Сенегал да е ОК.Мозамбик също не е от най-безопастните места....
                                П.П. Имам подробен "план на действие" за обиколка на Африка, но до колкото си спомням ти нямаше да я обикаляш цялата.Моя е Танжер-нос Добра надежда-Порт Саид.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X